Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért utálják az albérlők a...

Miért utálják az albérlők a tulajdonosokat?

Figyelt kérdés
Főleg ha tudjak, hogy több lakásuk is van.

#tulaj #lakaskiadas
2020. máj. 17. 11:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
Proli irigység.
2020. máj. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Milyen szép az írott beszéd!
2020. máj. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
Többnyire nem utálják, de azèrt tènyleg rossz èrzès, ha azt a kis pènzt, amit fèlre tudnál tenni is más zsebèbe tömöd, pont mert nem tudsz annyit fèlretenni, hogy önerőd legyen. Nincs saját lakádod, neki meg van 5. Nyilván irigysèg, nyilván nem szèp, de azèrt valahol èrthető.
2020. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%

Nyilván mert (jogosan) irigyek. Fiatal vagyok, magas iskolázottsággal, keresett szakmával, nagyon jó fizetéssel, mégis kb. elérhetetlen álom egy normális lakás ára. És ilyenkor félek belegondolni abba, hogy mi van azzal aki harmad meg negyeda annyiból él, mint én.

Mások meg jó helyre és jó időben születtek és nem győznek hó végén végigjárni a mellékesként tartott 4-5 lakásukat. Aztán persze ennek ellenére ugyan úgy ügyeskednek, én is kétszer annyit fizetek gyakorlatban, mint papíron, mert aztán biztos agyonütni a tulajt az a plusz pár ezer forint adó...

2020. máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%
Én nem utálom, de most visszautasítottunk azért lakást, mert a bérbeadó közölte, hogy hát, ne utaljak, neki kp kell, mert nem adózik, ugyanis van egy egyéni vállalkozása és az áfa-határnál össze kell számítani a jövedelmeit... Szerinted ilyen emberen mit kéne kedvelni?
2020. máj. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, nyilván nekem is kp-ben kell adni a lakbért, most hála égnek amíg volt a korona bevállalta, hogy jó az is, ha utalom. (Mondjuk másképp nem kapott volna semmit, szóval mindegy.)


Van olyan ismerősöm, aki úgy lakik többedmagával egy lakásban, hogy 2 hónapja nem fizettek, mert a tulaj nem hajlandó belemenni abba, hogy utalják a lakbért, viszont a készpénzzel meg egyik fél sem akar jelen helyzetben szórakozni.

2020. máj. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%
Csak azt tudnám, mi a jó a bérlőnek abban, ha a tulaj adózik, vagy sem. Nyilván a bérlőn fogja leverni az adotartalmat is, amivel drágább lesz a bérleti díj. Ilyennel csak a sunyi bérlő fenyegetőzik.
2020. máj. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

"Csak azt tudnám, mi a jó a bérlőnek abban, ha a tulaj adózik, vagy sem."


Lehet, hogy Magyarországon élő magyar állampolgárként egyszerűen csak szeretnéd, hogy az emberek ne csaljanak adót.


Meg aztán ha mindig személyesen át kell adni a pénzt, mert a tulajdonos ugyan nagyon rafinált, de az utalástól bokán fossa magát, akkor már nem csak morális kérdés, hanem a gyakorlatban is kényelmetlenséget okoz.

2020. máj. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
60%

"Csak azt tudnám, mi a jó a bérlőnek abban, ha a tulaj adózik, vagy sem. Nyilván a bérlőn fogja leverni az adotartalmat is, amivel drágább lesz a bérleti díj. Ilyennel csak a sunyi bérlő fenyegetőzik."


1. Akármilyen hihetetlenül hangzik, van ahol térít ilyen költségeket a munkáltató.

2. Nekem jelenthet plusz költséget a kp felvétel.

3. Az én időm megy vele feleslegesen, hogy neki spóroljak pár ezer forintot.

4. Nem tudja feltétlenül a bérlőn leverni az adót, elég kifeszített árak vannak így is és van aki adózik normálisan.

5. Akinek rendben van az adócsalás, az rohadtul ne merjen megszólalni akkor sem, amikor a politikus lop, vagy kizsebelik az utcán...

2020. máj. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%
Itt a gyakorin olvasok ilyen utálkozósokat. Talán félreinformalták óket, azt hiszik, kötelező albérletben lakni. Pedig vannak olcsó házak vidéken, olcsó lakások egyes városrészekben, van külterületi ingatlan, lehet venni közösen albérlőtársakkal lakást, vagy vehet fel hitelt, a bank kedvesebb lesz, mint a tulaj.
2020. máj. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!