Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz, hogy a Jehova Tanúi nem...

Igaz, hogy a Jehova Tanúi nem éneklik a magyar Himnuszt?

Figyelt kérdés
Állítolag a magyar kenyeret megeszik...

2012. dec. 5. 15:47
1 2 3 4
 31/36 izidorkata ***** válasza:
26%

nem csak jehova tanúi ilyen egyoldalúak, hanem pl a legnagyobb protestáns egyházi gyülekezet: a katolikusok is. A Jehovatanúi racionálisan logikusan érvelnek, csak fárasztó hogyha mindenáron megakarnak győzni. De az ember ha katolikussal beszél, az csupa megfoghatatlan misztika. Úgy hogy szerintem nem kell egymást győzögetni, demokratikus társadalomban élünk, és mindenkinek legyen joga elmondani, és vallani amit akar.

Hálaistennek elmúltak azok az idők amikor uralkodó ideológia volt. Engem megijeszt ha egy gyülekezet csak a létszámának a növeléséével, vagy gyülekezete nagyságával akar imponálni.

Nekem azért tetszik az őrtorony meg ébredjetek folyóirat mert igazi szép emberi megtérések, kiálások vannak leírva., És bemutat egy észerű praktikus de mélyen hívő életformát. amit érdemes követni.

Énnekem viszont jobban megfelel a presbiteri közösség, amely szabad vizsgálódást ad minden szent irathoz.

2012. dec. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
22%

"nem csak jehova tanúi ilyen egyoldalúak, hanem pl a legnagyobb protestáns egyházi gyülekezet: a katolikusok is."


Mit értesz "egyoldalúságon"? Azt, hogy az állásfoglalásunk szilárd, nem megalkuvó? Mert ha ezt, akkor ezzel csak a bibliai példát követjük.

A másik, amit szeretnék megemlíteni, az egy tárgyi tévedés (gondolom elírtad), ugyanis a katolikusok - bár tagadhatatlan, hogy a legnagyobb szekta a világon - de nem protestánsok!

2012. dec. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim válasza:
58%
Passz,de egyik oszt.társam is Jehova egyik tanúja,azt ő nem énekli...De ő a karácsonyt sem ünnepli,se a szülinapot,névnapot stb..azt mondta hogy "nekik" ezt nem szabad,mármint a tanúknak..de ez nem teljesen biztos,én is csak úgy hallom tőle..
2012. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
47%

"Énnekem viszont jobban megfelel a presbiteri

közösség, amely szabad vizsgálódást ad minden

szent irathoz." Ezt most nemnagyon értem, ha valaki Jehova Tanúja akar lenni és meg akar keresztelkedni az akkor tegye amikor meggyőződött róla hogy teljes mértékben Jézust követi ezálltal. Persze ehhez alapos tanulmányozásra van szükség. Azt meg nem értem hogy miért ne vizsgálódhatnál? A biblia még képzeld egy egészséges mértékig erre is buzdít, vakon tényleg ne kell bíznod senkiben. Nyugottan vizsgálódj csak és kérdezz bátran akár tőlem is senki sem fog kiközösíteni e miatt, ez csak egy rossz pletyka ami kering rólunk és mellesleg amikből van bőven. Hidd el hogy nem foglya elvárni hogy alaptalanul, tudatlanul higgy valamiben, én sem így hiszem hogy jó helyen vagyok mint azt egyesek gondolják rólam.

2012. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
64%

"Hidd el hogy isten nem

foglya elvárni hogy alaptalanul, tudatlanul higgy"

valamiben, én sem így hiszem hogy jó helyen

vagyok mint azt egyesek gondolják rólam." Bocsánat, így értelmes az utolsó mondatom csak kihagytam belőle az "isten" szót.

2012. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
És még hány millióan nem éneklik itthon rajtuk kívül a Himnuszt, sőt talán végig/meg se hallgatják.
2013. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!