Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Költözünk és át akar verni a...

Költözünk és át akar verni a tulaj, mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Eleve a korona vírus idején nem csökkentette a lakbért a tulaj... Mondtuk, hogy rosszul állunk anyagilag, de csak halasztást kaptunk. Elmaradásunk nincs viszont 2 havi kauciót és 1 havi lakbért leraktunk előre fél évvel ezelőtt.

1 évre szól a szerződés és a héten bontjuk fel, fél évvel a vége előtt ugye.

Na már most... A lakásban penész lett és a ruháink is penészesek lettek valamint 2 villanyóra van, de az éjszakai nem is működik csak a nappalit lehet használni.

Mert egyszerre csak egy működik.

Ráadásul alá akarnak most íratni velünk valami papírt, hogy ha elmegyünk és nincs a helyünkre lakó akkor még fél évig fizetnünk kell a lakást úgy, hogy nem lakunk itt, mert alá írtuk az egy évet.


(dehát ezen a héten bontjuk fel, tehát nem is fog élni az egy évre szóló szerződés...)

Fogják kérni még az e havi rezsit és lakbért is.


Mi egy petákot nem szándékozik nekik adni, hisz úgy véljük bőven belefér a kaucióba a károkkal együtt.


Ti mit tennétek? Nyilván, ha csökkentette volna a lakbért maradtunk volna, dehát eszébe sem jutott jó, hogy nem haltunk éhen. Nem jó kedvünkből megyünk el...


Csúnyán hangzik, de nem kérhetjük vissza az egész kauciót, azzal az ürüggyel, hogy hivatalos helyen érdeklődünk a villanyóra felől? Mert szerintünk ez illegális.

Ha már ők ilyen szemetek...

Csak átfutott az agyamon... Majdnem 800.000 Ft-ot iratnának velünk alá a semmire.


2020. aug. 26. 05:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem írod alá, nem kapsz ingatlant. Magyarországon a szerződések 90%-a ilyen, és nem lehet válogatni nagyon.
2020. aug. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
91%
Lehet azzal vitatkozni aki a közjegyzőről se hallott, csak nem érdemes
2020. aug. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 A kérdező kommentje:

Mi sajnos hallottunk.

Az egészben az a legfurább, hogy fél évvel ezelőtt amikor felrakták a lakást már rá egy órára volt jelentkező és nagyon szép a lakás amúgy és minden közel is van...Tehát simán találna másik bérlőt azonnal.

Biztosan nem fizetünk semmit max. az e havi rezsit, megbeszéljük...

Legalább az új lakás szerződését a párom anyukája intézi illetve a szerződést is ő csinálja.

2020. aug. 27. 11:31
 54/76 anonim ***** válasza:
100%
Hát, Kérdező. Lelked rajta. Nagyon rosszul fogsz ezzel a hozzáállással járni. A bíróság nem lesz megértő, és senkit nem fog az egyéni szociális problémátok érdekelni.
2020. aug. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 A kérdező kommentje:
Vannak jó ügyvédek :D
2020. aug. 27. 11:55
 56/76 anonim ***** válasza:
100%
Vannak jó ügyvédek ez így van, de attól még a problémád nem fog megoldódni, mert a bérbeadó javára fog dönteni a bíróság kb úgy 99% eséllyel.
2020. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
100%

#55

A jó ügyvéd nagyjából annyiban lesz nektek, mint amit jogtalanul most meg akartok spórolni. Alaphangon az ügyvédi munkadíj eljárás esetén 50ezer/óra.

A tiétek eleve vesztes ügy, nincs az az ügyvéd aki ezt megnyerné és még perkálhatjátok az ügyvédi munkadíjon felül a kamatokat, perköltséget.

De hajrá, az ügyvédeknek is kell gazdagodniuk valahogy!

2020. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
100%
Most már kezdem azt hinni, hogy itt egy jól lakott Trollal van dolgunk. Nincs az az ember aki ennyire értetlen.
2020. aug. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
100%

#58

Pont erre gondoltam én is, de csak azért voltam eddig türelmes, mert volt úgy 5% esélye, hogy nem troll, hanem szellemi fogyatékos.

2020. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. ügyvéd vagyok, az ügyfeleim szerint még jó is, és kb ezer lakásügyi perrel a hátam mögött (bár három eset kivételével nem bérlő, hanem önkormányzat mint bérbeadó képviseletében), de a te ügyed nem tudnám neked megnyerni. Ellenben nagyon szívesen vállalnám a másik oldal képviseletét, mert az biztos nyerő...
2020. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!