Szerintetek is irritáló és elutasítandó a két szelsőséges világnézet?
Szeretném bemutatni személyes véleményemet az ateista/vallásos törésvonal mibenlétéről. Szerintem a két világnézet legmarkánsabb és legradikálisabb képviselői a leginkább "veszélyesek" és irritálóak. Véleményem szerint egy rettentő téves egyenletből indulnak ki mely szerint:
racionalitás,tudományosság,=/= transzcendencia,erények
S ez pedig már csak azért is téves,mert rengeteg ellenpélda van. Darwin például. A két szélsőséges csoport el akarja hitetni az emberekkel,hogy harcolni KELL és,hogy a másik tábor ELLENSÉG. Ez így sajna megosztottsághoz vezet,s úgy lehet az embereket igazán irányítani.
Mit gondoltok?
Válaszokat előre is köszönöm!
"a szélsőséges ateista szerint pedig nem lehet tudományszerető a hívő."
Az Istenbe vetett hit nem buta és tudomány nélküli öregasszonyoknak való, sok neves tudós a munkája során lett Istenhívő. Pár példát felsorolok itt:
Isaac Newton, a klasszikus fizika atyja
“Az első korty a tudomány poharából ateistává tesz.
A pohár alján pedig ott van az Isten!” (Isaac Newton)
“A Kozmosz csodálatos elrendezése és harmóniája csak egy mindenható és mindentudó lény tervében születhetett meg. Ez mindörökre a legnagyobb felismerésem.”
(Isaac Newton)
“Amit itt a csillagok alatt Istenből látok, elég nekem, hogy higgyek abban az Istenben, aki a csillagok fölött van, s akit nem látok.” (Isaac Newton)
Albert Einstein, a relativitáselmélet atyja
„Isten bonyolult, de sohasem rosszindulatú.” Raffiniert ist der Herrgott, aber boshaft ist er nicht. Einstein akkor tette ezt a megjegyzést, amikor 1921 áprilisában először járt a Princeton Egyetemen. Ma a hajdani matematikai intézet közösségi termében, a tűzhely felett olvasható.
Bernath Heisenberg, a kvantummechanika társfelfedezője, a határozatlansági elv megalkotója:
„Engem nem érdekelt Isten léte, de munkám során találkoztam vele.” (Heisenberg)
James Clerk Maxwell, matematikus, fizikus, a Maxwell egyenletek kidolgozója:
Maxwell cambridge-i Cavendish Laboratórium ajtaján a Biblia, (Zsoltárok könyve 111.) alapján ez állt: „Nagyok az Úr tettei, kikutathatják, akiknek csak kedvük telik benne.”
Még 1 idézet Isaac Newton fizikustól:
„Az ateizmus értelmetlen. Mikor a naprendszerre nézek, a Földet éppen a megfelelő távolságra látom a Naptól ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű hőt és fényt kapjon tőle. Ez nem véletlenül történt.”
Isaac Newton, a klasszikus fizika atyja
Sir Isaac Newton (Woolsthorpe-by-Colsterworth, 1642. december 25. – London, 1727. március 20.
Albert Einstein, a relativitáselmélet atyja
Albert Einstein ; 14 March 1879 – 18 April 1955)
Bernath Heisenberg , a kvantummechanika társfelfedezője, a határozatlansági elv megalkotója: (nem ismert, helyette:)
Werner Karl Heisenberg (Würzburg, 1901. december 5. – München, 1976. február 1.) Nobel-díjas német fizikus, a kvantummechanika egyik megalapítója.
James Clerk Maxwell, matematikus, fizikus, a Maxwell egyenletek kidolgozója:
James Clerk Maxwell FRS FRSE (13 June 1831 – 5 November 1879)
Szóval, a négy általad idézett tudós közül (akiket munkásságukért mélyen tisztelek) egy az 1700-as években élt, egy az 1800-as években és kettő pedig az 1900-as években, azaz a legkésőbb elhalálozott tudós halála óta is eltelt több mint 40 év!!!!
Egyrészt azóta igen sok mindenre fény derült, amiről nekik akkor még fogalmuk sem volt, másrészt alaposabban vizsgálni kellen, hogy az általuk istennek nevezett fogalom vajon pontosan mit is jelent!
"„Az ateizmus értelmetlen. Mikor a naprendszerre nézek, a Földet éppen a megfelelő távolságra látom a Naptól ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű hőt és fényt kapjon tőle. Ez nem véletlenül történt.”"
Hmmmmm, amikor a sörömre nézek, látom hogy a pohár tervezése is tökéletes volt, mert pontosan illeszkedik a sör alakjához. Ez nem véletlenül történt!
Ez az az eset, amikor az okot és az okozatot felcserélik. Nem a Földhöz lett a fizika kitalálva, hanem adott fizikai törvényszerűségek meghatározták a Föld helyét, ÉS a sok milliárd az élet létrejöttére alkalmas bolygó közül itt véletlenül (és ki tudja még hány másik helyen?) tényleg kialakult az élet.
#11: “...sok neves tudós a munkája során lett Istenhívő. Pár példát felsorolok itt:"
Hogy az állításodat igazold, mindjárt idézel is Newtontól: ""Az első korty a tudomány poharából ateistává tesz. A pohár alján pedig ott van az Isten!” (Isaac Newton)"
Te ezzel max. csak azt igazolod, hogy Newton az állítása idején hívő lélek volt, de hogy ateista lett volna kezdetben, azt ugye nem. Elárulom neked, hogy Newton sosem volt ateista. Tehát ez az első hazugságod. Newton a kornak-, gyerekkori neveltetésnek, benyomásoknak- és az elsöprő többségnek megfelelően ugyanolyan istenhívő volt, mint akkoriban bárki más. Mindennek tetejében Newton teológiával, mágiával, alkímiával, okkultizmussal is foglalkozott, és a tudományos eredményeiről úgy gondolta, hogy azok csak a melléktermékei a hitbéli kutatásainak. Vagyis a valóságban a tudományos eredményeivel a mindig is létező hiedelmeit akarta igazolni, és nem fordítva volt a dolog, ahogy te állítod.
Úgy tűnik inkább, hogy Newton minden zsenialitása ellenére betegesen hiszékeny-, és ráadásul érzelmileg is eléggé labilis alkat volt.
Érdekes, hogy Newton okkult hitelveit sohasem szajkózzátok, amikor arra hivatkoztok, hogy ilyen nagyon okos embernek csak igaza lehet. Te nem csodálkozol ezen??? :)
Az idézeted másrészt gyanúsan hiteltelennek tűnik, mert Newton korában a legkevésbé se volt jellemző, hogy a tudományos közösséget ateisták alkották volna. Nem gond neked, hogy Newton 1642-ben született? Akkoriban szerinted tele volt a világ ateistával? Ne nevettesd már ki magad! :)
Az általad idézett mondást valójában inkább Werner Heisenbergnek tulajdonítják. Ez az eredeti német szöveg: "„Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch, Aber auf dem Grund des Bechers Wartet Gott. /Die Zeitschrift für die ganze Familie, Berneck, Schweiz: Schwengeler Verlag AG, No. 10, 1988 október, p. 10."
A másik dolog, hogy sosem sikerült igazán bizonyítani, hogy Heisenberg tényleg állított volna ilyet, de hogy ezt nem Newton mondta, arra nagyjából mérget lehet venni.
Továbbá, ha egy mai fizikuspalánta csak Newton ismereteivel rendelkezne, az egyetemen már az első kollokviumon elbukna.
Newtonnak halvány lila dunsztja se volt arról, amit manapság az egyetemeken tanítanak már régóta a rendről (idézve: Debreceni Egyetem, Fizikai Intézet, 2002/2003. tanév I. félév): „...a világegyetem legfejlettebb rendszereinek szervezettsége az idő múlásával növekszik.”
Newton semmit se tudott a természetes önszerveződő rendszerekről, és semmit se tudott a termodinamikáról se, pont azért, mert ő "csak" a fizika atyja volt. És az atya után a gyermekek azok, akik többet-, vagy akár sokkal többet fognak tudni, mint az atya.
Newton azt hitte, hogy a rend örök és változatlan, és nem tud nőni önmagától, márpedig ebben vaskosan tévedett (nem az ő hibájából, hanem csak azért, mert akkoriban ez volt az általánosan elfogadott hiedelem). És ha tud nőni, akkor akár rendezetlenség is lehetett kezdetben.
Ezt idézed a #12-ben még Newtontól: „Az ateizmus értelmetlen. Mikor a naprendszerre nézek, a Földet éppen a megfelelő távolságra látom a Naptól ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű hőt és fényt kapjon tőle. Ez nem véletlenül történt.”
Ami ebből igaz, az az, hogy a dolog valóban nem a véletlen okán alakult ki. Newton nagyszerű matematikus lévén máris tudta volna, hogy az állítása rossz, ha megfelelő mai ismeretekkel rendelkezett volna. Mondjuk egy átlagos méretű szobában szórj szét véletlenszerűen 1000 kis golyót, de előtte találj ki magadban egy pontos távolságot, aminek kell lennie két nyugalomban lévő golyó között a szobában.
Tapasztalni fogod csodálkozva, hogy lesz az ezer között két olyan golyó közötti távolság, amit te előre meghatároztál. Tízezer golyónál még pontosabb lesz majd ez a távolság. Milliárdnál pedig tuti lesz pont az óhajodnak megfelelő távolság, és nem is egy ilyen lesz! Newton itt is hatalmasat tévedett, mert nem tudott a milliárd és milliárd naprendszerről. Ám az ilyen kedvező távolság létrejötte valóban nem véletlen, hanem statisztikai szükségszerűség a nagy szórásból adódóan.
Másrészt, szerintem az egy újabb vaskos hazugság részedről, hogy ezt a mondatot Newton fogalmazta volna meg, mert ő még semmit se tudhatott arról a modern tudományos szemléletről, hogy az élet keletkezéséhez és fenntartásához mennyire kell távolnak lennie a Napnak a Földtől.
Amíg nem tudod igazolni hiteles forrásból (nyilvánvalóan nem valami vallásos oldalról várom a megerősítést), hogy valóban Newtontól idéztél, addig fenntartom, hogy egyszerűen csak hazudozol az ideológiád fenntarthatósága okán.
Természetesen ettől függetlenül Isten létezhet, de Newton érvei - mai szemmel - egyszerűen gyermetegek, ahogy az el is várható egy olyan embertől, aki több mint 300 évvel van elmaradva a mai ismeretektől.
#11: “...sok neves tudós a munkája során lett Istenhívő. Pár példát felsorolok itt:"
No, nézzük tovább, hogy mennyire hiteles az az állításod, hogy az általad sorolt tudósok kezdetben ateisták lettek volna, de a tudomány döbbentette rá őket arra, hogy... stb.
Einsteintől idézel: „Isten bonyolult, de sohasem rosszindulatú.”
Tudod, rengeteg ateista mond olyasmit, hogy Isten ilyenre meg olyanra teremtette ezt meg azt, de ez csak játék a szavakkal. Hogy ezt komolyan gondolja-e, ahhoz több bizonyítékra van szükség. Pl. ott van Stephen Hawking, aki többször hivatkozott Istenre pl. így is: "...miért létezünk, mi és a Világegyetem. Az emberi értelem leghatalmasabb diadala lesz, ha erre a kérdésre választ találunk - mert akkor megismerjük Isten gondolatait."
Na most Stephen Hawking akkora ateista volt, hogy nagyobb már nem is lehetne.
Tudod, Einsteintől ezt is lehet idézni ( [link] magyarra fordítva: "Természetesen hazugság az, amit vallásos meggyőződésemről egyesek írnak, s ezt a hazugságot újra meg újra megismétlik. Nem hiszek a személyes Istenben, s ezt a felfogásomat sohasem titkoltam el, hanem mindig világosan kifejezésre juttattam. Ha van valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az a határtalan csodálat, amelyet világunk szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes."
És nézd csak mit hazudik még arcátlanul az a Teremtéstudomány oldal ( [link] aki Einsteinre hivatkozik, és ahonnan ezeket a szörnyűségeket loptad?: "Hiszek egy személyes Istenben, és jó lelkiismerettel mondhatom, hogy sohasem hódoltam semmilyen ateista életszemléletnek. Már fiatal diákként visszautasítottam a nyolcvanas évek tudományos álláspontját, és Darwin, Haeckel és Hucley fejlődéstanait reménytelenül elavultnak tartom."
Ez egyszerűen egy pofátlan hamisítás, semmi több. És hidd el, hogy még rengeteget lódít itt az oldalad az idézetek terén.
Újabb idézeted: "Bernath Heisenberg, a kvantummechanika társfelfedezője:„Engem nem érdekelt Isten léte, de munkám során találkoztam vele.”"
Te itt Wernner Heisenberg-ről akartál írni, és nem Bernath-ról. De nem te vagy ilyen ostobácska, hanem az az oldal, ahonnan kivakartad ezt a szellemi szörnyűséget ismét erről: [link]
Wernner Heisenberg-ről:
Itt olvashatod, hogy Heisenberg nem valószínű, hogy valaha is ateista volt. Számomra az a nyilvánvaló ebből, hogy környezete mindig is vallásos volt, és ő is így nevelkedett. Tehát világképének alakulásában semmit se számított a tudományos ismeretek beszerzése.
Itt olvashatod, egész életében arra törekedett, hogy a vallást és a tudományt összeegyeztesse. Tehát nem rájött valamire a tudományos eredmények okán, hanem egyszerűen egy célt követett.
Úgy látom, hogy megint füllentettél egy alaposat.
Azután ezzel folytatod: ""Maxwell cambridge-i Cavendish Laboratórium ajtaján a Biblia, (Zsoltárok könyve 111.) alapján ez állt: „Nagyok az Úr tettei, kikutathatják, akiknek csak kedvük telik benne.”"
Maxwell abban a viktoriánus korban nőtt fel, ahol a vallásos neveltetés meghatározó volt.
Elég lett volna, ha csak ide bekukkantasz: [link]
Idézve: "Maxwell oktatását keresztény édesanyja kezdte el, beleértve a Biblia megtanítását is."
Még mindig mernéd állítani, hogy Maxwell a tudományos kutatásai okán találta csak meg Istent? Máshol olvashatod róla, hogy már nyolc évesen kívülről fújta a zsoltárok nagy részét.
Ugye nem akarod magad újfent kinevettetni?
"Ez az az eset, amikor az okot és az okozatot felcserélik. Nem a Földhöz lett a fizika kitalálva"-írod az általam beidézett Newton idézetet kritizálva.
-Ön nagyszerű, okos ember, szabad a nevét?
-Móricka Gáspár.
-Nagyszerű! Az Ön tudományos magyarázata továbblendítette a fizika tudományát. Jövőre engedelmével, az Ön nevével tanítjuk a klasszikus fizikát az általános iskolás diákoknak, a fizika Móricka törvényei néven. Nagyszerű! Egy tisztelet példányt az új általános iskolai fizika könyvből természetesen elküldünk önnek, benne az új Móricka törvényekkel!
:D
"Még mindig mernéd állítani, hogy Maxwell a tudományos kutatásai okán találta csak meg Istent? Máshol olvashatod róla, hogy már nyolc évesen kívülről fújta a zsoltárok nagy részét."
Pontosítok. Sok tudós úgy nyilatkozott, hogy a tudományos munka elvezet Istenhez (Newton, Pasteur, stb.), ez természetesen nem jelenti azt automatikusan, hogy minden tudós ateista istentagadóként kezdte el a tudósi pályafutását. Maxwell édesanyja például elhiszem hogy istenfélő és törvénytisztelő életre nevelte a fiát, és a tudományos munkája csak megerősítette a gyermekkorában beültetett jó magokat.
Kedves 24%-os!
Némi memória frissítés:
11-es hozzászólásodat így kezdted:
"Az Istenbe vetett hit nem buta és tudomány nélküli öregasszonyoknak való, sok neves tudós a munkája során lett Istenhívő. Pár példát felsorolok itt:"
(nos egyet sem sikerült, aki valóban megfelel a kritériumnak /vagy eleve hívők voltak, vagy nem Istenről(!) beszélnek/)
Ezek után írod ezt (17-es hozzászólás):
"Pontosítok. Sok tudós úgy nyilatkozott, hogy a tudományos munka elvezet Istenhez (Newton, Pasteur, stb.), ez természetesen nem jelenti azt automatikusan, hogy minden tudós ateista istentagadóként kezdte el a tudósi pályafutását.
Kár, hogy ezt nem a 11-es hozzászólásodban pontosítottad, mivel így EGÉSZEN mást jelent!
Éppenséggel semmi automatizmusról sincs szó, mivel többen eleve hívők voltak, azaz szó sincs arról, hogy a tudományos kutatásaik HATÁSÁRA váltak Isten hívőkké!!!
Szóval: Leginkább is olyan a helyzet, mintha a 11-es hozzászólásodban valótlant állítottál volna (amire már Pombe is utalt)!
Amúgy még érdemes megjegyezni, hogy a Teremtéstudományos ( [link] ) oldalról összeszedett információk mennyire is infantilisak és totálisan igénytelen, tudománytalan hazugságok gyűjtőtégelye. Mellesleg nem csak itt, hanem minden oldalra itt ez a jellemző.
Pl. az Einsteinnek nyilvánított köpet (aminek persze nulla valóságalapja van):
"...és Darwin, Haeckel és Hucley fejlődéstanait reménytelenül elavultnak tartom."
"Hucley"!!! A szerencsétlen teremtéstudománytalan író Huxley-t akart írni (Thomas Henry Huxley), aki még arra se vette a fáradtságot, hogy utánanézzen a név helyesírásának.
Vagy:
"...Paul Davis, matematikai fizika professzora, az elméleti fizika professzora..."
"Davis"!!! A végtelenül ostoba oldalszekesztő itt kihagyott egy "e" betűt a névből. Vagyis a név pontosan: Paul Davies. Valóban vannak Paul Davis-ek is, mint pl. egy énekes, politikus, programozó... stb. :)
Az meg aztán mindennek a teteje, hogy az oldalszerkesztő arra a Paul Davies-re hivatkozik, aki nem is tudom hány könyvében ír arról, hogy a biológiai evolúció mennyire is alaposan alátámasztott tudományosan visszaigazolt tény, annak ellenére, hogy egyébként valóban hisz Istenben. Davies még az élet keletkezését is spontán alapokra helyezi ("The Fifth Miracle" - "Az ötödik csoda" (Penguin, 1998)), csak összességében úgy gondolja, hogy a világegyetem olyanra teremtődött, hogy ezeknek a folyamatoknak előbb vagy utóbb abban le kell játszódnia.
Az agyatlan evolúciótagadó oldalszerkesztő az öntökönrúgók versenyében bizton számíthatna dobogós helyre! :D
Vagy: "...Bernath Heisenberg, a kvantummechanika társfelfedezője..."
Nem "Bernath", hanem Werner.
És még bőven lehetne tallózni a súlyos tévedések és füllentéshegyek között.
Számtalan hívő hivatkozik erre a szennyoldalra, amely hívőnek olyannak kéne lennie a hitelvei szerint, hogy a hazudozás és a trehányság ilyen fertelmes szintű megnyilvánulását mélységesen meg kellene vetnie.
Ám ezen hívők soka a legkevésbé se tesz ilyet, hanem tömegével reklámozzák ezt a szörnyű portált! - miközben a hitben rejlő magas fokú erkölcsiséget, jóságot a saját személyiségjegyeik közé is besorolják. Hogy tehetik ezt, ha tudják, hogy szennyoldalra hivatkoznak? Vagy ha nem tudnak róla, miért nem jut eszükbe ellenőrzi az általuk propagált információforrás hitelességét, amikor éppen hogy ők azok, akik állandóan hazugsággyártással gyanúsítják a tudományt?
A rágalmazás az megy automatikusan, de a valóságalap ellenőrzésére még a lehető legminimálisabb igény se mutatkozik náluk???
Hát ha csak a töménytelen névelírást látják, már akkor tudhatnák, hogy itt valami nagyon nem stimmel!!! :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!