Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik Isten az igazi?

Melyik Isten az igazi?

Figyelt kérdés

Sok-sok volágvezető vallás van. Budhizmus, hinduizmus, zsidók,az Iszlám no meg a kereszténység.


Mindegyik 1 istent, nyomat de honnan tudjam melyiknek van igaza? A keresztények szerint kizárólag nekik DE a dalai láma mégis csak nagyobb "mágus" mint 16. Benedeck. Egyébként katolikus iskolába jártam, nem vagyok ateista, de keresztény sem, igen tudom a pokolra fogok jutni már a kérdés megfoganása miatt is. Ja és én Odin, Loki, Thor és Baldr pártját fogom ők a leg "emberibb" Istenek. a Ragnarök közel!

üdv

23/F


2010. jún. 12. 08:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
58%
Mindegyiknek igaza van. Válassz 1-et és higgy abban. Ez az egész csak attól függ, hogy melyiket hiszed el. Amelyiket elhiszed az számodra igaz lesz. Ez ilyen egyszerű :)
2010. jún. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
50%

(ha hiszed, hogy már a kérdésért is pokolra fogsz jutni,akkor igenis bigott keresztény vagy)

Én katolikus vagyok, de nem tudom milyen az igazi Isten. Majd megtudom,ha meghalok.

Szerintem minden egyisten vallásnakvolt egy nagyon jó,szinte azonos alapja, aztán az emberek mindenféle szabályozással, plusz törvényekkel,elképzelésekkel csináltak belőle valamit, aminek már sokszor nem sok köze van az eredetihez.

Tehát szerintem mindenkinek a saját Istene az Igazi. És nem sok jelentősége van, hogy keresztény vagy vagy buddhista. Az úgyis attól függ,hogy hol születsz.

2010. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
64%

Minden vallás istene igazi- miért ne lehetne az? A különbség csupán abban rejlik, hogy az eltérő kor, környezet, elképzelések miatt az emberek más és más képet állítottak fel magukban az Istenségről.

Az ókori Egyiptomban teljesen természetes volt, hogy az Istenség a Napban lakik, de ugyanúgy megjelenik az isteni az Alvilágban, a levegőben - az Istenség mindenhol ott van.

Később már azt volt a természetes, amit a Biblia írt, keleten pedig akadt a buddhizmus és hinduizmus.

De amikor valaki az istenéhez fohászkodik, nem ugyanarra gondol-e, mint mindenki más: valakire, aki életet adott nekünk, aki szeret bennünket és az "égben lakik". Az isten szó fogalma mindenhol ugyanaz, csak másképp jelenik meg a világban. Szóval, az igazi Istenség éppúgy megjelenhet Sívaként, Zeuszként, Quetzalcoatlként, mint a keresztény Istenként.

2010. jún. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%

Isten csak egy van!

Az pedig, hogy ki hogyan nevezi, függ attól, hogy hol él (milyen kultúrában). Lényeg az, hogy higgyen benne!

2010. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
32%

Mit mondanak a nagy világvallások?


Az ideál

• minden vallás egyazon Istenben hisz, csak a név más.

A tények

• a vallások istenképe kizárja egymást.


Például

zsidóság: egy Isten van, aki megismerhető,

iszlám: egy Isten van, aki megismerhetetlen,

kereszténység: egy Isten van, aki három személyben létezik,

mormon vallás: sok isten van, isten ember volt, ember istenné válhat,

hinduizmus: a világ együtt az Istenség, vagy az Istenség része,

buddhizmus: az istenekkel, ha vannak is, nem kell foglalkozni.

Konfuciustr )Kr.e. VI. szd.)többször kérlelték tanitványai,beszéljen nekik Istenről.Ő rendszeresen kitért a VÁLASZ ELŐL.eGY ALkALOMMAL ENNYIT MOINDOTT;ERRŐL MOST MÉG ALIG TUDUNK VALAMIT.De majd küld Isten valakit, aki feltárja az emberek elött a világ rendjének titkát. Őt kell várni, az Isten küldöttét.


Ő már eljött. Megtestesült Názáretben, megszületett Betlehemben.

2010. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

Helló!


Mindegyik világvallás egy létező Istenről beszél, csupán többféleképpen vázolják az ember elé, nyilvánvalóan az eltérő kultúrák miatt. Ha meg szeretnéd kapni a valós Istenről a képet, akkor tudok neked ajánlani valamit, s ezzel kitisztul majd benned minden kétely magával Istennel kapcsolatban. Nem csak azt fogod tudni, hogy mi Isten, hanem azt is, hogy te magad mi vagy igazából.


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.

[link]


üdv

25/F

2010. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
52%

Keresztény vagyok, és tudom, h én az Egy Igaz Istenben hiszek. Megspórolok nektek egy további kérdést, hogy honnan tudom?


Azért tudom, mert Jézus Krisztus, mondta. Azért művelte a csodákat, hogy az embereknek bebizonyítsa valóban Isten fia. Egy más vallás istene sem adott kézzelfogható bizonyítékot a létezésére, csak Ő. Nem látta senki, hogy Allah embert támasztott fel vagy hogy Buddha borrá változtatta a vizet és még folytathatnám sort.

Onnan tudjuk ezeket a csodákat, hogy szemtanúk voltak rá, 4apostol meg is örökítette az evangéliumokban. Azok pedig akik szerint ez csak mese, azoknak feltenném a kérdést.

A pun-római háborúkban semmi sem kételkedik, mindenki tudja, hogy valóban megtörtént. De honnan tudjuk? Volt egy ember (ha jól emlékszem Cicero) aki ezt lejegyezte. Hangsúlyozom 1! ember. Akkor a Biblia miért nem hihető amikor 4! evangélista is leírja ugyanazt egybehangzóan?

2010. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
18%

Szia! Adok néhány linket, itt válaszokra lelsz:


[link]

[link]

[link]

[link]

2010. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%

"Sok-sok volágvezető vallás van. Budhizmus, hinduizmus, zsidók,az Iszlám no meg a kereszténység.


Mindegyik 1 istent, nyomat de honnan tudjam melyiknek van igaza?"


Hát a hinduizmus nem éppen egy monoteista vallás, csupán 330 milióra becsülik a hinduizmus isteneinek a számát.


Amúgy meg az, hogy mindegyik vallás ugyanahoz az istenhez vezetne, hát ennél nagyobb baromságot ritkán lehet hallani. Ha ugyanahoz az Istenhez vezetne, akkor nem egymásnak ellentmondó kijelentéseket tenne különböző vallásokban, valamint az istenképe sem különbözne ennyire a különböző vallásoknak.

Nézd meg azt, hogy miket tett Jézus és döntsd el, hogy ezeket a dolgokat egy egyszerű ember meg tehette e volna. Gondolom belátod, hogy nem.


<><

2010. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
20%

"Amúgy meg az, hogy mindegyik vallás ugyanahoz az istenhez vezetne, hát ennél nagyobb baromságot ritkán lehet hallani. Ha ugyanahoz az Istenhez vezetne, akkor nem egymásnak ellentmondó kijelentéseket tenne különböző vallásokban, valamint az istenképe sem különbözne ennyire a különböző vallásoknak. "


Ez a hülyeség, nem az az állítás, hogy minden vallás ugyanazt az isten tiszteli. Ne felejtsd el, hogy nem Isten vágott hozzánk néhány könyvet az igaz hit történelmével, hanem az emberek építették fel a vallásaikat az Isten köré. Tehát hiába ellentmondóak egymásnak az istenképek, az már az emberek műve. Most komolyan, mikor valaki Istenhez imádkozik, ugyanarra a személyre gondol, nem? A égi anyjára vagy apjára, ki hogyan tekint rá, de a lényege ugyanaz: valakihez szólnak, aki teremtett minket, és aki vigyáz ránk. Minden vallásban ugyanazt jelenti az Isten...

2010. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!