Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A koronavírus járvány valóban...

A koronavírus járvány valóban negatívan hat a panellakások piacára?

Figyelt kérdés

A gazdagok már így is vidékre költöztek. A balatoni nyaralójukba, de még egy szimpla kertes ház is ezerszer élhetőbb lesz a most következő nyáron (nyarakon) mint a panel. Panelban meg lehet rohadni a 40 fokban, főleg ha még légkondi sincsen. Egy kertes ház esetén azért mégis lehet medencét építeni, szalonnát sütni, mozogni a szabadban még karantén idején is.

És aki azt hiszi, hogy pár hónap múlva vége lesz ennek, az nagyot fog tévedni, elvileg 2024-ben várható enyhülés, már ha sikerrel járnak és találnak ellenszert. Addig hol lazítanak, hol szigorítanak a korlátozásokon, de a vírus marad és több hullámú lesz a járvány.

Ez mindenképpen vissza fogja vetni az egyébként is csökkenő panel árakat, szerintetek? Most inkább kertes házba érdemes befektetni?


2020. ápr. 19. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Én tökéletesen elvagyok panelba, pedig világ életemben kertes házban laktam. van legkondi, mint szinte mindenkinek, nem vagyok eletkeptelen, aki nem tud értelmezni, hogy a maradj otthon nem azt jelenti, hogy sétálni, biciklizni nem lehet elmenni.
2020. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem mindegy kinek. Gyerekekkel mindenképpen kertessel jobb. Egyedül élve én abszolut kibírnám lakásban mondjuk egy parkra néző erkéllyel. Rengeteg hobbim van, amit a lakáson belül tudok űzni. Ettől függetlenül a panelok ara szerintem mindenképpen esni fog, mivel iszonyú irreális áruk volt az utóbbi pár évben. Bár erről nyilván a kereslet tehet...

Kertes házban a munka is sokkal több. Hazban lakni egészen más életstílus. Akinek nem az kem jön be, szerintem ugyanúgy lakást választ magának.

2020. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
AZ emberek nyilván nem egyedül akarnak megöregedni, családdal meg egyértelműen a kertes ház a jobb. Panelba az megy, akinek normális házra nem futja.
2020. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Honnét van ez határozott jövendőmondásod? Én tartanék attól, hogy rémhírterjesztésért felelősségre vonnának. Ám, lehet, hogy beválik a jóslatod...

Az utóbbi idők magas lakásárai (panel) alighanem csökkenni fognak, de nemcsak a koronavírus miatt, hanem a rettenetesen szaporodó új tömeglakások miatt is (ezek nem betonpanelek).

2020. ápr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Tele van jósokkal, foci-, ingatlan-, járványügyi-, közgazdasági szakértővel az ország, úgy látom.


Az árak meg maradnak a helyükön :)

2020. ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

5: Persze, nincs itt semmi látnivaló:


[link]


Még jó, hogy ebben a járvány nincs is benne...

2020. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 59%-os!

Minden hasonló kérdésnél állandóan ellenkezel és szemben mész a logikával.

Remélem, hogy mindenkitől személyesen kérsz majd elnézést, ha ennél drasztikusabban is esnek majd a panelárak.

2020. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Egy okos ember jegyezte meg a múltkor,

hogy "a panel az nem lakás, hanem egyfajta büntetés".


Egy-két ember még csak-csak el van benne, de egy komplett 4-5-6 tagú családnál ez már kínzás kategória.

A hasonló körülmények közt lévő rabok milliós kártérítéseket kapnak...

2020. ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

A koronavírus minden ingatlan árára hatással lesz, mivel az embereknek nem lesz pénze vásárolni a munkanélküliség miatt, sem drágán bérelni, na meg turizmus is visszaesik. Panelt ugyanazok fognak keresni, akik eddig is, vagyis akiknek arra futja és városban szeretnek lakni pl. munka meg a jobb infrastruktúra miatt, hiszen ingázni sem mindenki szeret vagy van autója, de nem is megy mindenki homeoffice-ba örökre.


Utolsóra meg: rokonomék vagy 120-150 nm-es panelben laktak, aminek 3 kiülős erkélye is volt és szuper beosztása (szokásos előszoba mindent elnyelő szekrénnyel, 3 hálószoba plusz nappali, külön étkező, konyha, kamra, a legnagyobb terasz egy része télikonyha... talán csak a még egy vécé hiányzott, ami akkor még nem volt divat), mellesleg nagyon szép akadálymentes kilátás két irányban is. Kívülről persze ronda, de nekem a belmagasságot leszámítva (bár némelyik újépítésű ebben még rosszabb), mindig nagyon élhetőnek tűnt még akkor is, mikor sokan megszálltuk őket ünnepekkor.

Én sem szeretem a panelt nézni a városképben, de abból is nagy a szórás, ahogy egy kertes ház kifejezés is takarhat kacsalábon forgót meg romos viskót is, amiket nem lehet összehasonlítani.

2020. ápr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"rokonomék vagy 120-150 nm-es panelben laktak, aminek 3 kiülős erkélye is volt..."


Mesélj még!

2020. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!