Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik Isten az igazi?

Melyik Isten az igazi?

Figyelt kérdés

Sok-sok volágvezető vallás van. Budhizmus, hinduizmus, zsidók,az Iszlám no meg a kereszténység.


Mindegyik 1 istent, nyomat de honnan tudjam melyiknek van igaza? A keresztények szerint kizárólag nekik DE a dalai láma mégis csak nagyobb "mágus" mint 16. Benedeck. Egyébként katolikus iskolába jártam, nem vagyok ateista, de keresztény sem, igen tudom a pokolra fogok jutni már a kérdés megfoganása miatt is. Ja és én Odin, Loki, Thor és Baldr pártját fogom ők a leg "emberibb" Istenek. a Ragnarök közel!

üdv

23/F


2010. jún. 12. 08:15
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
mindenki számára az az Isten létezik amiben hisz.senkinek nincs kizárólagos igaza,hiszen az Isten nevű fogalom is nézőpont kérdése,mint a legtöbb dolog az életben.senki sem rosszabb vagy jobb ember azért mert másban hisz,mint vki más,ez az amit meg kellene értenie a vallásos és nem vallásos embereknek egyaránt.
2010. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
akinek a Binlia leirja a nevét Zsoltár83:19 nézz utána
2010. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%

bocs a -

Biblia- akartam irni

2010. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Miért kerülnél pokolra azért mert gondolkodsz és feltettél egy nagyon fontos kérdést? Én keresztény vagyok és hiszek Jézusban, de teljesen tudom tisztelni más emberek hitét, a jó dolgokat követendő példának tartom, a rossz dolgoktól távol tartom magam. Nézz utána a dolgoknak, ha mély megértésre vágysz, a misztikus írókat ajánlom. Beszélgess Istennel, és kérdezd meg tőle, hogy kicsoda Ő.
2010. jún. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
8%

A kérdező - sajnos - a legjobb úton halad a kárhozat felé.

Katolikus iskolába járt tehát - elméletileg ismeri Jézus tanitásait;

Aki nincs velem ellenem van, aki nem gyüjt velem az szétszór.

Vagy hideg légy vagy meleg, ha langyos vagy kiköplek.

Két logikai érték van

Valami vagy

-igaz

vagy

-hamis

Vagy igaz az amit Isten Fia a főpap kérdésére válaszolt

"Te vagy-e a Messiás az Áldott(Isten) Fia?-Én vagyok"

vagy nem igaz.

Jézust hajlandó vagyok elfogadni, mint nagy erkölcsi tanítót, de nem fogadom el azt az állítását, hogy ő Isten.” Nos, ezt az egyet nem szabad mondanunk. Az olyan ember, aki pusztán ember, és olyasmiket mond, mint Jézus, nem nagy erkölcsi tanító, hanem vagy őrült - ugyanúgy, mint az, aki buggyantott tojásnak tartja magát -, vagy pedig maga a pokolbéli ördög. Választaniuk kell. Ez az ember vagy Isten Fia volt, és még most is az; vagy pedig őrült, sőt annál is rosszabb. Bezárhatják, mint valami bolondot, leköpdöshetik és megölhetik, mint démont; vagy leborulhatnak a lábai elé, s Úrnak, Istennek szólíthatják. De hagyjunk már fel ezzel a leereszkedő sületlenséggel arról, hogy nagy ember, nagy tanító volt. Ezt a lehetőséget nem hagyta nyitva számunkra. Nem is akarta.


-Buddha sohasem állitotta magáról, hogy ő Isten Fia.

-Mohamed a judaizmusból és a kereszténységböl "ollózta" óssze az iszlámot.

-A hinduimus tulajdonképpen panteizmus(minden Isten stb.)

Tagadja a személyes Istent.

A kinai univerzalizmus tanítója zseniálisan megsejtette a Messiás eljövetelét

Konfuciustr )Kr.e. VI. szd.)többször kérlelték tanitványai,beszéljen nekik Istenről.Ő rendszeresen kitért a VÁLASZ ELŐL.eGY ALkALOMMAL ENNYIT MOINDOTT;ERRŐL MOST MÉG ALIG TUDUNK VALAMIT.De majd küld Isten valakit, aki feltárja az emberek elött a világ rendjének titkát. Őt kell várni, az Isten küldöttét.


Ő már eljött. Megtestesült Názáretben, megszületett Betlehemben.


Mennybemenetele elött megparancsolta az apostoloknak, hogy hirdessék az Evangéliumot.


9Miután a hét első napjának reggelén feltámadt, először Mária Magdolnának jelent meg, akiből a hét ördögöt kiűzte. 10Ez elment és elvitte a hírt a gyászoló és szomorkodó tanítványoknak. 11Amikor meghallották, hogy él, és hogy (Mária Magdolna) látta, nem hitték el. 12Ezután idegen alakban jelent meg közülük kettőnek útközben, amikor vidékre mentek. 13Visszatérve ezek közölték a hírt a többiekkel is, de nekik sem hittek. 14Végül a tizenegynek jelent meg, amikor egyszer asztalnál ültek. Szemükre vetette hitetlenségüket és keményszívűségüket, hogy nem hittek azoknak, akik feltámadása után látták.

Az apostolok küldetése


15Aztán így szólt hozzájuk: "Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek. 16Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik. "

Mk 16,9-16

2010. jún. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, az előtted lévő vagyok.Igen, katolikus iskolába járt, ott úgy találkozott az evangéliummal, ahogyan nem kellett volna, és most Odin, Loki és Thor jobban bejön neki. Hát ez elég gáz. Én nem mondtam, hogy Jézus nem az igazi, persze, hogy Ő az igazi, de erre az embernek magának kell ráébrednie.Egy 23 éves fiú hitét nem azzal építed, hogy "a legjobb úton halad a kárhozat felé." Isten szerencsére igazságos és jó, és azt is számításba veszi, hogyan torzítják vagy tálalják az üzenetét.
2010. jún. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Nem szoktam a válaszokra válaszolni, de most kivételt teszek.

- A kérdezőnek szabad akarata van. Dönthet az Egy Igaz Isten mellett

-vagy ellene

Ez az ő döntése lesz.

Mindenkinek kötelessége tiszteletben tartani.

2. Személy szerint én semmiről sem akarom meggyőzni.

Feltett egy kérdést. Válaszoltam.

3. Mi a probléma?

4. Nem vagyok sem mormon, sem jehovatanú, hogy agessziven erőszakosan embereket a magánszférájukban molesztáljak.

5. Kérdeztek, válaszoltam. Ez csak nem baj?

2010. jún. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem a válasz a baj. Csak néha az emberek elfelejtik,hogy az evangélium szó jelentése: örömhír. És ahelyett hogy azt mondanák, ha hiszel Jézusban, üdvözülsz, inkább azt mondják: ha nem hiszel, elkárhozol. És ez mit vált ki az emberből? Jó, akkor ilyen Isten engem nem érdekel. Annak idején engem sem az vonzott Jézushoz, hogy ha nem hiszek benne, akkor megyek a pokolra. Ez butaság. Ezért nem akartam a kereszténységgel foglalkozni hosszú ideig. Aztán találkoztam olyanokkal, akik teljesen más oldaláról mutatták be nekem Őt és tetszett az, hogy meghallgatták a gondolataimat, és nem meggyőzni akartak,és nem küldtek rögtön a pokolra.
2010. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 ceri ***** válasza:
7%

"Ja és én Odin, Loki, Thor és Baldr pártját fogom ők a leg "emberibb" Istenek."


Foghatod a pártjukat, de nem hinném, hogy istennek attól lenne létjogosultsága, hogy megfelel-e a te szimpátiádnak.


Ém azokkal értek egyet, akikik szerint a nagy világvallások istenei, valójában ugyananaz az 1 isten. Más-más nézőpontból, de ugyanaz.

"• a vallások istenképe kizárja egymást."

Szerintem pedig nem, csak máshol vannak a hangsúlyok. Ha mégis lennének ellentmondások, azon sem kell csodálkozni, hiszen különböző kultúrák több ezer éves emlékeiben ez természetes. Olyan is előfordul, hogy 2 ember egész máshogy jellemzi 1 közös ismerősét. Mindkettő a saját szempotjai, értékrendje szerint mond véleményt róla. Arról már nem is szólva, hogy egyáltalán mennyire ismerheti az ember istent. Legfeljebb annyira amennyit megmutatott magából.

Olyan dolog ez, mint ha a színvak kutyák arról vitáznának, hogy a kaméleon zöld vagy barna.

2010. jún. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó pár ember. Bízonyítsátok hogy, 1 hangsúlyozom 1 Isten van, akinek a fia volt Jézus. Minden ókori "vallás" ami többistenhiten alapul rendelkezett egy hangsúlyozom egy darab Főistennel: Zeusz, Odin, (Jupiter?) vagy az katolikusok Istene kinek neve nincs elv... és több kissebb "Istennel" vagy arkangyallal ha úgy tetszik. Mellesleg ha nem szimpátia alapján dől el, és csak a Te Istened létezik akkor az összes, Zsidó, Arab, Kínai, Japán, Mormon, Hites, Jehova tanuja a pokolra fog jutni mivel nem hisz A TE Istenedben, Más Istenben hisz ergo cáfolja/nem ért egyet a Katolikus Istennel. elég nagy szarban van kb 4 milliárd ember:S

Mellesleg az iszlám dzsihádot leszámítva a Katolikus egyházhoz tapad a legtöbb vér, ez ugye nem is vitatéma, ellentében mondjuk a Buddhistákkal. A normannok, is vadak voltak, öltek fosztogattak, tény és való de nem azért hogy "megmentsék a többi ember lelkét a kárhozattól" Ott az Isteneknek emberi hibáik is voltak. A katolikusok cáfolják, Hogy Istennek bármi jellegű hibája lenne. ÉS akkor luciferrel mi a helyzet, az nem egy kis hiba???


Mellesleg az iskolában hittanórán megtanultam: Ha élni akarsz pokolra jutsz, ha mindenedet az egyházra, és Istenre teszed fel akkor mennybe kerülsz. A menyasszonyomat azért nem vehetem el templomban, mert bár éveken keresztül mindig járt misére, nem fizettek egyházadót, és nem bérmálkozhatott, és amig nem csenget ennyimeg annyi pénzt nem is fog. anélkül pedig nincs templomi esküvő. Hiszek Istenben De Ő nem olyan Mint a TE ISTENED.

2010. jún. 13. 18:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!