Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás szükségtelen, hiszen...

A vallás szükségtelen, hiszen vallás nélkül is lehet az ember jó - szerintetek?

Figyelt kérdés
Én ezt teljes mértékben így gondolom, nekem sincs vallásom, nem hiszek ilyenekben, de nem gyilkolok, lopok, csalok, stb, hanem rendes állampolgárként keresem a kenyerem. Ráadásul adakozni is szoktam ünnepekkor. Az embereknek önmagukban kéne hinni nem ilyen kitalált dolgokban.

2015. okt. 10. 17:52
1 2 3 4
 31/35 pelgrim ***** válasza:

# 25/ sörpocak


«Szóval a magasabb tudati színvonal nem feltétlenül foglalja magába az erkölcsöt?»


De, éppen a magasabb tudati színvonal foglalja magába az erkölcsöt. Az igazán tudatos ember nem képes erkölcstelen viselkedésre, életre.

2015. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Tökéletes egyetértek veled!

Kicsit bővebben is kifejteném:A vallás igazi jelentése, ideológiája véleményem szerint amit tanít tulajdonképpen egy óriási legális, az "emberinek nevezett" társadalmak többsége által elfogadott lázadás. Lázadás a normális, tudatos élet ellen amit nem ért, hogy miért létezik, hogy fejlődött ki spontán, lázadás az ember ellen aki az állatvilágból emelkedett ki az evolúció által, lázadás az adott civilizáció ellen amiben él, lázadás minden ellen ami nem transzcendens vagy spirituális, és maximális ellentéte az általa felállított mesevilágnak. Lázadás a tudomány ellen aki/ami mindent eltitkol, mert a rengeteg bizonyíték ellenére mindenkit félre akar vezetni. Lázadás az egyenjogúság ellen. Lázadás a tudás és értelem ellen(ezt megértem!), mert akkor már nem lenne vallás!! Vallásnak azt a – megismerésben, gondolkodásban, érzésben, tapasztalásban, akaratban és az igazságtól ellentétes ideológiát nevezzük, amely szerint személyes vagy személytelen transzcendens erők vannak működésben. Természetesen ezeknek az állítólagos transzcendens erőknek semmi hatása nincs az általunk érzékelt 3D-s világra, de az senkit sem érdekel!! Isten létét nem kell megértenünk. Arra van az egyszerű és primitív dogmatikus szöveg, ami mindenki által ismert érzésekre (szeretet, utálat, egoizmus, félelem,stb.) épít. Az istenhit látszólagos és nagyon hamis védelmet ad az életben: elvégre odafent van egy mindenható/mindentudó, akinek csak meg kell felelni a szabályainak,(ha nem, akkor megnézhetjük magunkat!) és ha itt a földön rossz is az életünk és rosszak vagyunk eredendően, nekünk pontosan erre a rosszra van szükségünk mindenképp. Isten akkor szeret bennünket és jutalmaz, ha sokat imádkozunk hozzá, a mennyben pedig minden szép és jó lesz maximálisan, stb. Vagyis életünk után minden happy lesz, (amiről senki nem tud semmit)!! Tehát alapvető emberi érzésekkel manipulál nagy tömegeket erőszakosan, és nem kell hozzá tudni ergo semmit, még olvasni sem.(ezért szeretik sokan!) Elégséges az állítólagos boldogsághoz egy szabadon választott vallás lehetetlen és ostoba meséiben hinni infantilis módon. Becsapni, nem bizonyított dolgot abszolút igazságként feltüntetni nem csak erkölcstelen, hanem káros is, és nem csak saját magunk számára, hanem mindenki felé egyaránt!

A hit maximálisan táplálja a mérhetetlen emberi egoizmust: az egész világ értünk, csakis értünk van, "értünk hozták létre", az állatok értünk élnek, hogy megegyük, a nap is értünk kel fel, stb...stb. Kell ennél több? Sokak számára nem! Mivel az igénytelen nagyátlag csak ezt a primitív, "eklatáns" ókori elmaradott agymenésen alapuló ideológiát, és idejét múlt tanítást tudja etalonnak elfogadni, és semmit nem tesz annak érdekében, hogy egy jobb világban éljen!


Szóval szerintem vallás nélkül sokkal jobb/fejlettebb, értelmesebb és igazságosabb lenne a világunk, valamint másképp viselkedne az emberiség. Ha a középkor nem égette volna bele szó szerint értelmezve agresszíven az emberiségbe a vallási ostobaságait, akkor ma már azt sem tudnánk, hogy ki volt az állítólagos Jézus! Összehasonlíthatatlan lenne a mai többségében barbár és primitív társadalmakkal, annak ellenére, hogy XXI. századot írunk.(képzeljük el mi volt 2000 éve!) Természetesen nem repkedne mindenki űrhajókkal autó helyett, de az biztos, hogy sokkal magasabb szinten lenne a sok mai "primitív" országokhoz hasonlítva! Nem lennének értelmetlen vallási háborúk folyamatosan, felelősségteljesebben, értelmesebben gondolkodna mindenki, más lenne az átlagmentalítás, stb...stb, mert egy sokkal fejlettebb szinten lenne ez az istenhívő társadalom, mert akkor tudatosan gondolkodna!

2015. okt. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

"De, éppen a magasabb tudati színvonal foglalja magába az erkölcsöt. Az igazán tudatos ember nem képes erkölcstelen viselkedésre, életre."


Ezek szerint a keresztény neveltetés, illetve mint vallás maga, megbukott a célkitűzésében.

2015. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 pelgrim ***** válasza:

# 33/ sörpocak


«Ezek szerint a keresztény neveltetés, illetve mint vallás maga, megbukott a célkitűzésében.»


Ez a te megállapításod, és ez úgy is van, a kereszténység 2000 éves múltjában csak kevés igazán tudatos emberrel büszkélkedhet. De hát ez így van minden elterjedt eszménnyel vagy vallással, és azok többsége a kereszténység színvonalát nem éri el.


Az erkölcsösség a tudatos élet mellékterméke nem célja, célja maga a tudatosság, az ön-tudat felemelése. Képzeld csak el Jézus tanítványainak lelkiállapotát, mikor az első alkalommal találkoztak a Mesterrel, miután néhány nappal korábban a kereszten látták meghalni ! (Ön-)tudatuk akkor a 'magasba szökkent' egy ember lehetőségeinek láttára, aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozta kifejezésre.

2015. okt. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

"Az erkölcsösség a tudatos élet mellékterméke"


Nem mellékterméke, hanem velejárója, ami visszautasíthatatlanul megjelen, ha eléri az ember azt a szintű tudatos szintet.


"De hát ez így van minden elterjedt eszménnyel vagy vallással, és azok többsége a kereszténység színvonalát nem éri el. "


És van, ami túlmutat a kereszténység színvonalán.


Egyébként azon a véleményen vagyok, hogy bármely eszme/vallás/szokás egyre inkább gyengül, minél inkább elterjed. Ezt kellene kiküszöbölni anélkül, hogy ráerőszakolnánk embertársainkra hitnézetünket.

2015. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!