Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valaki nem elég hiszékeny,...

Ha valaki nem elég hiszékeny, és ezért nem is képes hinni Istenben, akkor a kereszténység szerint neki egyenes az út a pokolba, csak mert ilyennek született?

Figyelt kérdés
2017. nov. 23. 10:39
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
Ez vallási kérdés, nem?
2017. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy ez vallási, vagy már kritikának számít egy ilyen kérdés, így inkább az egyébbe tettem.
2017. nov. 23. 10:41
 3/50 anonim ***** válasza:
10%

A legújabb keresztény irányzatok szerint közülük csak az kerül a pokolba, aki szándékosan tagadja az istent.

Kiegészítés: Jézus 1000 éves uralma alatt minden ilyen ember fel fog támadni, és akkor már bizonyossága is lesz, nem kell hit.

Ha ezek után MÉG MINDIG nem fogadja el az istent vezetőjének, akkor... nos, pokol, akkor már nem lesz.

Az ilyen ember akkor meg fog semmisülni.

2017. nov. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
43%
Mindenki igy születik egy újszülött az se tudja hogy mi merre hány méter...később lesz az ember hiszékeny hogy higyjen az ilyen mesékben legalább is ez az én véleményem
2017. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem mindenki hiszékenynek születik, de nem abban fog hinni, amire nevelni akarják, hanem amilyen szellemben élnek a szülei.
2017. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
28%

"Ha valaki nem elég hiszékeny, és ezért nem is képes hinni Istenben, akkor a kereszténység szerint neki egyenes az út a pokolba, csak mert ilyennek született?"

Már vártam a kérdést, túl nagy volt a csend tegnap. Na akkor beszéljük meg ezerkétszázadjára, a hónapban hatodjára:

A kereszténység kissé másképp definiálja ezt, nem hiszékenységgel.

Ha valaki elég ön- és Isten-gyűlölő ahhoz, hogy bebeszélje magának azt a hazugságot, hogy nincs Isten, és ehhez sok hazugságot a magáévá tesz, akkor ezt öngólnak hívják.

De ha már hiszékenység: ha valaki elég hiszékeny, hogy benyaljon olyan meséket, mint a lapos föld, törzsfejlődés vagy ehhez hasonlók, akkor meg is érdemli. Miért nem nézett utána a dolgoknak


Többről van itt szó, mint hiszékenység, ne legyél ennyire naiv, vagy ne hazudj magadnak!


Persze én most felnőtt emberekről beszéltem, nem pl. gyermekekről.


Bár nyilván nem mindenkinek adatik meg, hogy genetikát (és minden idevágó dolgot) tanuljon és természettudományosan buktassa meg a törzsfejlődést (szerencsére nekem megadatott), de vannak egész jó könyvek, amelyek egyszerűen bemutatják a törzsfejlődés és a hasonló marhaságok lehetetlenségét


Úgyhogy mindenki saját magáért felel, kifogás nem lehet ítéletkor, mindenki azt kapja, ami a szívében van

2017. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
47%

"Ha valaki nem elég hiszékeny, és ezért nem is képes hinni Istenben"

Hiszékeny? Mert szerinted ahhoz, hogy higgy Istenben, ahhoz alap, hogy hiszékeny légy? Vagy mi?


Amúgy akkor már te vagy a hiszékeny, hogy ezt elhitted. Vagy a te fejecskédből pattant ki ez bámulatos megállapítás?

2017. nov. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
39%

62%, akkor ugye te kapásból sorolod a sok, megdönthetetlen bizonyítékot?

Idéznél néhányat?

2017. nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
19%

"62%, akkor ugye te kapásból sorolod a sok, megdönthetetlen bizonyítékot?

Idéznél néhányat?"

:) Te is kapásból be tudod bizonyítani, hogy nincs Isten ugye? Idéznél néhány megdönthetetlen bizonyítékot?

2017. nov. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
28%

Mivel te állítottál valamit, ezért neked kell bizonyítani.

Én már sokszor leírtam a bizonyítékokat: keresd vissza, ha tényleg érdekel.

2017. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!