Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Jehova tanúi. Ha jól...

Kedves Jehova tanúi. Ha jól tudom ti, egymást testvérként tisztelitek, akkor mért van az hogy jehova tanui roma fiúval egy jehova tanui magyar lány nem megy bele egy kapcsolatba? (csak nagyon ritkán, ha roma fiú magasabb rendü)?

Figyelt kérdés
2016. jan. 3. 19:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Ez butaság.


Mi az hogy magasabb rendű?

Én nem egy olyan személyt ismerek akinek "Magyar" felesége van és boldogan élnek,

Mindenkinek joga van eldönteni hogy az örök életre szóló kapcsolatát kivel kívánja élni


Én pl, egy Erdélyi magyar fiatal embernek a felesége vagyok és albérletben lakunk.

2016. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az egyik roma barátom jehova tanùja, és ő panaszkodott nekem,hogy egy jehova tanùja lány sem,akar az ő barátnője lenni . Amugy jò képű roma fiú és rendes.
2016. jan. 3. 21:50
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

S akkor egyből ezt a következtetést vontad le?


Tudod, vannak akik nem is akarnak házasodni, mert más céljuk van. pl a teljes idejű szolgálat, amit a házasságban csak akkor lehet végezni ha mind a két fél így gondolkodik, és tudják támogatni egy mást, egyébként jobb ha egyedül marad.


Pál apostol is hivatkozott erre a Bibliában


egyébként pedig azt írod, hogy "egyik lány sem" akar vele kapcsolatot"


Nos ezzel azt érzékelteti, hogy neki mindegy, csak legyen már valaki. Na ez nem így működik.

Egy Tanú megnézi a szellemiségét, az élete minden területén a jövendőbeliéknek, és célja van, nem csapong ide oda a hölgyek között. mit mutat ez szerinted?


egy szellemi ember nem a testiségre épít, és türelmesen várja, hogy a Teremtő megáldja a kérését.

A házasság nem játék a keresztényeknél örök életre szól.


Kérdezze meg magát:

Biztos hogy vele tudom elképzelni az örök életet, és élni a keresztény házasságot?

Mindenben megfelel Isten elvárásainak?


Mert első sorban ezt nézi egy keresztény, és csak másodlagosan a hovatartozást, vagy a szépséget.

2016. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

U.i:

Szép tányérból nem lehet jól lakni ha üres"

2016. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ja és ez milyen beszéd, hogy "nem megy bele egy kapcsolatba"?


Egy keresztény házasságot fontolva indul neki az udvarlásnak, nem úgy hogy meg nem engedett kapcsolat legyen közöttük.


A Barátod, mióta testvér, és milyen szellemisége van?

mert az általad elmondottak alapján nem éppen keresztényként gondolkodik ezen a téren.


Már csak azért sem, mert egy testvér nem beszél meg ilyen dolgokat egy nem testvérrel. és nem panaszkodik egy nem testvérnek.

2016. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem házasodni szeretni,csak egy lányt , akivel elmehet egy moziba stb. És ha nem szeretne vele az elsö lány ilyesmit,akkor üljön le és várjon,mig a lány megy hozzá? Még szép,hogy a fiú próbálkozik.Ja és látni,milyen véleményel vagy a romákról,mert én egy szóval sem irtam ,hogy házasodni szeretne,na de mindegy.
2016. jan. 3. 23:11
 7/18 A kérdező kommentje:

"Már csak azért sem, mert egy testvér nem beszél meg ilyen dolgokat egy nem testvérrel. és nem panaszkodik egy nem testvérnek"

Te milyen testvér vagy?Talán segitesz anyagilag szegényebbik testvér társaidon?

2016. jan. 3. 23:19
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Milyen Testvér vagyok?


Képzeld bennem is folyik Roma vér, anyai nagymamám Roma volt vályogvető családból származik /Mátészalkai/

S egy Erdélyi Magyar Férfi testvérnek vagyok a felesége.


Egy keresztény elsősorban Jehova Tanúja, és nem a származása a fontosabb.

Itt elárultad, milyen a szellemi viszonyulása annak a valakinek. E keresztény nem keres kapcsolatot, ha nincs házassági szándék benne.

Nem véletlen utasítják vissza, hiszen szellemileg éretlen, még sokat kell komolyodnia ahhoz hogy megértse mit jelent kereszténynek lenni.


Ha valaki ilyen lazán gondolkodik erről akkor ott bizony fejlődni valója van. Ez itt Isten népe, és nem névleges "Keresztényi" életforma.

Sokan ezért hagyják el Jehovát, mert nem tetszik nekik, hogy nem lehet lazára venni erkölcsi téren a dolgokat, azután jönnek ide és kiszínezve szépen belerúgnak a valamikori testvéreikbe.

2016. jan. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%

"Segítesz e a szegénynek?"


Igen, soha nem zártam be az ajtómat senki előtt, sem a Hűtőszekrényemet, sem a pénztárcámat, jól lehet 28.000 forint rokkant nyugdíjam van. s albérletben lakunk, amit egy nem Magyar embertől bérelünk itt Magyarországon, ami havonta 100.000 forint.


S mi sem tartozunk a gazdag előkelő emberek közé, sőt.

mi is rászorultak vagyunk de nem élünk ezzel vissza, mert Isten megadja azt amire a népének szüksége van

2016. jan. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

S ha valaki moziba szeretne menni akkor itt a Testvérek többen megbeszélik hogy együtt elmennek, és nem kizárólag keresik a másik nem kapcsolatát, ha nincs házassági szándék mögötte.


annak idején mi lányok, vagy a fiuk összefogtak és így mentek el kirándulni, vagy moziba, stb

s Te írtad, hogy nem megy bele a kapcsolatba.


Ugyan miért is tartana fent egy kapcsolatot valaki ha nincs komoly szándék mögötte. Nem csak Te vagy eltévelyedve, de a Barátodnak bizony elég érdekes felfogása van. annak ellenére, hogy nem ezt tanuljuk.

2016. jan. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!