Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi legyen az albérleti szerződ...

Mi legyen az albérleti szerződés tartalma?

Figyelt kérdés

Az előző lakóink most fognak kiköltözni a lakásunkból, így az újra kiadó lesz. Az előző bérlőinknél kívánni sem tudnék jobbat. Volt velük rendes szerződés, de az albérlet kategóriát évek óta figyelemmel kísérve nagyon sok olyan dolog került említésre, amit ildomos lenne az új albérlőkkel kötött szerződésbe belefoglalni, mind a mi, mind pedig az albérlők érdeke védelmében.

Szóval le tudnátok írni, hogy ti mit tartotok fontosnak belevenni? Ti mit írtok bele mindenképpen?

A segítséget előre is köszönöm!



2020. okt. 16. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Sokmindent bele lehet venni. Az első és legfontosabb dolog, hogy a kaució nem egy a főbérlő kénye kedvére szolgáló dolog..

Voltak bérlőim, beraktam a bankba a pénzüket és mikor elmentek a kamattal növelt értéket adtam vissza.

Nem szőröztem azon, hogy ki kellett festeni utánuk a lakást, mert én a sajátomban is csinálok használati nyomokat .

Ez nekem belefért.

A rezsit mindig én fizettem be, eleve az én lakcímemre jöttek a számlák és átvittem minden hónapban.

Egyébkét alapvető az ár, a felmondási idő, a kaució és az emelés mértéke legyen rögzítve. Egy leltár a berendezésről ha van, és fotók az átvételkori állapotról, óraállások.

Gyerek, házi állat kérdés..

Nekem semmi gondom nem volt velük.

Mondjuk előttük 9 embert elutasítottam.

Inkább arra figyelj kit engedsz be a házadba és minden hónapban menj át az elszámolás miatt.

Illetve még egy fontos dolog..a főbérlő nem járkálhat saját kulccsal egy kiadott ingatlanban a lakó engedélye nélkül.

2020. okt. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Pont a legfontosabb maradt ki, a KÖZJEGYZŐ!
2020. okt. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Hála Istennek ,jöttél te és helyre tettél mindent 👏👏👏🎆🎆🎆🎆
2020. okt. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Közjegyző mindent megír és elintéz.
2020. okt. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
96%

Csak pár alap ami eszembe jut, a teljesség igénye nélkül (bár már fentebb leírták a nagyrészét):


-Idő (határozott, határozatlan)

-Ár (pontos havi összeg, tartalmaz-e bármi pluszt, mint kktg.-vízátalány-nyári fűtésátalány-stb., illetve a lehetséges későbbi emelés mértéke és ideje(határozatlannál, pl. évente x%; határozottnál nem szokás emelni amíg nincs új szerződés kötése))

-Zárcsere (birtokvédelem, meg se próbáld megtiltani az új bérlőnek, viszont legyen minden leírva, ki fizeti (ért.szer. a bérlő), hogy kerül hozzád az régi zár, stb.)

-Leltárlista, közjegyzői záradékra, befogadói nyilatkozatra való írásos utalás (köv.pont)

-Mellékelt leltárlista (MINDENRŐL, a szó szoros értelmében, lehetőleg fotókkal dokumentálva (erre én dátum- és időbélyegzős polaroid instant kamerát használtam, és minden kép hátulján én is és a bérlő is saját kézírással ráírtuk a dátumot és mellette egy aláírást))

-Közjegyzői záradék (a rossz elválás esetére, ebbe a közjegyző majd tudni fogja mi kerüljön, de szükséges a kilakoltatáshoz/végrehajtáshoz (legalábbis, hogy egyszerűbb legyen))

-Befogadói nyilatkozat (az egyik legfontosabb dokumentum, kéttanús, akár szintén közjegyzővel hitelesíthető nyilatkozat, amiben benne van, hogy XY (tény, ehhez XY + tanúk jelenléte szükséges) hajlandó befogadni a bérlőt a Z cím alatt található saját tulajdonú ingatlanába, abban az esetben, ha a bérleti szerződés megszüntetésre kerülne, akkor is ha tél van és a bérlő kisgyermekes)

-Állattartásra vonatkozó pontok (lehet-e, ha igen akkor mekkora, milyen faj, stb.)

-Dohányzás (lehet-e a lakásban, vagy csak az erkélyen/teraszon/udvaron)

-Bármilyen munkálat részletesen (festés, szögelés, bútorfixálás, csaptelepcsere, csillárcsere, tűzhely/mosógép/hűtő/egyéb nagygépek cseréje (ha van alapból a lakásban amit a bérlőnek ott hagynál))

-Bérleti díj, rezsi, stb. fizetésének helye, módja, határideje

-Fizetési késedelem esetére a maximum időhaladék

-Fizetés elmaradása esetén hogyan értesíted

-Kaució mértéke, pontos összege, hogy milyen esetben tarthatod vissza, hogy milyen módon és hol tárolod

-Írásos pont arról, hogy bármilyen változás állna be, azt egy új, két tanúval és/vagy közjegyzővel intézett függelékben/nyilatkozatban rögzítitek és hozzácsatoljátok a szerződéshez


Most így hirtelen csak ennyi jutott eszembe, bár van még jópár pont amit lehet/érdemes belefoglalni a szerződésbe, a legfontosabbak talán ezek.

2020. okt. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!