Ha Orbán sok évig elhúzza a járvány vészhelyzetet, akkor ez azt jelenti, hogy senkit nem szabad kilakoltatni, akkor sem ha nem fizet?
Orbán atyánknak, királyunknak és jótevőnknek esze ágában sincs ezt a helyzetet évekig elhúzni. Kijelentette, hogy a járvány Magyarországon május 3-án tetőzik. Ő ezt megbeszélte szakemberekkel és a koronavírussal is. És ime, mai főcím az indexről: [link]
május 4-től már tervezik a lazításokat. Szóval ennyi volt a járvány kis hazánkban. Dicsőséges Orbán megint megvédett minket a vírustól, Brüsszeltől, Soros Györgytől, a migráncsoktól, és a kullancsivadéksorosbérenc SzabóTímeától is. De hogy nehogy szó érje a ház elejét, hogy én egy mocskoslipsi index cikket linkelgetek be, íme egy abszolútértékenhiteles cikk az origóról (ahol ugyanezt írják. Május 4-től lazítanak):
Úgyhogy ne reménykedj, a végrehajtások hamarosan újraindulnak. (A kilakoltatási moratórium pedig nem vonatkozik a magántulajdonú albérletekre, bármennyire is próbálják ráhúzni sokan. Kifejezetten az üzlethelységekre adták ki.)
Határozott időre szóló szerződést idő előtt a bérbeadó továbbra is csak a bérlő szerződésszegésére hivatkozva mondhatja fel, vagy abban az esetben, ha a szerződésben ennek lehetőségét kikötötték. Szerződésszegésnek minősül például, ha a bérlő nem fizeti a lakbért, az együttélés követelményeivel kirívóan ellentétes magatartást tanúsít, vagy ha a lakást illetve a közös tereket nem rendeltetésszerűen vagy szerződésszerűen használja. Azaz ilyen lehet, ha például szándékosan megrongálja valaki a lakást.
A járvány nem minősül külön felmondási oknak.
Mit tehet a bérbeadó a megváltozott szabályok szerint, ha a bérlő nem fizeti a lakbért?
A veszélyhelyzet elrendelése óta hozott kormányrendeletek nem tartalmaznak erre vonatkozó szabályokat, így továbbra is a Lakástv. 25. §-ban rögzített feltételek szerint van lehetősége a bérbeadónak a lakásbérleti szerződés felmondására abban az esetben, ha bérlő nem tesz eleget a lakbér fizetési kötelezettségének. A bérlő a bérleti szerződés megszűnését követően is köteles lakáshasználati díj fizetésére, amennyiben nem adja a bérbeadó birtokába az ingatlant.
"A kilakoltatási moratórium pedig nem vonatkozik a magántulajdonú albérletekre, bármennyire is próbálják ráhúzni sokan. Kifejezetten az üzlethelységekre adták ki."
Te üzletben élsz, vagy mégis kit akarnál kilakoltatni üzlethelyiségből?
Az üzlethelyiségek bérleti szerződésének felmondására valóban moratóriumot hirdettek. Ez azt jelenti, hogy ott a szerződést sem lehet felmondani.
Lakáscélú bérleti szerződést fel lehet mondani, csak ugye egy felmondástól nem megy el varázsütésre a volt bérlő, így valamiféle eljárást kellene indítani ellene. Ezt meg is teheted, de magát a végrehajtást nem fogják foganatosítani, mivel a rendelet azt kifejezetten felfüggesztette.
# 17
Senki nem is vitatta, hogy fel lehet-e mondani a bérleti szerződést. A kérdés arra vonatkozott, hogy a már jogcím nélküli használókat ki lehet-e lakoltatni. Erre a válasz az, hogy nem, jelenleg nem foganatosítják a végrehajtásokat.
# 18
Te most a saját véleményedet írod le a helyzetről? Mert szerintem a kérdés nem ez volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!