Milyen lényekben hisznek a keresztények?
Úgy értem, hogy megnevezésük, fajtájuk szerint.
Van ugye angyal, meg ördög, de ez sem világos teljesen, az angyalnak szárnya van, az ördög meg patás, szarvas, mint azt valahol ábrázoláson már láttam?
Hallottam kerubról, meg szeráfról, de sejtelmes sincs róla, miféle jószág.
Nem tudom, a zöld manók ide tartoznak e, vagy az más hiedelemvilág?
Hol lehet erről olvasni részletesen, mert teljesen járatlan vagyok a vallások világában ilyen téren?
Léteznek gonosz szellemek és esetleg jók is?
A mohamedán vallásról sem sokat tudok, inkább csak a keleti mesevilágot ismerem, gyermekkoromban olvastam az Ezeregyéjszaka és Hauff legszebb meséit, az tetszett, dzsinnek voltak benne, meg varázslók, a gólyakalifa története, a kis Mukk, meg hasonlók.
Az is érdekel, hogy varázslók, boszorkányok akkor most vannak, vagy nincsenek szerintetek?
Boszorkány csak nő lehet, vagy férfi is?
Apokaliptikus látomásokat olvastam a Bibliában, valami fenevadról, de nem tudom, egyáltalán az miféle, vagy miképpen kell érteni, mert hallottam már olyat is, hogy az lényegében Nagy Sándor, vagy a Római Birodalom, esetleg Hitlert prófétálja meg.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy a keresztény hitvilágban milyen lények vannak az Istenen, meg az embereken kívül?
" Milyen egy démon? "
A kinézetükről nincs leírás,ahogy a Sátánéról sincs.
Kérdező:
A vízből kijövő sasszàrnyú oroszlàn (Dàniel könyve 7. fejezetében) màs. Az nem történeti leíràs, hanem egy apokaliptikus leíràs. Az apokaliptika egy külön műfaj volt az ókorban. Egyik ellegzetessége az volt, hogy szimbolikus leíràsokat tartalmazott. Az oroszlàn sasszàrnyakkal az Újbabiloni Birodalom jelképe volt. Ez az àbràzolàs a babiloniak egyik jellegzetessége volt egyébként is.
Leszàmítva viszont az apokaliptikus könyveket, a fundi keresztények ennek ellenére is nagyon hiszékenyek (özönvíz szó szerinti értelmezése, stb...)
Elnézést, régen jártam iskolába, akkor nem tanítottal ilyesmit.
Köszönöm a válaszaidat, mindenkit pozitívan értékeltem.
Ezzel mondjuk egyetértek, hogy nagy irodalmi alkotás, mert a Biblia, amikor kezdték az országok saját nyelvére lefordítani, megalapozta az irodalmi kultúrát.
A nagy igyekezet, hogy minél jobban átadják a jelentését, hangulatát, fejlesztette az adott nyelvet.
A legrégibb ilyen könyvek 'nyelvezete' tanúsítja, hogy mennyire szegényes volt a szókincs, az alliterációk és a szóképek milyen furcsák, régiesek voltak.
Nagyapámnak volt egy ősrégi Bibliája, de most tudtommal a bátyám birtokolja, meglehetősen értékes és érthetetlen is a mai kor olvasója számára.
Ez kétségtelenül pozitív oldala a Bibliának, amely minden ország, minden kultúra irodalmának kifejlődéséhez hozzájárult.
De csak azután, hogy a protestáns hit lehetővé tette a lefordítását, mert előtte a latin zsolozsmákat sokszor az sem értette, aki kántálta.
Úgy tudom, a XIV, XV. században kezdték meg a papi kollégiumok felállítását, addig nem tanítottak latint, ritkaság volt, aki pár mondatnál többet értett hozzá, akkor sem sok klerikusnak volt hozzá szerencséje, csak néhánynak, az adott ország, elsősorban Franciaország vallási intézményei között akadt pár ilyen papnevelde, mert előtte nem is volt ilyen képzés, legfeljebb mellékesen, azon kevés intézményben, ami az oktatáshoz egyáltalán megjelent.
Tud még valaki szokatlan bibliai lényekről?
A kereszténység már alapjaiban ellentmondásos.
"egy isten hit" nem imádhatnak bálványokat, erre? dugig a templomuk bálványokkal, mindenféle szenteket imádnak és egy kőszobor előtt imádkoznak.
Ez a római katolicizmus, nem az igazi kereszténység.
A protestáns keresztény templomokban, vagy egy baptista imaházban nincs szobor, viszont a római katolikusok még öltöztetik is a szobrokat! :)
néhány példa:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!