Mit jelenthet a gyakorlatban ez a bekezdés a szerződésben?
"A bérbeadó a lakást rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban adta át a bérlőnek és a bérlet megszűnésekor ugyan ilyen állapotban kapja vissza. A bérlő köteles a bérlet fennállása alatt az ingatlant rendeltetésszerűen használni, a szokásos és rendeltetésszerű használat során esetlegesen felmerülő javítási munkákat saját költségén elvégeztetni."
Ez azt jelenti, hogy ha pl. letörik egy szekrényajtó, azt meg kell csinálnunk és annyi, vagy arra is kiterjed, hogy ha elromlik a kazán/hűtő/mosógép stb. azt is nekünk kell fizetni/megjavíttatni?
Ez a szerződés így nem érvényes, mert a bérbeadásra vonatkozó jogszabályok mások.
Mindne karbantartási munkát a bérbeadó fizet, pl. ha légkondis lakást bérelsz, akkor minden költséget, ami felmerül a légkondival kapcsolatban, ő áll, hiszen azért fizetsz többet a légkondis lakásért, mint a nem légkondisért.
Ő szolgáltat, te fizetsz.
Sokan csak ezért bérelnek inkább, mert nem akarnak karbantartással, üzemeltetéssel foglalkozni, inkább kifizetik a bérbeadó munkáját.
Van vagy 15 jogszabály, amikben össze van írva, mik a bérbeadó kötelességei.
Gyakorlatban ez a szerződés azt jelenti, minden javítási költség a bérlőt terheli. Ennyi erővel albérlet helyett a lakáshitel jobban megéri.
Nálunk ebben az évben a bojler ment tönkre, 140.000 volt. Elromlott az ajtózár 4.000, villanykörte csere 2.000. Vízóra akna megtelt vízzel, csőtörés szerencsére még a mérőóra előtt. Ha nincs szerencsénk javítás + 6m3 víz kifizetése.
Ezt a szerződést alá ne írjátok!
Ez alap lelakós albisok miatt .
Az álagmegóvásról is van szabály 😇
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!