Hogy a bonobók lassan belépnek a kőkorszakba (vagy esetleg már be is léptek), ez sem elég bizonyíték az ember származására?
@6-oska. Most figyeltem csak fel erre, mint az utolsó tételed:
"- hogyan ismétlődik meg ez a folyamat annyiszor, ahányszor szükség van rá ahhoz, hogy végül eljussunk a mai emberig a cickánytól"
Mi va'??? :D - persze tudod te is, hogy nem a cickánytól származnak az emlősök, mivel a cickány is egy mai emlősállat.
Itt egy áttekintő jellegű (vázlatos) leszármazási fa-részlet a "kezdetekről" (már ha a mai emlősformák kialakulásának forrását keresnénk). Egyik résztvevő sem tartozik még a Cickányfélék (Soricidae) családjába se.
Mivel a közös ős és ember relációjában még a kreacionisták is a majom és az ember közös őséről beszélnek (már az a ritka értelmesebbje, aki nem azt véli tudni, hogy az evolúció tana szerint a mai majmoktól származunk), így jóindulatúan feltételezem, hogy te is erre gondoltál, csak elírtad.
"Akkor ezt mondta Isten: Alkossunk embert a képmásunkra, hozzánk hasonlóvá: uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, az állatokon, az egész földön és mindenen, ami a földön csúszik-mászik. Megteremtette Isten az embert a maga képmására, Isten képmására teremtette, férfivá és nővé teremtette őket. Isten megáldotta őket, és ezt mondta nekik Isten: Szaporodjatok, sokasodjatok, töltsétek be és hódítsátok meg a földet. Uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain és a földön mozgó minden élőlényen!"
1Mózes 1:26-28(Biblia)
Értem.
És a második fejezetben, hogyhogy a férfi teremtődik meg nem asszonyostúl először, és csak utána a növények, állatok, és csak most jön a nő...?
A madarak teremtési helye is különbözik a két teremtési történetben.
Az Édenben nincs tenger... Hajjaj... rengeteg probléma van itt a szó szerint vehetőséggel (még tudnám sorolni).
Én inkább maradnék a kézzelfogható tényeknél, amit pl. kiások a Földből, vagy a DNS-ünket olvasom inkább....bocsika.
Tudod, ezeket a dolgokat nem egy ember írta, hanem maga Isten. Tuti (már ha van Isten). Tehát lényegesen hitelesebbnek tűnik. Meg kell tanulni olvasni azt is.
"még tudnám sorolni"
Akkor gyerünk.
#33: "Alkossunk embert a képmásunkra, hozzánk hasonlóvá"
Az egyik a csimpánz embriója, a másik az emberé. Melyik az egyik, és melyik a másik? - ahogy azt Deák Péter az SZTE Genetikai Tanszék vezetője kérdezi a képre nézőtől.
Úgy tűnik, hogy egy darabig a majom és ember tökre egyforma. Ilyenkor már mind a kettő Istenhez hasonlatos? Eszerint a csimpánz is Istenhez hasonlatos, csak később "elromlik"? Vagy ilyenkor az ember még nem Istenhez hasonlatos, hanem csak a majomhoz? Ebben az esetben az ember csak egy idő után lesz hasonlatos Istenhez? Ha az utóbbi, akkor az ember egy darabig nem Istenhez hasonlatos, hanem a majomhoz? Megkérdezhetem, hogy melyik az a pillanat, amikor az egyedfejlődésünk során éppen nem kezdünk már a majomhoz egyáltalán semennyire se hasonlítani, hanem hirtelen Istenhez hasonlítunk?
Szoktátok írni, hogy itt a hasonlatosság a szellemiséget jelenti, nem a formaiságot. O.K. De nem hinném, hogy a majom és ember embrió szellemi teljesítménye nagyban különbözne. Pl. egy felnőtt csimpánz logikai képességei fényévekkel megelőzi egy emberi újszülött szellemi képességeit. A felnőtt csimpánz már pl. képes nagyon alapszinten érintőképernyős számítógépet használni kommunikációra közte és az ember között. Akkor mondhatjuk, hogy a csecsemő még nem hasonlatos Istenre, hanem a nálánál kicsit már jobban felnőtt csimpánzra?
Na, szóval ezt nem értem. Mikortól válunk hasonlatossá az egyedfejlődésünk során Istenhez, és mikortól már nem a csimpánzhoz vagyunk hasonlatosak? Mert egy darabig tuti a csimpánzhoz hasonlítunk minden szempontból.
#38: "A macskám meg tudja tanulni ugyanazokat, mint a kutyám. Igen, képes visszahozni botot akár."
És van olyan csontváz is, hogy félig kutya félig macska? Mert félig majom és félig ember van (a középső az australopithecus):
Az a lény deréktól lefelé már csaknem ember, de deréktól felfelé még inkább majom, bár ott sem mindenhol, mert pl. a keze már nagyon emberi (australopithecusé a jobb szélen):
Ráadásul ez a félig majom félig ember lény már jobb szerszámokat készített, mint a mai csimpánzok:
És azóta már 3,4 millió évvel ezelőttről is találtak bizonyítékot szerszámhasználatra, vagyis konkrétan az australopithecus klasszikus korából: [link]
Na, és szerinted a macskagenom és macskaanatómia annyira hasonlít a kutyáéra, mint a csimpánzé az emberére?
Bocsika, de még a hülye is látja, hogy a macska nem kutya, és a kutya nem macska, ellenben pl. az orangután szó jelentése az, hogy erdei ember, de még hajdanán a punok is a felfedezőútjaik során találkoztak gorillákkal (Hanno nyomán) és hatalmas durva-formájú embereknek írták le őket (görögül: Γόριλλαι). Hanno jelentései alapján terjedt el később a gorilla elnevezés.
#38: "De nem szabad szűk látókörűnek lenni."
De vaknak sem, ha már tudsz látni.
#38: "Akkor most ők egy faj? Vagy egymásból fejlődtek ki? Gyenge érv."
Ez nem gyenge érv, hanem szimplán badarság. Se a kutya, se a macska nem egymásból fejlődött ki, mint ahogy a mai majom és az ember se egymásból fejlődött ki. A mai majomnak és embernek volt egy majomszerű közös őse, mint ahogy volt közös őse a kutyának és a macskának is egykoron.
Ez egy ipszilon: Y
A közös ős ott van a függőleges ág felső végén, és a szétágazás elején. Csakhogy a macska és a kutya közös őséből nem macska és kutya alakult ki, hanem sok újabb Y keletkezett a kezdeti két ág végeiből, és valamelyik egymástól távoli két Y-ban kezdett idővel a kutya és a macska kiformálódni.
Ellenben az ember és a mai majom ipszilonjában a kettéágazó két ágban kapásból az egyik ágon az ember jelent meg "rövid" időn belül, míg a másik ágon a mai majomfélék. Ezért van az, hogy az ember és a mai majomgenom, a külalak és anatómia annyira hasonló egymáshoz, olyannyira, hogy bárki simán szőrös embernek láthatja elsőre pl. a gorillát, főleg, ha ugyanúgy két lábon jár, mint ez itt: [link]
Tehát nem véletlen, hogy találtunk félig majom és félig emberforma lényt, de nem találtunk-, és nem is fogunk találni félig macska és félig kutya lényt, mivel az utóbbi párosnak nem volt közvetlen közös őse.
Magamtól a 39-ből: "Ellenben az ember és a mai majom ipszilonjában a kettéágazó két ágban kapásból az egyik ágon az ember jelent meg "rövid" időn belül, míg a másik ágon a mai majomfélék."
Na, ez így pongyola. Ezért: [link]
Tehát a csimpánz van az Y "bal" ágán, és az ember a "jobb oldali" ágon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!