Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz, hogy a Jehova Tanúi nem...

Igaz, hogy a Jehova Tanúi nem éneklik a magyar Himnuszt?

Figyelt kérdés
Állítolag a magyar kenyeret megeszik...

2012. dec. 5. 15:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%
Jehova biztos megtiltotta nekik, mert nem egy nagy sportszerető típus és unta már a sók himnuszt hallgatni.
2012. dec. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
83%
Kimaradnak a jóból. "Isten, áldd meg a magyart...". Ha ők nem tartják magukat magyarnak, így jártak.
2012. dec. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
42%

Isten áld meg a bűnöst, hiszen magam sem vagyok más, áld meg az én ellenségeimet, hiszen Krisztus Urunk is erre tanított.


Azon kívűl, hogy egy ének, mi más a Himnusz? Egy ima? Krisztus elmondta, hogy miképpen imádkozzunk, és az nem hasonlít semmiben sem szinte a Himnuszra.


Nem vagyok tanú, de én sem "borulok le" egy ének előtt, melynek a szövegével ráadásul nem is értek egyet.

2012. dec. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 izidorkata ***** válasza:
34%
Természetesen nem igaz. Megkérdeztem a Jehova Tanús barátomtól, és azt mondta hogy ez nem hitbeli kérdés. Mint magyar ember ő is szívesen énekli a himnuszt.
2012. dec. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy nem éneklik, mert nekem viszont volt olyan JT ismerősöm, aki viszont nem állt fel a Himnusz alatt, nem énekelte...hmm :D
2012. dec. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 izidorkata ***** válasza:
13%

Lehet hogy volt olyan Jehova Tanú, de az nem a hitük tanítását követte hanem önfejű küllönc volt.

Különben mindenki demokratikus joga hogy hogyan önnáló

véleménye legyen a hagyományokról, ha ezzel nem sért senkit.

Ha valaki nem hisz Jehovában vagy ahogy más gyülekezetek kissé ködösen fogalmazva mondják Istenben, szóval ha ateista akkor ne legyen kötelező a himnuszt énekelnie amely a zsoltárokhoz hasonló Szentszellemtől ihletett hitbeli ének.

2012. dec. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 mustafa33 ***** válasza:
55%
Egy JT-nek nincsenek demokratikus jogaik. Ezekből ők maguk rekesztik ki magokat. Mert hogy Jézus nem mondta, hogy lehet. Hazájuk sincs, mert az ő hazájuk a királyság lesz. Nemzetük sincs mert hogy az ő nemzetük ´Jehova választott népe Izrael. Csak tudnám miért használják a magyar nyelvet, mikor azt a biblia nem említi és egy pátriárka sem beszélte.
2012. dec. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 mustafa33 ***** válasza:
62%
Ajvé, tévedtem, mert Nimród a bűnös Babylon királya beszélte.
2012. dec. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom a Magyar kenyeret,Magyar forintért veszik a boltban!Gondolom munkával keresik!

Egyébként nem vagyok Jehova Tanúja.

2012. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
31%

Bizony,hogy munkával keresik meg a kenyérre valót!Ugyanúgy mint más tisztességes ember,eljárnak dolgozni,és az abból kapott bérükből veszik meg a mindennapi szükséges dolgokat.

De ha körbe nézünk a világban és a nem Tanúk között keresgélünk,nem mondható el hogy mindenki munkával keresné meg a kenyérre valóját!

Napi 12 órás munkát végzem,nappalos és éjszakás műszakban,de mégsem siránkozom,mint nagyon sok ember aki nem képes megemelni azt a bizonyos hátsó részét,inkább él a séglyből,mert így egyszerűbb eltengődni.Nem számít,hogy nem tudja megadni a családjának amire szüksége lenne,csak az a fontos,hogy otthon henyéljen.(tisztelet a kivételnek)

Meg lehet nézni nyugodtan,körbe kell nézni a világban ,és látszik,hogy egyetlen Tanú sem tesz ilyet,sőt nem is tehet ,mert Isten nézőpontja szerint az rosszabb a hitetlennél is aki nem gondoskodik a családja fizikai és szellemi szükségleteiről.

Tessék szíves lenni előbb körbe nézni aztán dobálni a sarat!!

2012. dec. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!