Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi lesz a magyar albérletpiacc...

Mi lesz a magyar albérletpiaccal? A tulajdonosokra nem gondol a kormány?

Figyelt kérdés

Egy háromszobás lakásom van kiadva. Az egyik bérlőm felmondott egyik napról a másikra, a többi csökkentést kunyerál, amit visszamondtam hiszen augusztusig van szerződésük. Kidobnám őket, ha találnék embert, de ilyen helyzetben ezt nagyon necesnek érzem. A bérleti árak is mennek lefelé nagyon.

Mikor tud visszaállni a normális rend? Van aki szerint csak 2 hónap de van aki fél évet sőt egy évet is jósol én meg ebből élnék.


2020. ápr. 9. 17:15
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
26%

Sajnos senkire nem gondol a kormány. Már rág alapjövedelemnek kéne lenni, ahogy pl. az első kerületben is.

Nézd meg az önkormányzatod honlapját, ha az életbenmaradásodra sincs bevételed, akkor biztosan kérhetsz egyszeri támogatást, nálunk 50 000 Ft van.

De ha megvan a bérleti díjból nettó 50-100 000, akkor a jó helyzetben lévőkhöz tartozol.

Adót most azt hiszem, nem kell fizetned.

2020. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
63%
#11 Kell most is adót fizetni negyedévente! Azt nem szüneteltetik. Ha van most a kiadott lakásból jövedelmed, adózol!
2020. ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
26%

A válaszokból látszik hogy a magyar nép mennyire irigy és kárörvendő.

Aki a fél életét végig dolgozta és félretett majd vett egy lakást, melyet kiadott hogy később már ne kelljen annyit dolgoznia, az egy rohadt kapzsi uzsorás...

És akinek semmije nincsen, annak a legnagyobb a pofája...

Szégyen ez az ország.

2020. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
82%

"

A válaszokból látszik hogy a magyar nép mennyire irigy és kárörvendő.


Aki a fél életét végig dolgozta és félretett majd vett egy lakást, melyet kiadott hogy később már ne kelljen annyit dolgoznia, az egy rohadt kapzsi uzsorás...


És akinek semmije nincsen, annak a legnagyobb a pofája...


Szégyen ez az ország."


Az a szégyen, hogy az várja az államtól a megmentést, aki több tízmilliós ingatlanokon csücsül. Ilyen a magyar nép, mindig az állam segítsen, ő magától két fűszálat nem tesz keresztbe. Én sem biztos hogy ki tudom most adni a lakásomat. És, akkor mi van?

Amikor te kiadásra veszel egy lakást, akkor kockázatot vállalsz cserébe ha megy a biznisz, akkor kaszálsz. Most 6-7 évig csak úgy lapátolni lehetett a pénzt, ha volt kiadó lakásod, aztán 1 hónap visszaesés után már itt kell sírni a gyakorin? Komolyan, az eddigi havi 100-200 ezrekből nem tudtál annyit félretenni, hogy ne akarj egy hónap után éhenhalni? :D

2020. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
36%

Ki mondta egy szóval hogy bárkitől várok segítséget ???


Csak az emberi roszindulatról irigységről és kárörvendésről beszéltem. beszéltem...

Te meg ne az én válaszaimat elemezgesd.

A kérdésre válaszolj.

2020. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
63%

Már válaszoltam: nonszensz a kérdés is, meg az is, hogy együttérzést vár bárki azért, mert nem fog nulla munkával rengeteg pénzt keresni.

A kárörvendést pedig részben meg is értem, nagyon-nagyon sok pofátlan hirdetést látok én is bérbeadóként és sokan valami marha nagy vállalkozóként kezelik magukat, mert vettek olcsón 2 lakást az előző válság végén aztán most kiadják diákoknak. Ez egy jövedelemkiegészítés, ha nem úgy fogod fel és abból élsz mint a kicsit zakkant kérdező, akkor most garantálom neked, hogy 5-6 éves ciklusokban egyszer koppanni fogsz.

2020. ápr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
0%

Igenis, nem teljesen abszurd elképzelés, miszerint segítsen az állam ilyenkor!


Ha elvárja az állam a 15%-os adót, akkor ha nincs jövedelem jár a segítség, ugyanúgy mint a munkavállalóknak!!!

2020. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
0%

17: Mit gondolsz, mézeskalácsból van egy ingatlan és kolbászból a kerítés, hogy meg lehessen enni?

Pénzből tud élelmiszert venni az ingatlantulajdonos is, a tégla és a kerámia nem ehető.

2020. ápr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
0%

10: Például az önkormányzat kibérelhetné ezeket a piacról kiesett lakásokat.

Például.

2020. ápr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
74%

"

Igenis, nem teljesen abszurd elképzelés, miszerint segítsen az állam ilyenkor!



Ha elvárja az állam a 15%-os adót, akkor ha nincs jövedelem jár a segítség, ugyanúgy mint a munkavállalóknak!!!"


És mit segítsen? Ha hitelből vetted, akkor nem kell fizetned év végéig. Ha meg nem hitelből, akkor mit csináljon? Vegye ki a bérlők helyett az állam a 2 hónappal ezelőtti túlfűtött árakon? :D


"10: Például az önkormányzat kibérelhetné ezeket a piacról kiesett lakásokat."


Tehát az ÉN adómból béreljék ki a semmire fel a TE lakásodat? Tehát lényegében én béreljem ki a lakásodat áttételesen, azért mert csak? Meg másik sok ember munkája után befizetett adóból?

Plusz egyáltalán honnan lenne az önkormányzatoknak erre forrása? A legnagyobb bevételi forrás általában a parkolási díjakból jött, de az sincs már.


"

17: Mit gondolsz, mézeskalácsból van egy ingatlan és kolbászból a kerítés, hogy meg lehessen enni?


Pénzből tud élelmiszert venni az ingatlantulajdonos is, a tégla és a kerámia nem ehető."


ADD EL HA NINCS PÉNZED! Mit nem értesz ezen? Milliókon csücsülsz, nehogy már te várd a segítséget.

2020. ápr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!