Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi lesz a magyar albérletpiacc...

Mi lesz a magyar albérletpiaccal? A tulajdonosokra nem gondol a kormány?

Figyelt kérdés

Egy háromszobás lakásom van kiadva. Az egyik bérlőm felmondott egyik napról a másikra, a többi csökkentést kunyerál, amit visszamondtam hiszen augusztusig van szerződésük. Kidobnám őket, ha találnék embert, de ilyen helyzetben ezt nagyon necesnek érzem. A bérleti árak is mennek lefelé nagyon.

Mikor tud visszaállni a normális rend? Van aki szerint csak 2 hónap de van aki fél évet sőt egy évet is jósol én meg ebből élnék.


2020. ápr. 9. 17:15
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%

"ADD EL HA NINCS PÉNZED! "


Ugye még sose adtál el ingatlant és nem is olvasod a mostani ingatlanpiaci cikkeket?

És nem érted azt se, hogy megállt a gazdaság?


Lefordítom:


1. Jellemzően nem vesznek most ingatlant az emberek, mert bemenni is félnek mások lakásába, TILOS IS, mivel kijárási korlátozás van.

Pl. ha másik városban néznél lakát, nem is utazhatsz oda.

Tehát egy illegális cselekedetre buzdítasz most.


2. Egy NAGYON pörgős piaci környezetben is több hónap eladni egy lakást. Nem oldja meg azt, ha valakinek nincs tartaléka.


3. Igen, az önkormányzatnak kötelessége biztosítania szociális bérlakásokat, és bérel lakásokat tulajdonosoktól.

És ez egy 2 évtizedes társadalmi vita, hogy még több bérlakást kell biztosítson, mert egyre többen élnek az utcán.

Nem, nem piaci áron bérel, és nem is piaci díjat kell érte fizetnie a bérlőnek, de egy részét átvállalja az önkormányzat igen.


4. Amikor azt mondják, ÉPÍTSEN bérlakásokat az állam, akkor lakásonként 30-40 milliót költ el erre AZ ADÓDBÓL. Bérelni pedig 60-80 000-ért is tudna.


5. A TE ADÓD a MI ADÓNK IS, mindenki pénze, és igen, arra való, hogy ilyenkor szétossza az állampolgárok közt, ne a haverjainak adja.


6. Ha nem olvastad volna, a karanténos országok 90%-a már alapjövedelmet ad az állampolgároknak. Ez egy deviancia, hogy a magyarországi nem ad.


7. Amint írtam, itt is több önkormányzat ad. Innentől ne a fórumozókkal veszekedj, hanem menj be esetleg a polgármesterekhez, hogy hogy képzelik...

2020. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
0%

20:

8. A törvény előírja, hogy adni kell veszélyhelyzetben az embereknek pénzt, ami megközelíti a jövedelmüket - más országokban a jövedelmül 140%-át kell adni azért, hogy motiválják őket, hogy betartsák a karantént.

Sajnos nem találom, ha meglesz, beteszem ide, a FB-on a Koronavírus STOP! csoportban volt ezekről szó még 1,5 hónappal ezelőtt, te is keresgélheted ott, csak rengeteg a bejegyzés.

2020. ápr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
47%

13:

"A válaszokból látszik hogy a magyar nép mennyire irigy és kárörvendő"

Ezek szerint te nem vagy magyar és megtanultad, hogy így illik szidni a magyarokat?

2020. ápr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
0%

14:

"Ilyen a magyar nép, mindig az állam segítsen, ő magától két fűszálat nem tesz keresztbe."

Ezek szerint te nem vagy magyar és megtanultad, hogy így illik szidni a magyarokat?

2020. ápr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
95%

"8. A törvény előírja, hogy adni kell veszélyhelyzetben az embereknek pénzt,"


Ilyen törvény nem létezik. No de ha igen, akkor nagyon remélem hogy belinkeled ide (sajnos nyilván nem fog menni).


"Ugye még sose adtál el ingatlant és nem is olvasod a mostani ingatlanpiaci cikkeket?"


De, adtam el és figyelemmel követem az ingatlanos híreket, hiszen érdekelt vagyok benne.

1. Nem tilos most sem ingatlant eladni.

2. Nagyon pörgős piaci környezetben eddig gyakorlatilag máról holnapra eladhattad a lakásodat. Megfelelő áron (ami nem azt jelenti, hogy sz..rért hugyért adod el) most is kellően hamar el lehet adni, ha tényleg el akarod.

3. Igen, az önrkományzatok általában bizonyos mennyiségű szociális bérlakással szoktak rendelkezni, de nem kötelességük mindenkinek ilyet juttatni. Ha az lenne, akkor nem lenne se hajléktalan, se olyan aki magán úton bérel. No és még valami: azok az emberek akik szociális bérlakást kapnak, tényleg nyomorban élnek. Az nem nyomorban élés, ha van minimum egy plusz ingatlanod amit kiadsz. Te a társadalom felső pár százalékába tartozol, ne várd már, hogy közpénzből mentsenek meg... a mitől is?


"6. Ha nem olvastad volna, a karanténos országok 90%-a már alapjövedelmet ad az állampolgároknak. Ez egy deviancia, hogy a magyarországi nem ad."


Nem, gyakorlatilag SEHOL nincs alapjövedelem. Olyan intézkedések vannak, hogy a válság által súlyosan érintett iparágakban a dolgozók (nem a vállalkozók!) fizetésének egy részét átvállalja az állam. Ilyesmi itthon is lesz, de ez téged nem érint.

Mutass egy olyan országot, ahol segélyt adnak a bérbeadóknak, mert nem tudják kiadni a lakásukat :D Nonszensz.


"7. Amint írtam, itt is több önkormányzat ad. Innentől ne a fórumozókkal veszekedj, hanem menj be esetleg a polgármesterekhez, hogy hogy képzelik..."


Kinek ad és mit? Magán bérbeadóknak adnak segélyt, mert nem fussa arany bilire 1 hónapnyi ingatlanpiaci pangás után? 2008-tól 2013-ig ki adott segélyt a bérbeadóknak? Bilibe lóg a kezed.

És mivel eléggé frusztráltnak és butának tűnsz, segítek egy kicsit: jobb lesz felkészülni a hét szűk esztendőre, nem fog ez a helyzet varázsütésre elmúlni pár nap alatt. Ha most nem megy el a belvárosi lakás 150-ért, akkor elmegy majd 120-ért. Ha annyiért se, akkor majd 100-ért. Valami lesz, senki sem kötelezhető azért, hogy a te életsznívonaladat minden körülmények között fenntartsa.


90%-ig biztos vagyok benne, hogy trollal veszekszem feleslegesen, ezért szerintem itt be is fejeztem.

2020. ápr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
0%

25: Az eddigi hozzászólásaimat ha elolvasod, egy kivételével mindegyik kérdésedre megvan a válasz, ez csak az eddigi írásaimnak az összefoglalása volt.

Nem hiszem, hogy attól, hogy harmadszor is megválaszolom őket, jobban eljut az elmédig.

2020. ápr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%
25: Azt az egy kivételt is megmondtam, hol találhatod meg: FB-on Koronavírus STOP! csoport 1,5 hónappal ezelőtti bejegyzés.
2020. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
0%

"azok az emberek akik szociális bérlakást kapnak, tényleg nyomorban élnek. Az nem nyomorban élés, ha van minimum egy plusz ingatlanod amit kiadsz"


Te nem tudsz két infót összetenni?

Az önkormányzat magánszeméyltől bérel lakásokat, hogy kiadja rászorulóknak.

Nem vagy bérbeadó, ha erről nem tudsz.


Most indokolt, hogy még többet béreljen és azoknak adja, akik nem tudják a bérleti díjat fizetni.


Érted?

Negyedszerre remélem...


" Te a társadalom felső pár százalékába tartozol, ne várd már, hogy közpénzből mentsenek meg... a mitől is?"


Én nem a kérdező vagyok.

Hanem államigazgatási szakember és látom az összefüggéseket, amiket te az istennek nem akarsz meglátni szájba rágva se.

2020. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
95%

Aha, tehát akkor jár jól az állam, ha a kereslet hiány miatt kiadhatatlan és ezért olcsó albérleteket jó zsíros áron bérli majd a tulajoktól azért, hogy utána a rászorulóknak bérbe tudja adni... nem lenne egyszerűbb felfognia néhány bérbeadónak, hogy most elmúltak azok az idők amikor egy garzont gond nélkül el lehetett passzolni 130 fölött, akkor is ha ocsmány volt?

Ki nyer azon, ha bérel az állam most 100-ért, aztán kiadja 50-ért? Nekem úgy tűnik, hogy itt mindenki veszít, kivéve a lakástulaj. Nem egyszerűbb, ha alapból a bérbeadó adja ki, igazódva a most piacivá vált árakhoz?


Random facebook csoportokban pedig nem fogok képzelt államigazgatási akárkik anoním válaszai miatt olvasgatni, főleg úgy hogy a nagy szakemberek képtelenek egy nyamvadt hozzászólásba leírni a siralmaikat, hanem helyette szétdobálják fél tucatba, hogy türelmem se legyen végigrágni őket :)

2020. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
0%

30: Az állam nem piaci szereplő, az államnak nem jól járnia kell, hanem az a FELADATA és az egyik FUNKCIÓJA, hogy szociális feladatokat lásson el, lakhatást biztosítson és csökkentse a szegények, gazdagok közti különbséget.

Nyolcadikos tananyag.


Eddig állítólag gazdag voltam, akkor az volt a bajod, most, hogy kiderült, hogy tévedtél, és a saját fantáziáiddal veszekedtél, most kitaláltál valami újat, amit nekem tulajdoníthatsz, és ami miatt ellenségeskedhetsz és veszekedhetsz.


Mesterien ugrálsz egyik kitalált ürügyről a másikra, csak gyűlölködhess.

2020. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!