Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért kéri az embertől,...

Isten miért kéri az embertől, hogy egész életén át egy embert szeressen és legyen hozzá hűséges?

Figyelt kérdés
Miért kérne Isten az embertől ilyesmit mikor belénk van programozva, DNS-ünkbe, hogy aki tetszik azzal szaporodni akarjunk nem mint egyes állatfajoknál melyek egész életükre választanak párt. Poligámia is több időt volt jelen mint a monogám életmód.
2018. márc. 21. 20:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Valami hihetelten éjsötét emberek járnak ide.

Ez még talán nem lenne baj, ha tanulni jönnének, és nem lepontozni.

Mi lenne, ha utánanéznél annak, amit nem értesz? Nem kell nekem elhinni semmit.

De tudod, lepontzni, majd UTÁNA megkérni, hogy magyarázzam el... mazohista vagyok én? Vagy mire gondolsz, miközben ezt csinálod?


Itt van egy fórum, ahol erről beszéltek, olvasd el:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__egyeb-kerdesek__..


Az, hogy az előembernél 8-10 év volt a gyerek felnevelése, kinek nem tiszta? Aki nem tudja, nézzen utána.


A spermaversenyről sajnos keveset találtam: ez csak egy egészen kis részét írja le, maga a folyamat ennél sokkal több:

[link]


Leírtam már máshol, részletesen... de leírhatom újból, ha felpontozzátok itt a válaszaimat. Nagyon érdekes téma, elég sok dolog van benne. Nem csak az, hogy a hímek, ha kell, több spermát használnak. Ez csak egy belőle. Maguk a spermiumok is tudnak harcolni.

Tudod: az, hogy kérdeztek, aztán lepontoztok - erkölcstelenség. Csináljátok mással.

2018. márc. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Nem pontoztam senkit.


Szerintem még mindig nem érted, hogy bár egyetlen utód felnevelése valóban 10-12 évet jelentene, de 2-3 évente érkezett a következő gyerek, így a monogám kapcsolat a legkisebb utód felneveléséig kellett hogy maradjon, legalábbis az elmélet szerint. Próbáld meg összeadni hány évet jelent ez, ha a nő fogamzásképes koráig szülhet.


Ezek a linkek mit bizonyítanak? Hogy bárhol leírhatod ezt minden tudományos alap nélkül? Rovarok, rágcsálók spermaversenye?


Nekem mindegy hogy szitakötők vagy pockok miatt akarsz vagy nem akarsz monogám párkapcsolatot, engem tényleg nem zavar ki hogyan él és mivel magyarázza magának, csak ne tetjesszen valótlan állításokat.

2018. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"csak ne tetjesszen valótlan állításokat."

Na ez az.

Pedig a teljesen normális embernek nézel ki.

De úgy látom, hogy olyan szinten utasítasz el mindent, ami nem illik a világképedbe, hogy az már egy fogalom.

Azt írtam, hogy a férfi és a nő teste és lelke 100%-ig fel van készítve a hűségre ÉS a hűtlenségre is. Erre írtam példákat: pl. a spermaversenyt, és más dolgokat is. Nagyon sok ilyen van, és ezeket már részletesen leírtam máshol.

Sajnos most nem találtam meg mindent ebből az interneten - de elhiheted, hogy VANNAK. Voltak ilyen vizsgálatok, és a tényeket nem lehet letagadni.

Mondom: ebben nincsen benne az, hogy kit hogyan nevelnek - ezek egyrészt fizikai adottságok (testfelépítés), másrészt viselkedési mintázatok (hormonok működése), harmadrészt különféle megfigyelések.

Tényleg nem értem, hogyan lehet olyan beszűkült valaki, hogy ezeket olvasva csak a piros kezet találja meg, és csak méltatlankodásra legyen képes.

Kb, úgy, mintha azt mondaná, hogy "A szemét gravitáció - hogyan is működhetne úgy, hogy lehúzza az embert, aztán összetöri a szakadék alján! Ilyen nincs! Pontozzuk le, aki ilyet mond!"

2018. márc. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Mojjo ***** válasza:
Csak úgy kiváncsiságból: miért számít a pontozás? Miért fontos?
2018. márc. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Mert ha valaki új, vagy nem írja ki a nevét, vagy nem akarod végigolvasni egy csomó írását, akkor kizárólag ez alapján lehet megítélni, hogy hallgass-e arra, mit ír.

Egy 50% alatti embertől nem lehet tanácsot kérni (kivéve Gézengúzt).

2018. márc. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Mojjo ***** válasza:
@25: Rossz lenne, ha valaki csak ez alapján lenne képes ilyesmit megítélni. De oké, értem, köszi!
2018. márc. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Pontozzuk le, aki ilyet mond!""


Barátilag írom, hogy ezeket a sorokat sokan olvassák.

Gyakran nem az pontoz, akivel vitázol, hanem az, aki bele sem szól, csak nem tetszik neki valamiért az írásod, néha egyetlen szó is elég.

Mojjo azon értetlenkedik, mert ő régi motoros, hogy miért tartod fontosnak a pontozást, mert őt nem nagyon érdekli.

Személy szerint én is csak akkor pontozok, ha valami nagyon tetszik, vagy ha nagyon nem, de sokszor akkor sem jut eszembe.

Nekem sem túl fontos, de azért néha megnézem, pl. a tudomány rovatban, mert ott valóban van valami visszajelzés értéke, vagy az, hogy butaságot írtam, vagy nem értik, vagy hogy frappáns volt a válaszom.

Máshol nemigen számít.

2018. márc. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

27 vagyok.

Itt a valláskritika rovatban a pontozás általában azt jelzi, hogy adott esetben az ateisták, vagy a vallásosak vannak e többségben.

Ritkán sikerül mindkettőt egy táborba állítani, egy olyan válasszal ami senkinek sem fekszik valamiért, vagy ha nagyon diplomatikus és mindenkit megnyer.

Az alacsony % itt Jehova Tanúját jelöl általában, akit a vallásosak is lepontoznak, bár mondanak érdekes dolgot is néha.

2018. márc. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanazért, amiért azt kéri hogy ne ölje meg a másik embert, holott az emberi fajtársa iránti agressziója is genetikailag kódolva van bennünk.


Az ember azáltal lépett ki a természet forgatagából, hogy értelmével, pszichéjével képes volt szembemenni saját genetikailag kódolt indulataival. Hasznos dolog az evolúciós pszichológia, de nem arra van, hogy ezzel próbáljuk igazolni az erkölcseink érvénytelenségét.

2018. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!