Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi lesz a magyar albérletpiacc...

Mi lesz a magyar albérletpiaccal? A tulajdonosokra nem gondol a kormány?

Figyelt kérdés

Egy háromszobás lakásom van kiadva. Az egyik bérlőm felmondott egyik napról a másikra, a többi csökkentést kunyerál, amit visszamondtam hiszen augusztusig van szerződésük. Kidobnám őket, ha találnék embert, de ilyen helyzetben ezt nagyon necesnek érzem. A bérleti árak is mennek lefelé nagyon.

Mikor tud visszaállni a normális rend? Van aki szerint csak 2 hónap de van aki fél évet sőt egy évet is jósol én meg ebből élnék.


2020. ápr. 9. 17:15
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
63%
Ha volt pénzed lakásokat venni....
2020. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Én is bérbeadó vagyok, de nem várom, hogy a Kormány oldja meg ezt a problémát!

Rizikó nélkül nincs üzlet!

Kurrens lakás mindig kelendő lesz, legfeljebb nem szobákat adsz ki csóróknak, hanem az egész lakást irodának, vagy tehetősebb magánszemélynek és kész.

2020. ápr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
82%
Éveken keresztül mentek felfelé a lakbérek. Gondolom ezen zsíros évek alatt felelősségteljesen felkészültél arra, hogy lesz majd olyan időszak is, amikor rosszabb lesz a helyzet. Ezért nem okozhat semmi gondot most néhány hónapig, egy évig kicsit visszafogni magad, amíg nem rendeződik a helyzet.
2020. ápr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
83%

Ezért kellene MEGBECSÜLNI AZT AKI NORMÁLISAN RENDSZERESEN FIZET.


Egyszer fent máskor lent...ez ilyen. Puffogathatnék még ide illő "semmi nem tart örökké" és hasonló szólásokat. De nem is értem? Máról holnapra élsz? Nincs semmi tartalékod? 3hete van még csak ez a felhajtás de már annyian rinyálnak mint ha évek óta tartana. És persze mind olyanok akik eddig jól kerestek és abban a pillanatban hogy $z@rt vág a kerék már tartaná a markát meg óbégat segítségért. Bazz mikor a LEGELSŐ héten már sírt a színészpitsa hogy menni kell takarítani... Azt hittem beleb@$zok a tvbe! Nem baj ha nem sajnállak? Augusztusban meg úgy ott hagynak majd a bérlőid mint eb a szaharát mert LESZ OLCSÓBB ALBÉRLET.

2020. ápr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
92%
Bérbeadó vagyok, alacsony áron adtam ki egy berendezett, jó környéken levő, felújított lakást. Most, hogy csökkentek az albérleti árak, még mindig nem annyira alacsonyak, mint a lakásom. Az albérlőnek mondtam, ha fizetéssel gondja van, szóljon, megbeszéljük. Jelenleg én is rossz helyzetben vagyok, de ha most felmondaná az albit, biztos nem adnám ki több hónapig, mert sok tulaj felmondott, sok munkahely szünetel. Nehéz lenne jó lakót találni. Engedj az árából szerintem, jobban jársz, mert ha eddig megbízhatóak voltak, nem érdemes pár tízezerért lecserélni őket.
2020. ápr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
51%

Aki a keveset nem becsüli,a sokat nem érdemli.

Jó magyar közmondás .

Egyszer hopp,másszor kopp.

TE inkább uzsorás vagy .

2020. ápr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
24%

Eddig sem értettem a bérlők részéről a rinyálást , hogy drága az albérlet.

Ha 2 ember keres 2-300 ezret fejenként, az minimum 500 ezer havonta.

Akkor miért olyan nehéz kiköhögni egy albérletet 150 ért rezsivel együtt?

Jelen helyzetben meg úgy rúgják fel a határozott időre szóló albérlet szerződéseket, mintha az csak egy vicc volna.

Bezzeg ha fordítva történt volna, visítva szaladnának a bíróságra...

2020. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
51%

"Eddig sem értettem a bérlők részéről a rinyálást , hogy drága az albérlet."

Én meg most nem értem a te rinyálásodat 10-20ezer forinton cigánykodsz...



"Ha 2 ember keres 2-300 ezret fejenként, az minimum 500 ezer havonta.


Akkor miért olyan nehéz kiköhögni egy albérletet 150 ért rezsivel együtt?"


Ergo az egyikük kizárólag a lakhatásra keres...De sebaj most lesz lehetőséged megnézni milyen az ha kevesebb vagy megűnik a bevétel!


" Jelen helyzetben meg úgy rúgják fel a határozott időre szóló albérlet szerződéseket, mintha az csak egy vicc volna."

Igen. ÉS?


"Bezzeg ha fordítva történt volna, visítva szaladnának a bíróságra..."

Mi tart vissza? Szaladj visítva a bíróságra!

2020. ápr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
78%

Ez komoly kérdés ? A kormánynak azokról a szerencsétlenekről kell gondoskodnia, akik nem tudnak neked egy szobáért kifizetni 100 000 forintot, mert megszűnt az állásuk.


Ha a lakáskiadásból nem tudsz megélni, próbálkozz meg dolgozni, mint a többi ember aki nem bérbeadásból él.

2020. ápr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon remélem, hogy az állambácsi egyszer észbe kap és tömegével elkezdi gyártani az olcsó bérlakásokat.


Na nem magam miatt, nekem van saját ház.

Nem is neked akarok rosszat.


De látom, hogy rengeteg egyedülálló és család van, aki nem tud normálisan megélni, mert a fizetésekhez aránytalanul drágák az albérletek.

Vagy napi több órát ingázik, mert a munkahelytől csak messze tud lakást bérelni a pénzéért.

2020. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!