Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha netán kitörne a 3. világháb...

Ha netán kitörne a 3. világháború, lehet hogy a keresztény-iszlám valláskülönbségek miatt fog?

Figyelt kérdés
Én nagyon tartok attól, hogy a vallások miatt egyszer világméretű konfliktus fog kialakulni és ez fogja jelenteni a véget... én már eleve azt nem értem, hogy ebben a mocskos világban hogy létezhetnek még vallások egyáltalán? Vagy lehet hogy rövid időn belül meg fognak szűnni és lehet hogy úgy lesz jobb végre?
2015. szept. 20. 19:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Pontosítsuk: az iszlám és a nyugati világ között. A keresztes háborúk ideje lejárt, a nem hívõk is ugyanúgy célpontok lennének. A muzulmánok egy jelentös (itt már 0.1% is az) része azonban meg van gyõzõdve róla, hogy az istene útál minket és az életstílusunkat. Az európaiak nem tudják elképzelni, hogy mit jelent ezt tényleg elhinni a szó legmélyebb értelmében. Innentõl pedig rossz a helzet: nem lehet ezekkel az emberekkel tárgyalni, se érvelni, se könyörögni nekik. Nem éreznek se szánalmat, se büntudatot. És a válaszcsapás lehetösége nem ijeszti meg öket, mert a saját haláluk csak az istenük által beígért (és általuk a legteljesebb mértékben valósnak hitt) mennyország eljövetele lenne. Sajnos amíg ilyen emberek milliói élnek a Földön, az elképzelésed nem teljesen irracionális.
2015. szept. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 82reni válasza:
0%

Sokkal összetettebb a helyzet, de most minden eddiginél inkább valóban nevezhető, és pár héten belül kitörhet.

Ahogy mondják, a keresztény, sőt már a katolikus egyház több mint fele aposztata, hittagadó. La Salette, Fatima, Garabandal, vagy épp a pápák, a Szentirás, mind a mai helyzetre figyelmeztnek. DE nehéz felismerni, elhinni, és beszerezni a háttérinfókat. Velem a nagyrészét megosztották, de hónapokig tanulmányoztam és átimádkoztam.

2017. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de az is elképzelhető, hogy az Ukrán-Orosz konfliktus miatt fog előbb utóbb..
2021. dec. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!