Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják Jézusra, hogy...

Miért mondják Jézusra, hogy homoszexuális?

Figyelt kérdés
Láttam videót a melegfelvonulásról, és ott meneteltek ilyen táblákkal amire rá volt írva, hogy Jézus is meleg. Azt nem értem, hogy milyen alapon gondolják ők így ezt.

#meleg #keresztény #melegfest
2015. szept. 12. 02:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
37%
pontosan én se tudhatom hiszen nem ismertem, de állítólag tényleg félrejárt az asszony mellett, és nem csajhoz ... hát fene tudja, keresztényeknél ez az egész meleg-kérdés elég vicces.
2015. szept. 12. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
54%
Mert annyira a saját testük foglyai, hogy nem is tudják másképp elképzelni, szerintük mindenki ezen a szinten van.
2015. szept. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
61%
Hát ilyet...ennek semmi értelme.
2015. szept. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%

hehe.


nos, az alföldi robi érvelt azzal a melegfelvonuláson, hogy Jézus azt tanította, hogy ne ítéljünk, és szerinte azzal, hogy egy keresztény a biblia alaján elítéli a homoszexualitást, azzal megtagadja Jézus parancsát az ítélkezésről.


ez a kérdés jó példa arra,hogyan alakul át az információ.

2015. szept. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 ceri ***** válasza:
19%

Már a "meleg" önmeghatározás is hamis, félrevezető, és egyáltalán nem fejezi ki ennek a rendellenességnek a lényegét. Abban talán igazuk van, hogy valamilyen szempontból Jézus is más volt, mint az átlag ember. De itt aztán vége is van minden hasonlóságnak. (Az a hasonlóság, hogy mások :)) -jó mi?

Hogy miért mondják? - Szeretnék igazolni a saját deformáltságukat. Régi ás általános magatartás ez. Az ember szereti magát hasonlítani a jóhoz. A példakép választás is ezen az alapon működik. Itt persze valójában ez csak egy látszat dolog. Ezek az emberek az anyagiság (testiség) legmélyén vannak -ennek alapján határozzák meg magukat, különülnek el, és ezt demonstrálják éves rendszerességgel. Ezzel ellentétben Jézus a szellemiség embere volt, és legkevésbé sem az állatira jellemző tulajdonságokat hirdette. Pont ellenkezőleg! Az emberi viselkedés csúcsát -szeretetet- vallotta és gyakorolta és hirdette. A szó szoros értelmében ég és föld a különbség e 2 minőség között. (emberben lévő állat - emberben lévő isten) A 2 véglet.

A mocskosok persze örülnek ha mindenki besározhatnak. Ilyen szempontból a legtisztább besározása a legnagyobb örömöt jelent nekik.

Helyén kell kezelni a dolgot, és legjobb észre sem venni. Úgy általában sem érdemes az alantas dolgokkal foglalkozni, mert az minket is lehúz.

A másik bemocskolásához pedig nem kell különösebb alap. Az irigység általában bőven elég. Ők ezen a szinten vannak.

2015. szept. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Pietrosol ***** válasza:
52%

Szia!


Magam nem hallottam még ezt, de ettől függetlenül mindenkiben megvan a hajlam, hogy önmagához hasonlítja a világosságot és nem önmagát igazítja a világossághoz.

2015. szept. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%
Azt hiszik, hogy ha valaki akkoriban nem nősült meg, akkor biztos meleg volt. Pedig ez akkoriban sem volt így. Ha az lett volna, akkor nem kellettek volna hamis tanúk az istenkáromlás vádjával, hanem azért végeztették volna ki, mert meleg.
2015. szept. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
50%
Egyszerű provokáció, semmi több.
2015. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
18%

Az összes homár volt.

Pont tegnap ment a TV-ben, hogy Péter egyszer feltette a kérdést Jézusnak, hogy miért csókolja szájon Mária Magdolnát és őket miért nem.

Ha normálisak lettek volna, akkor fel sem merül ilyesmi.

2015. szept. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
58%

???????? Ezek a válaszok, atyaég....

Nem, ez nem provokáció. Nem szó szerint kéne értelmezni mindent, hanem egy icipicit gondolkodni, de tudom, az igen nehéz feladat, ezért jövök én, és a szátokba rágom.

Ezek a feliratok nem azt jelentik, hogy Jézus KONKRÉTAN homoszexuális, hanem azt, hogy a mai demagóg, elbutított társadalom képtelen elfogadni a homoszexualitás jelenségét, és mindenféle "Jézus utál téged" mondattal burkolózik, ezzel leplezve, hogy konkrét véleménye nincs a témáról, érdemi hozzászólást nem tud produkálni, ezért az egyház "tanításai" mögé bújva köpködi le a többi embert. Persze, ezek lelkileg megviselt, szellemileg nem teljesen ép emberek, ha bárki magára veszi, csak nyugodtan.


Akik ezeket a táblákat vitték magukkal, valószínűleg maguk is hívő emberek, és undorral tekintenek a többi "hívőre", mint az olyan emberek, akik bárkit a szexualitása ítélnek meg. Ők tartják magukat ahhoz, hogy Jézus elfogadja őket, és gyermekükként szereti, mert nem a szexualitásod fogja meghatározni, hogy milyen ember vagy.

2015. szept. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!