Egyedül én gondolom úgy hogy az ÖSSZES vallás hülyeség?
Semmi gond a nyájjal, amíg a közös legelőn legel békésen.
De amikor már odajönnek az én kis kertecskémbe, és azt legelik, engem pedig a kicsi, de éles szarvacskájukkal döfölnek, hogy tűnjek már onnan - na, az már igencsak kellemetlen!
Tisztelt Kérdező.
Elszomorító ez a közönséges hangnem, amelyet a fentebbi válaszolók alkalmaznak. Én vallásos világnézetű ember vagyok, ám akkor sem gondolom megoldásnak leostobázni egy más véleményű embert.
Kérdése az volt: Egyedül én gondolom úgy hogy az ÖSSZES vallás hülyeség?
Véleményem szerint ezt sokan gondolják. Azonban az ateizmus története nem túlzottan régi. Ugyan már az ókorban, középkorban és a korai újkorban is voltak egyes filozófusok, államférfiak, akik ateista nézeteket fogalmaztak meg, de a tételes ateizmus kialakulása valószínűleg Thomas Hobbes (1588-1679) nevéhez köthető. [link]
A 100 évvel később működő, XVIII. századi felvilágosodás filozófusai között már több volt többé-kevésbé ateista (Voltaire például nem), a XIX. században pedig sok gondolkodó gyakorlatilag annak tekinthető. (Byron, Shelley, Marx, Engels, Comte, A. France, Zola). A felső rétegekből a köznép számára csak a XX. században szivárgott le az ateizmus, mint alkalmazott filozófia rendszer (szocializmus, kommunizmus, modern demokráciák).
Azaz az írott történelem (kb. Kr. e. 3000 körültől) egészen a XX. század elejéig az emberek többsége valamilyen szinten elfogadta a vallások tételeit, mind elvont, teológiai - mind alkalmazott, erkölcstani tekintetben. Egyes dolgokra a tudomány nem tud választ adni: mi az ember születése előtt, mi értelme van az életnek, mi lesz a halál után, hogyan működik az emberi test, az atomok, vagy éppen a világegyetem.
Egy gondolat: Gondolta-e volna, hogy hatalmas csillagrendszerek között forog Földünk? Néhány csillagász ezt korábban már feltételezte, de a Hldra mégiscsak a XX. század közepén sikerült csak eljutni. Milyen meglepő, hogy a vallások már sok évszázada tanították a kozmikus világegyetem tanát. Ugyanakkor azt is, hogy Valaki ezeket is irányítja a nyers anyag fölött. Ezt a tudomány nem tudja bizonyítani (egyenlőre tudniillik a legközelebbi csillagra sem sikerült eljutni)...
A vallások a nem látható világról tanítanak, amely nem biztos, hogy nem létezik. Aztán ott vannak a csodák. Annyi és annyi feljegyzés született több ezer év alatt csodák létéről, hogy nehéz feltételezni: ezek mind csalók hazugságai.
a LEGUTOLSÓNAK Köszönöm szépen a válaszát :)
a többi gyűlölködő Embernek meg üzenem hogy:Okos enged, Szamár szenved XD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!