Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az emberi butaság teteje,...

Az emberi butaság teteje, netovábbja?

Figyelt kérdés
Újságcikk a Blikkből"A szaúd-arábiai nevelési minisztérium megengedte a tűzoltóknak,hogy ezentúl lányokat is mentsenek.Nyolc éve megakadályoztak 15lányt abban,hogy elhagyjanak egy égő épületet,mert nem volt fejkendőjük"
2010. máj. 20. 20:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%
Jézusról is voltak olyan történetek, hogy kiskorában a hatalmát kihasználva halálra sújtott egy-két gyereket, aki nem volt neki szimpatikus. Csak ezeket a történeteket valahogy nem kanonizálták.
2010. máj. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
48%

Kedves embertársam!

Elmesélek neked néhány tényt!

Amikor a szeptember 11.-i támadások megtörténtek, az emberek nem sokat tudtak az Iszlámról. Hirtelen azzal lett tele a sajtó, meg a tv, meg minden! Mindenhol csak arról lehetett hallani, hogy milyen agresszív, véres, meg kegyetlen ez a vallás! Egyszer csak a mecsetek elkezdtek megtelni az ellenpropaganda hatására, és egy csomó ember kezdett érdeklődni az Iszlám iránt! Ez még Magyarországon is érződött, nem hogy nyugaton! Addig addig kérdezősködtek az emberek, hogy egyik a másik után, vagy felvette az Iszlámot, vagy rájött, hogy csúsztatás van a dologban, és mint barát ment el. Így megy ez a mai napig! Valahogy visszafele sült el ez szep 11.-i akció. (amit ráadásul azért vittek végbe, hogy beszennyezzék az Iszlám valódi üzenetét!) Ez egy tipikus hitetlen reakció. Úgy is mondhatnám rövidlátás, kicsinyesség!


A kérdésed "hallatára" majd egy csomóan felmennek az Iszlámos oldalakra, és megkérdezik a muszlimokat, hogy hogy is van ez? Majd egy csomó ember utána keres a témának, és tájékozódik, és egyre több ember ismerkedik meg az Iszlámmal!

Az Iszlám szépen lassan terjed, erőszak, és kényszer nélkül. Egyre több ember számára derül ki az igazság. De amikor az igazi "Istengyűlölők"(hitetlenek)ezt megelégelik, lépéseket tesznek, és megindul a propaganda! Ilyenkor az Iszlám még nagyobb lendülettel tör a felszínre, és mutatja ki igazát!

És ez tudod miért? Mert az Úr terjeszti ezt a vallást és nem az emberek!

És az Urat nem lehet legyőzni!

2010. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

Igen.

Amit a blikk összehord, az az emberi butaság netovábbja...

és mennyien bedőlnek neki

2010. máj. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, nagyon-nagyon keveset tudsz az iszlámról, de nem foglak itt győzködni, gondolj amit akarsz. Csak jó lenne, ha legalább nem terjesztenéd a tényként az ostobaságokat, amiket egy bulvárlapban(!) olvastál. Ateista vagyok ugyan, de vettem a fáradtságot, hogy a Bibliát és a Koránt olvasgassam, te viszont -úgy tűnik- még csak "megguglizni" sem vagy hajlandó a dolgokat. Így persze egyszerűbb az életed, hiszen minden fekete vagy fehér, ugye? Mit is írtál az emberi butaságról..?
2010. máj. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Szaúd-arábia és irán,ott keményen veszik az iszlámot.A cikk pedig igaz.Pár éve írta újság,bemondta a híradó....
2010. máj. 21. 14:06
 16/23 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy ott kicsi a bűnözés,ez tetszik.Van kivégzés,halálbüntetés,szimpatikus.Meg az tetszik,hogy egy ideológia,a vallás összefogja a népet.Nem úgy,mint nálunk...
2010. máj. 21. 14:08
 17/23 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon gyerek lehetsz Te,kedves kérdező,ha elhiszed,amit a médiában hallasz/olvasol.


Én nemrégiben kezdtem érdeklődni az iszlám iránt,pont a sztereotípiák miatt.

Néhány iszlám oldalt elolvastam,fórumaikon kérdezgetek,minden alkalommal kedvesen,szeretettel válaszoltak a naív kérdéseimre is.

Jobban tájékozódva rájöttem,és meg is döbbentem,hogy az iszlám BÉKÉS vallás,ahol az embert tisztelik.

Vannak persze itt is fanatikus idióták,de nem nagyobb számban,mint más vallásnál,lásd pl.keresztes háborúk,inkvizíció stb.a kereszténységben.

Most ott tartok,hogy tovább tanulmányozom az iszlámot immár szimpatizánsként,a többi majd alakul.

2010. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, te nagyon ostoba és felületes vagy.
2010. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 ceri ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:

Hogyan maradhatott fenn egy ilyen embertelen vallás?Csakis erőszakkal....


Én nem ismerem közelebbről az iszlámot, de annyit tudok, hogy azt is sokan sokféleképpen értelmezik. Minden közösségben vannak fanatikus barmok, akik pont a lényeget nem látják, mert extremitásra törekednek, túl akarnak tenni mindenki máson. A keresztények között is vannak ilyen szekták, pl. a Jehovások, de említhetném azt a mormon (vagy nem is tudom pontosan milyen) szektát amelyik néhány évtizede lemészárolta saját kb. 1000 fős közösségét.

Ez fanatizmus, és nem vallás kérdése. A kommunizmus, nácizmus is így működött, sőt...nálunk MO-on is néhány évtizede.

Igen, a fanatizmus az emberi butaság olyan foka, ami már maga a bűn.

2010. máj. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
60%

A te kérdésed az emberi butaság teteje, netovábbja. Persze biztos fiatal vagy, ezért megbocsátható.

A keresztényvallás és maga az ószövetség sem vértől mentes. Brutális és kegyetlen vallás. Nem kell a keresztes háborúkig visszamenni elég a boszorkányüldözéshez (ami alig 200 éve volt), amikor mindennapos volt a nők kivégzése ilyen-olyan indokkal. És Amerikában 150 éve még rabszolgatartás volt, és az alkotmány is kimondta a rabszolgák használati tárgyak, semmi emberi jog nem illeti meg őket.

Úgyhogy egy zárt ország, ami 100-150 évvel van lemaradva a 'civilizált' nyugat mögött, semmi különös nincs ebben. Nyilván változnak majd ott is a dolgok, csak lassan.

2010. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!