Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik Isten az igazi?

Melyik Isten az igazi?

Figyelt kérdés

Sok-sok volágvezető vallás van. Budhizmus, hinduizmus, zsidók,az Iszlám no meg a kereszténység.


Mindegyik 1 istent, nyomat de honnan tudjam melyiknek van igaza? A keresztények szerint kizárólag nekik DE a dalai láma mégis csak nagyobb "mágus" mint 16. Benedeck. Egyébként katolikus iskolába jártam, nem vagyok ateista, de keresztény sem, igen tudom a pokolra fogok jutni már a kérdés megfoganása miatt is. Ja és én Odin, Loki, Thor és Baldr pártját fogom ők a leg "emberibb" Istenek. a Ragnarök közel!

üdv

23/F


2010. jún. 12. 08:15
1 2 3
 21/29 ceri ***** válasza:

"és csak a Te Istened létezik akkor..."


Én épp azt mondtam, hogy ez a sok isten ugyanaz az 1. Más néven, más megközelítésben.


"Mellesleg az iszlám dzsihádot leszámítva a Katolikus egyházhoz tapad a legtöbb vér, ez ugye nem is vitatéma"


Jó ne vitatkozzunk rajta, de ez nem igaz.

Azért annyit megjegyeznék, hogy nem a katolikusokhoz tapad ez a sok vér, hanem a középkori Európához, a hóditásokhoz, gyarmatosításhoz. Ha összehasonlítgatsz, akkor nézd meg, hogy egységnyi idő alatt mennyi vér tapad a tatárjáráshoz, vagy Hitlerhez. A vér a háborúkhoz és gonosz, fanatikus, istentelen emberekhez tapad, akik bármilyen eszmét kisajátítanak, hogy igazolják a gaztetteiket. Vagy éppenséggel a demokráciának hány áldozata volt Vietnámban, vagy Irakban? A keresztény Európa 2000 éves. Hitler bő 10 évig regnált, Sztálin talán 30-ig. Arány érzék ??!

Az inkvizició áldozatainak legtöbbje is a pőlitikai ellenfelek közül került ki. Az egyház bűne legfeljebb az, hogy aszisztált a hatalomnak. Ezt megítélni most, évszázadokkal később, egy kényelmes karosszékből, persze lehet, csak semmi köze az objektív igazsághoz.

Nekem sem szentírás a Biblia minden szava, néhány keleti filozófia talán szimpatikusabb is -de mint már mondtam- ellentmondást nem látok köztük. Ellentmondás inkább a követőik között van, annyiban, hogy máshova helyezik a hangsúlyt, az istenhez vezető utat. A 10 óra 55 perc ugyanazt jelenti, mint az 5 perc mulva 11. A békesség az egységre, harmóniára törekvés, a szeretet, a jó és rossz közötti különbség fontossága és felismerése mindegyikben közös. A lényeg-látás hiányára, pitiáner egóra vall, ha mindenáron ragaszkodunk a saját megfogalmazásunkhoz. Csak a butaságunkat bizonyítjuk, ha 10:55-kor tagadjuk, hogy 5 perc mülva lesz 11.

2010. jún. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"Bízonyítsátok hogy, 1 hangsúlyozom 1 Isten van, akinek a fia volt Jézus. "


Ezt nem lehet bizonyítani, ahogy egyetlen más vallást sem, hisz az a hiten, a hívésen alapul, nem azon, hogy tudjuk valamilyen isten létezését:)Tehát ilyet nem ér kérni a keresztényektől sem, mert ők erre csak azt tudják felelni: Jézus és a Biblia megmondta"

Na erre szoktam én azt válaszolni, hogy Hérodotosz is megmondta az Istenek születése című munkájában amit akkoriban igaznak véltek ;)


Mellesleg, válaszd el a vért a kereszténységtől: a vallást sose vesd össze azzal, amit a nevében elkövettek. Azt emberek tették, akik félre AKARTÁK értelmezni a Bibliát.


Egyébként a 3. válaszoló vagyok, úgyhogy mint olvashattad, szerintem a keresztény Istenkép is csak az Istenség ok arca közül, ki hogy hívja:) Én meg Anyámnak és Apámnak hívom; és egy istenség miért ne lenne arra képes, hogy éppúgy az én anyám és apám legyen, mint más Jehovája?:)

2010. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtti 23.11es vagyok. Előttem lévők:jó nézőpontok. Ami azt illeti, a három vezető világvallás Istene egy és ugyanaz. A keresztények a zsidók Istenében hisznek, abban különbözünk,hogy szerintünk Jézus volt a messiás, amit a zsidók nem fogadnak el. A mohamedán vallás pedig szent könyvként tiszteli a bibliát, csak úgy tartják, Isten neve Allah, Jézus nem volt messiás csak valami próféta vagy angyal, és Mohamed a legnagyobb próféta. Mindhárom vallás követői Ábrahám magjának tartja magát, a zsidók és arabok faj szerint is (sémi)a keresztények pedig hitben, Pál tanításai után. Buddha sosem volt Isten, a buddhisták szerint Isten a világ teremtője nem megismerhető, tehát nem is nagyon foglalkoznak vele, ők Buddha nyomán a megvilágosodást kutatják, és a karma (sors) körforgásából való kilépést. A hinduizmus több milliónyi istene is becsapós, hiszen legősibb szent könyvük, a Védák könyve egyértelműen leírja, hogy egy isten van, az aki teremtett. Brahman, azt hiszem. A többi olyan mint az angyalok a monoteista vallásokban, azaz teremtett szellemi lények. Gandhi aki hindu volt minden istent tisztelt, de csak egyetlen Istenhez imádkozott. Ha Istent a világ teremtőjeként egyetlen erőnek vesszük, minden vallás róla beszél, csak más megközelítésből.

Én nem tudom neked bizonyítani, hogy Jézus a messiás. Nézd meg a történelemben, a zsidók nagy részének nem esett le, pedig ők élőben hallgatták a tanítását, látták a csodatételeit, de inkább meg akarták kövezni, mert szombaton gyógyított. Hogyan bizonyíthatnám neked azt, amiben hiszek? Egy dologra azért felhívnám a figyelmedet, kedves kérdező. Jézus egyenrangúvá tette magát Istennel. Aki ilyet tesz, az vagy 1. hazudik, 2. komplett őrült 3. igaza van. Ha hazudott volna, nem tudott volna csodákat tenni, és elszökött volna a halál elől, nem áldozta volna föl magát értünk. Tehát akkor őrült volt? Képes egy őrült elme ilyen tiszta világos és logikus tanításokat adni, ekkora szeretetet és önfeláldozást mutatni? Követték volna az apostolok és hirdették volna az igazát a halála után is, kockáztatva a kínzásokat és üldöztetést? Szerintem igaza volt. Szerintem.

2010. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nem akarlak én meggyőzni,csak a kommentedre reagálok.
2010. jún. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
47%

Ki mondta, hogy "teremtsünk embert a saját képünkre"????

Az ószövetségben megtalálod.

Én a teremtő Istenben hiszek!!!!!

2010. jún. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Egy Isten van. Katolikus vagyok, nem akarok itt térítgetni, én Istenben hiszek. És nem fogsz pokolra jutni "csak" a kérdésed miatt. Az, hogy katolikus környezetben nevelkedtél, mégsem szemlélteti azt hogy hatással volt rád.
2010. jún. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!


Azt mondod sok vér tapad a kereszténységhez és az iszlámhoz is. Akkor felvilágosítanálak azokról az "Istenekről" akikben Te hiszel. Odin... Thor... Ragnarök... Azon kevés vallás istenei, ahol akkor leszel boldog halálod után, ha hősként, csatában halsz meg... És még más vallásokra mondod, hogy vér tapad hozzájuk...

2010. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
52%
Ott a pont!
2010. jún. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Ugyan, hagyjuk már azt, hogy melyik valláshoz mennyi vér tapad... tegyünk különbséget a többezer és többszáz éves gondolkodás, valamint a mai között.

Régen jóformán természetesnek számított, hogy egy férfi elmenjen a háborúba, és öljön, a kereszténység szerint éppúgy, mint az északi mitológia szerint.

Épp ezért mondják, hogy a vallásokat nem kell szó szerint venni...

2010. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!