A vallás szükségtelen, hiszen vallás nélkül is lehet az ember jó - szerintetek?
Nem mindenki képes jó lenni nélküle.
De abban igazat adok, hogy van aki nélküle is képes jól dönteni.
Igazad van, de ha például a keresztényeket vesszük, nekik nem is pusztán az a céljuk a vallásukkal, hogy jók legyenek, hanem hogy nyaljanak az istenüknek, különben a pokolra kerülnek, attól viszont rettegnek.
Szóval nem csak a jóságot követeli meg tőlük, hanem azt is, hogy imádják őt. Ezért kell nekik a vallásukban hinniük.
A jótettek minden vallásban fontosak, de egyik vallásnak sem a lényege. Nem az a cél, hogy jó emberek legyünk, hanem ez csak a kötelező minimum.
A végső cél az valami más. Buddhistáknak a megvilágosodás, a buddha-állapot, keresztényeknek az üdvösség, és minden vallásnál van valami végső cél.
Nem csak hogy az ember képes jó lenni vallás nélkül is, de a valóságban átlagban JOBB a vallás nélküli ember. Elég jó statisztikák vannak pl. az USA börtöneiről. Ateista csak elvétve téved oda. De magasabb az ateisták átlag IQ-ja is, többet tudnak a vallásokról mint a vallásos emberek, jobb az átlagfizetésük, stb. stb. stb.
Szóval az egész vallástól jók lesznek az emberek szöveg egyszerű hazugság, semmiféle alapja nincsen.
Igen, lehet valaki jó vallás nélkül is. De a hit nagyon fontos, mert
- például valami baj (betegség, rokon halála, stb.) esetén erőt lehet belőle meríteni
- valami pluszt ad (kereszténység istenközeli élményt, más vallások mást)
- reményt ad, hogy a halál után még nincs vége az életnek (kereszténység-zsidóság --> üdvösség, feltámadás; keleti vallások --> újjászületés; buddhizmus --> Nirvána állapot)
- az emberbe bele van "kódolva", hogy higgyen. Már az ősemberek is rajzoltak a barlangjuk falára, valószínűleg voltak rituális kiáltásaik, "énekeik", táncaik. Készítettek termékenységi szobrokat, remélve, hogy valami termékenységi isten/szellem segít, hogy sok baba szülessen. Amióta vannak írásos emlékeink, már istenségek neveit is ismerjük. Minden nép hitt istenekben/szellemekben, általában politeisták voltak, de néhány monoteista vallás is volt (pl. Tutanhamon (?) akart Egyiptomban monoteizmust bevezetni, zsidó vallás, később az ebből létrejött kereszténység). Mostanában kezdik azt mondani, hogy istenek nem léteznek.
- Aki hisz valamiben, annak már valószínűleg van valamilyen tapasztalata, ami miatt igaznak vallja azt a dolgot. Például imádkozott, Isten meghallgatta, és az ember megtért, mert akkor Isten valóban van, hiszen segített.
# 4
"Elég jó statisztikák vannak pl. az USA börtöneiről. Ateista csak elvétve téved oda."
Persze, mert az USÁban mindenki vallásosnak mondja magát, akár az valójában, akár nem.
De Magyarországon és Európa nagy részében pont fordított az arány. nálunk börtönben csak az a vallásos, akit a börtönmisszió megtérített. Drogelvonókon ugyanez a helyzet. Amit pedig az IQ-ról írsz, az nem igaz, még amerikában sem.
"Persze, mert az USÁban mindenki vallásosnak mondja magát, akár az valójában, akár nem. "
Nem, a lakosság kb 3,1%-a nem vallja magát vallásosnak. A börtönökben ugyanez az arány 0,2%.
"De Magyarországon és Európa nagy részében pont fordított az arány. nálunk börtönben csak az a vallásos, akit a börtönmisszió megtérített."
Megint csak téves. Pl az Egyesült Királyságban a lakosság 42%-a mondja magát kereszténynek és 49% nem vallásosnak. Börtönökben 58% keresztény (összesen 69% vallásos) és 31% nem vallásos.
Sajnos a két adatot nem olyan könnyű összehasonlítani, hiszen a nem vallásos és az ateista sokszor nincs fedésben. De annyit egyértelműen kijelenthetünk, hogy a börtönökben a vallásosak igen erősen felül vannak reprezentálva.
Amit az IQ-ról írok az pedig teljesen igaz. Méghozzá nem is kicsit magasabb az ateistk IQ-ja: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!