Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A regressziós hipnózisban...

A regressziós hipnózisban részt vevő emberek élményei (hogy pontosan emlékeznek az előző életükre) nem bizonyítékok a reinkarnáció létezésére?

Figyelt kérdés

2016. febr. 1. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

"pontosan emlékeznek az előző életükre"

Először azt kellene bizonyítani, hogy valóban az előző életükre emlékeznek-e, vagy egyáltalán valódi emlékekről van-e szó.

2016. febr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Most ne feszegessük azt, hogy egy elég gyorsan növekvő populáció esetén, hogy a fenébe lehetne minden mai embernek előző élete?


Mi az, hogy pontosan emlékszik? Akkor lennének olyan esetek is, mikor pontosan igazolható lenne, hogy valaki korábban már élt. Emlékezni VÉL. Így helyes. Most mit kellene tennünk? Elhinni bemondásra?


Például hallottam valakit, aki állította - főleg a fenti növekvő populációval kapcsolatos felvetésemre - hogy ő több előző életében is idegen lény volt. Nos, ha valóban így lenne, akkor esetleg tudna mondani olyan dolgokat, adatokat, tényeket amelyekből figyelemre méltó részleteket tudnánk meg az adott civilizációról, sőt, talán meg is lehetne találni őket, vagy azt a térséget, ahol keresni kellene őket.


De nem, az ezotéria másként működik: így és így volt, kész. Aki pedig nem hiszi, nagyon szégyellje magát.

2016. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy A nyelv enciklopédiájában vagy a Nyelvi ösztönben olvastam-e, hogy valaki állította, hogy ő egy másik nép tagjaként ()úgy emlékszem, bolgárként) élte előző életét. Ám amikor regressziós hipotézisben ezt be akarta bizonyítani, akkor nem tudott értelmes szöveget mondani azon a nyelven, hanem csak halandzsázott, amit a nyelvészek ki is mutattak.
2016. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De, bizonyíték!


Csak könnyebb a bűnöket rákenni Ádámra és Évára, ezért kevesen fogják ezt bizonyítékként elfogadni.

2016. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak én nem értem az utolsó választ?
2016. febr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Mindenki azokért a bűnökért felel, amit ő saját maga követett el (akár az előző életében), és nem pedig azért, amit Ádám és Éva elkövetett.


Mit nem lehet ezen érteni? :)

2016. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!