Ateisták! Mi a véleményetek arról, hogy sok hívő szerint Isten azért enged meg ennyi gonoszságot és kegyetlenséget a világban, mert szabad akaratot adott nekünk?
# Ozmium
Nem tudom kitől szedted az értesüléseidet, és igazából az sem derül ki számomra, hogy konkrétan melyik vallásra gondolsz, amikor általánosságban vallásról beszélsz.
Annyit azonban tudok mondani, hogy a hagyományos keresztény értelmezésében semmi sem úgy van, ahogyan azt te az imént vázoltad. Ez valami szektás megközelítés lehet.
nem a szabad akarat a hibás a szenvedésért és a rosszért,hanem a használója,az az az ember.
Extra kérdés a hívőkhöz: ha a szenvedés a szabad akarat szükségszerű következménye, akkor a Mennyben szenvedés van, vagy szabad akarat nincs? Csak érdeklődés.
ez egy valóban jó és érdekes kérdés.
nem nincs szenvedés a menyben,ott minden tökéletes,szabad akarat szerintem ott is van,de ha minden meg van a boldogsághoz,úgy mond nincs semmi amire még szükség volna mert minden tökéletes.
akkor a szabad akarat csak a jó és a boldogság s a szeretet felé billen 100%-ban,legalább is szerintem.
és azért gondolom úgy hogy van,mert a sátán is angyal volt aki fel lázat Isten ellen,tehát ez szabad akaratra vall.
hogy mért lázat?az más kérdés,féltékenység az emberre.
Képzeld el, hogy Te, kedves Kérdező, mindössze egyetlen színt vagy képes érzékelni a szemeddel születésedtől fogva. Mondjuk a zöldet. Van e fogalmad a többi színről? Van e fogalmad arról, hogy egyáltalán a zöldet érzékeled? Józan paraszti ésszel belátható, hogy nincs.
A szenvedés kérdéskörének ugyanez a funkciója...a lényeg a viszonyítottságban rejlik, függetlenül attól, hogy van e Isten és hogy mi Isten. Ha nincsen viszonyítottság egyáltalán, akkor nincsen fogalmad semmiről, mondhatnánk azt is, hogy halott vagy.
#17
És ennek mégis mi köze volt bármihez is?
#18.
A tisztelt Kérdező későbbi válaszaival van összefüggésben, illetve magával a kiírt kérdéssel is. Ha nem lenne szabad akarat (még ha illúzió is), akkor nem lenne lehetőség értékelni a szabad akaratból meghozott döntések következményeit. Persze ez nagyban függ a szabad akarat definíciójától. Lényegében mondhatnánk azt is, hogy azért van kegyetlenség és gonoszság (mi illettük fogalmakkal a tapasztalatot), mert az ember szabadon dönthet arról, hogy milyen helyzetben miként cselekszik, és minden egyes tettnek van visszahatása, mellesleg egy-egy visszahatás is lehet, hogy pont egy szabad akaratból meghozott döntést/tett eredménye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!