Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valaki azt állítja hogy Ő...

Ha valaki azt állítja hogy Ő Isten, akkor lehet elmebetegnek nevezni és diliházba küldeni?

Figyelt kérdés
Mert egy pszichiáter mivel tudja be bizonyítnai azt hogy valaki nem Isten emberi testben? (Ölni nem ölheti meg, nem lehet megütni. Nem biztos az sem hogy egy Isten mindentudó, tehát hiába kéri számon sokmindenről. Ha pl. csodát kér tőle, mi van ha azt válaszolja (aki állítja magáról hogy egy isten) hogy nincs kedve csodát tenni.)
2016. okt. 24. 19:59
1 2 3 4
 21/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#20 elso mondattal egyetertek, akartam is irni hogy ahogy Jezusban lejott kozenk ugy masban miert ne johetne le megint? de erre nincs utalas binliaban arra van hogy szemelyesen Jezus fog eljonni


masodik mondatot viszont nem ertem

Isten nem csak azert mas mert mast szeret es utal mint masok

2016. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Az általad idézet biblia vers, mást jelent,

Isten nem skizofrén.

Jézus mindig úgy beszélt az Atyjáról mint aki felette áll, az Atya a küldő, Ő a küldött.

Jézus tanítva lett Istentől, és nem saját magától.

stb.


A Biblia hierarhikus elrendezésről beszél, Istenen kívül, mindenkinek van egy "feje" még Jézusnak is.


(1Korintusz 11:3) . . .hogy minden férfinak feje a Krisztus, az asszony feje pedig a férfi, a Krisztus feje pedig az Isten.


Ami nem elnyomó hatalmat jelent.


Hogy az egyház mit tanít, az egy dolog.

Isten szava a Biblia a lényeges, hogy az mit ír, vagy tanít.

(János 6:57) 57 Ahogy engem az élő Atya küldött el, és én az Atya miatt élek,. . .

Jézus élete az Atyától függ.

2016. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

"Én és az Atya egy vagyunk" (János evan. 10,30);

Az egy azt jelenti hogy egyenlő. (János evan. 10,34)-"Felele néki Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?" (Tehát az "egy" itt azt jelenti hogy "egyenlő". Ez egy érdekes dolog.)

2016. okt. 24. 21:48
 24/32 anonim ***** válasza:

Nyugodtan be lehet zárni.

Ugyanis, ha TÉNYLEG isten, akkor ezt meg tudja akadályozni.

Ha nem, akkor pedig nem isten.

Vagy esetleg pont ez volt a szándéka, hogy bezárják.

2016. okt. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

"Az Egyház szerint, illetve keresztény dokumentációk szerint igen egyenlő személy."


Valóban, de nem olyan értelemben egyenlők, hogy egy és ugyanaz a személy lenne. Különböző személyek, de egylényegűek, mindkettő valóságos Isten.


Dante

2016. okt. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
"Valóban, de nem olyan értelemben egyenlők, hogy egy és ugyanaz a személy lenne. Különböző személyek, de egylényegűek, mindkettő valóságos Isten. "- Erről beszélek mivel ha a=b, akkor a és b változó két különböző változó de az értékük egyenlő.
2016. okt. 25. 05:39
 27/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#24 egy orulten is "az a szandeka hogy bekeruljon"


ha beviszik mert istennek monda magat es nem szabaditsa ki magat akkor lehet isten es orult is


ellenben ha 3 nap mulva kiszsbadul akkor Jezus


(de "letehetik erte a valtsagdijat is valalkik...")

2016. okt. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


de legalabb a Pokol szocikk alapjan megtudtam hogy a buddhistaknak is van Pokla ami ugyan ugy orokkinok lakhelye

talan a kereszteny tanitasokbol vettek at?

2016. okt. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#28 nem ide akartam...
2016. okt. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
A skizofréneket általában járóbetegként kezelik, és az kerül zárt osztályra, aki emberre támadott, vagy akár ölt is.
2016. okt. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!