Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nincs evolúció, hogy lett...

Ha nincs evolúció, hogy lett két emberből ennyi rassz?

Figyelt kérdés
2018. márc. 24. 16:52
1 2 3 4 5
 41/41 Pombe ***** válasza:

HaEV(#38): "Nézz körül. Hol van esélye a tudományban egy olyan embernek, aki elhiszi Isten létezését és ezt be is vallja egy dokumentációban?"


Aki használható és reprodukálható eredményeket mutat fel - igazoljon vissza az bármit is -, az tudományos eredményt hozott létre, és azonnal van esélye, és ilyenkor semmilyen jelentősége nincs annak, hogy az eredményt produkáló kutató hisz-e Istenben vagy sem.


Pl. ott van Borhidi Attila (botanikus, ökológus, egyetemi tanár és az MTA Ökológiai és Botanikai Intézet igazgatója volt 5 éven át), aki egy a Magyar Tudomány-ban megjelent cikkében támadja az evolúciót.


Itt cseppet se tagadja, hogy ő istenhívő! A kutya nem bántotta soha az istenhitéért, amit mindig is hirdetett. Azért azonban valóban támadták jogosan, hogy a cikkében nem is egy helyen tudománytalan zagyvaságokat hordott össze. De ezek a kritikák semmiben sem érintették a további karrierjét, amit nyugodtan építgetett tovább.


Pauk János osztályvezető, MTA doktora tudományos tanácsadó c. egyetemei tanár, Széchenyi Professzori Ösztöndíj (2000-2003). És így hirdeti nyíltan az evolúció megtagadását:

[link]


Pauk folyamatosan segítséget nyújt a kreacionistáknak is az evolúcióellenes megnyilvánulásaikban, genetikus létére. Fel nem tudom fogni, hogy egy genetikus hogy tagadhatja meg azt, amit pedig akár a saját szemével tapasztalhatna, ha tényleg részt vesz ilyen jellegű laborkísérletekben is, de hát... ennek ellenére a fickót a kutya nem bántja, és szintén ápolgathatja a karrierjét.


Freund Tamás (Széchenyi-díjas magyar neurobiológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, 2014-től élettudományi alelnöke.) egy cseppet se tagadta soha, hogy Istenben hisz, de speciel ő nem tagadja mellette az evolúció létezését:


[link]


Sajnálatos módon ő sem tud semmi használható-, vagyis tudományos értelemben kezelhető bizonyítékot felhozni az eszméje mellett, pedig nagyon szeretne. Kiszopikál az ujjából valamit, majd azt közkinccsé teszi: "agyunk nem kitermeli, hanem befogadja az egyébként tér-idő dimenziókon kívül létező lelkünket."


Ez semmi más, mint mese-mese mátka, hiába próbálja a cikk szenzációként beállítani a dolgot. Tök mindegy, hogy a mesélő az MTA egyetemi tanára, vagy piaci halárus, az attól ugyanúgy mese marad, amíg Freund Tamás nem hoz erre a kijelentésére valami kísérletesen-, reprodukálhatóan visszaigazolható legalább minimális alapot.


Plusz Freund a cikkében valótlanságokat is állít. Pl.: "...a majom vagy a macska ugyanonnan kivett szövetmintájával, akkor közel ugyanannyi sejtet találunk, ugyanolyan típusúakat, a kapcsolódási törvényszerűségeik, a kommunikációra használt molekulák is egyformák."


Pl. az emberi asztrociták valójában tízszer-hússzor nagyobbak, mint az egerek ezen csillag alakú sejtjei, ráadásul százszor több nyúlvánnyal is rendelkeznek. Ez azt jelenti, hogy egy adott agyterületen sokkal hatékonyabban képesek koordinálni az idegsejtek által küldött jeleket, mint az egerek asztrocitái. Továbbá az emberi gliasejtekkel felturbózott egéragy okosabb lett a kísérletekben, tehát mindenképpen másnak kell lennie ennek is, mint az egereké.


Hiába világhírű tudósról van szó! Ezt igenis kritizálni és kiigazítani kell, és ha egy kutató már annyit mismásol (most nem konkrétan Freund-ról beszélek), hogy az a valós kutatások kárát okozza, akkor azt tényleg ki kell rúgni, pont ugyanúgy, mint bármilyen olyan munkahelyről, ahol az eredménytelenséget a dolgozó hibája okozza rendszeresen. Hogy ezt a rossz hatásfokú munkavégzést a már elvakultság szintjét elérő istenhit okozza, vagy bármi más, az lényegtelen.


Van olyan istenhívő tudós is, aki egyszerűen semmit, de semmit nem tagad meg a tudományos eredményekből, hanem egyszerűen úgy gondolja, hogy a működő univerzum megjelenését csak valami felsőbbrendű tudat teremtési munkája alapozhatta meg, és ebben hisz pl. Paul Davies világhírű fizikus is.


Davies soha nem tagadta meg az istenhitét, és rendszeresen ezt publikálta is a könyveiben, mégis Templeton díjat kapott, és manapság is a legelismertebb fizikusok közé tartozik, már csak azért is, mert ő nem igyekszik légbőlkapott és sosemvolt dolgokat beleerőltetni a tudományos eredményekbe.


Hosszan lehetne még a sort bővíteni, vagyis rengeteg tudós próbálja igazolni az istenhitének jogosságát tudományos alapossággal is.


Az az állításod tehát, hogy ezeket az embereket elnyomják, egyszerűen kamu, és valótlanság. Ha ezek némelyike hülyeségeket hord össze egyre rendszeresebben, és mellette egyre erőteljesebben szabotálják is a munkát, akkor viszont jogosan rúgják ki végül az ilyeneket.


#38: "Na ezt hívom én inkorrektségnek! Érzelmi alapon tudományos ítéletet hozni."


És te mit csináltál itt? Minden bemutatott tény nélkül nekiálltál vádaskodni és minden alap nélkül rágalmaztad a tudomány világát, amibe sohasem dolgoztál, és nincs róla semmi tapasztalatod. Ezt minek neveznéd, ha nem inkorrektségnek?


Te milyen alapon ítélkeztél? A tények, vagy az érzelmeid alapján?

2018. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!