Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják Jézusra, hogy...

Miért mondják Jézusra, hogy homoszexuális?

Figyelt kérdés
Láttam videót a melegfelvonulásról, és ott meneteltek ilyen táblákkal amire rá volt írva, hogy Jézus is meleg. Azt nem értem, hogy milyen alapon gondolják ők így ezt.

#meleg #keresztény #melegfest
2015. szept. 12. 02:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
70%

talán csak így akarnak nagyobb hang sújt adni a melegfelvonulásokról.

politikailag.

de természetesen Jézus nem volt meleg.

és szerintem ez nem szép dolog hogy annak akarják beállítani.

2015. szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Roland G. ***** válasza:
82%

Arra szoktak tévesen hivatkozni,hogy az utolsó vacsorakor János apostol Jézus keblére hajolt..

Ez azonban a zsidó szokások és kultúra nemismeretéből fakad,ugyanis a zsidó ünnepi étkezéseken az ülésrendnek óriási jelentősége volt/van. A szokás értelmében ugyanis a fekve étkezők a bal könyökükre támaszkodtak, és jobb kézzel ettek, ezért mindenki könnyebben tudott kommunikálni a tőle jobbra fekvővel. Így válik érthetővé, hogy amikor Jézus jelzi, valaki el fogja árulni, Péter odaint Jánosnak, aki Jézus „mellkasa felől” feküdt, hogy kérdezze meg, ki lesz az. Mivel a legjobb barátnak a zsidó felfogás értelmében minden titkot elmond az ember, János Jézus mellkasára hajtva a fejét, maguk közt kérdezte meg Mesterét, ki lesz az áruló, Jézus pedig megsúgta neki: „Az, akinek a bemártott falatot adom” – majd a bemártott falatot átnyújtotta Júdásnak (ami egyébként szintén szokás volt a Közel-Keleten mint a tisztelet és jóindulat kifejezése).

2015. szept. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%

"jézus is meleg" ez kb olyan mint h "jesus is pro life" tehát valaki úgy érzi ha Jézust megkérdeznénk az adott kérdés kapcsán az ő véleményével értene egyet, vagy az ő állapotával közösséget vállalna


szokás mondani h Jézus zsidó volt, meg arab, meg feket,e emg távolkeleti meg fehér meg...stb


ezzel kifejezve h a kereszténység rasszoktól független, ilyesmi kicsit elvont dolog lehet h "jézus is meleg" tehát nem volt homoszexuális úgy ténylegesen ,de a melegeket is ugyan úgy szereti mint mást

2015. szept. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
A kérdést úgy is feltehettem volna, hogy miért mondják rá azt a heterok, hogy heteroszexuális. Erre vannak utaló jelek? Na jó nem trollkodok, kösz az eddigi válaszokat. :)
2015. szept. 13. 01:01
 15/30 ceri ***** válasza:
66%

"A kérdést úgy is feltehettem volna, hogy miért mondják rá azt a heterok, hogy heteroszexuális. Erre vannak utaló jelek? Na jó nem trollkodok, kösz az eddigi válaszokat. :) "


Persze, lehet kérdezni minden baromságot. Kinek tehetsége szerint.

Kérdezhetted volna, hogy elefánt volt-e, vagy galamb?

csakhogy normális ember ilyeneket nem kérdez, amit semmi nem támaszt alá. Nyilván nem véletlen, hogy a melegek ezzel jönnek. Ők mindenkire rámosnák a saját szennyüket, mert azt hiszik, hogy azzal tisztábbak lesznek. Csakhogy az a helyzet, hogy fekáliás a farkuk. És ez akkor is az marad, ha másokat próbálnak mocskolni. Jézusról sok minden alternatív mendemonda van -pl az apokrifekben. Arról már hallottam, hogy Jézus és Mária Magdolna párt alkottak. Jézusnak voltak gyermekei, stb. A kérdésedben megfogalmazottra viszont semmi alap nincs.

Azzal persze egyetértek, hogy Jézus a melegeket sem átkozná, stb. Miért is tenné szegény szerencsétlen betegekkel, amikor ő az ellenségeinek is megbocsájtott. Persze, hogy nem gúnyolná sem a betegeket, bénákat, hanem inkább segített rajtuk. Ő olyan ember volt aki nem csak hirdette a toleranciát, hanem maximálisan gyakorolta is. Ő a gyilkosnak is megbocsájtott, de ettől még nem volt gyilkos.

Ez az egész egy ferdehajlamúak által kreált, magukhoz méltó ferdítése a tényeknek.

Megjegyzem, semmi bajom a melegek melegségével, ha nem akarnak részesévé tenni a deformáltságuknak. Sok boldogságot kívánok nekik. -de komolyan! Azt viszont rühellem, hogy a szexualitásukkal hivalkodnak, sok ezer éves fogalmakat ellopnak, átértelmeznek, degradálnak. Ezt undorító viselkedésnek tartom. Bennem -mivel én nem vagyok Jézus- ezzel az ocsmány tolakodó magatartásukkal sikerült egy ellenséget szerezni maguknak.

Ettől függetlenül a továbbiakban is minden embert -őket is és a többi problémás csoportba sorolhatót- egyenként mérek fel, ha úgy tetszik ítélem meg. Viszont nem csodálkozom azon sem, ha nem mindenki tolerálja a provokációikat, és általánosít velük kapcsolatban. Ha ez kell a melegeknek, provokáljanak, vonulgassanak. Ha rendben lenne a lelkük, nem így viselkednének.

2015. szept. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Nem arra a táblára gondolsz, hogy "Jézusnak is két apja volt"?
2015. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
9%

Kedves kérdező! És te milyen alapon hiszed, hogy hetero volt? Ott voltál? Ismerted őt? Nem valószínű, és senki mást sem. Az meg, hogy mit írnak egy mesékkel teli könyvbe... Ez a hit, nem értelmezhetjük egyformán a dolgokat. És rengetegen élünk ebben a világban, és nincs két egyforma ember. Te így gondolod, sokan pedig úgy gondolják. Nem vagyok vallásos, azonban hiszek egy "felsőbb hatalomban" aminek viszont nem tudnék nevet adni. Viszont egy dolgot mindenképpen hülyeségnek tartok.( kicsit elterelem a szót..) Azt, hogy nagyon sokan úgy élik le életüket ezen a világon, hogy azon aggódnak, mi lesz velük, ha majd ez egyszer véget ér.

Szerintem egyszerűen csak boldognak kéne lenni. Szeretni a családunkat, barátainkat, az embereket. Élvezni a munkát, a szórakozást, a szabadságot. Jókat enni, inni, sportolni, játszani, utazni. És szerelemmel szeretni. Mert SENKI nem tudja, hogy mi lesz ezután. Ha valami vár is, úgy érzem én majd akkor fogok vele foglalkozni, ha már ott vagyok a másik helyen, mert ki tudja, lehet tényleg csak egyszer élünk! ;)

2015. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
59%

Hát, én ezt nem tudom.


#1:

"pontosan én se tudhatom hiszen nem ismertem, de állítólag tényleg félrejárt az asszony mellett, és nem csajhoz ... hát fene tudja, keresztényeknél ez az egész meleg-kérdés elég vicces."

Milyen asszony mellett? Jézusnak nem volt asszonya, sem pasija. Olyan rossz, hogy ennyi mindent össze-vissza hazudoznak Róla. Hallottam már olyat, hogy Mária Magdolnával járt, és Lázár feltámasztása is csak kamu volt, mert ők jó barátok voltak, és biztos csak kitalálták ezt az egészet, hogy átverjék a népet. Olyat is hallottam, hogy Szűz Mária nem Jézus anyja volt, hanem a felesége. Ezek mind hazugságok. Annyira fáj, hogy össze-vissza magyaráznak, hazudoznak egy szent emberről, vagy, ha úgy tetszik, az Istenről.


Én nem ítélem el a melegeket, nem tehetnek arról, hogy így születtek. Viszont ne kérkedjenek vele! Vannak köztük normálisak, akik magasról leszarják a melegfelvonulásokat, mások viszont hirdetik, hogy ők olyanok. Ennyi erővel lehetne cigányfelvonulás, négerfelvonulás, fehérfelvonulás, heterofelvonulás, soványfelvonulás, kövérfelvonulás, okosfelvonulás, butafelvonulás, csonkák felvonulása, egészségesek felvonulása, stb. Minden ember egyformán fontos, nem kell semmivel kérkednie: sem nemi érdeklődésével, sem bőrszínével, vallásával, származásával, stb.

2015. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%

kérdező, lehet h full aszexuális volt az ürge, végső soron ő nem ezért jött


ha meg valaki csak egy egyszerű embernek tartja, noss semmi bizonyíték nincs rá, hogy akármiféle kapcsolata is lett volna, mária magdolnát szokták előrángatni a davinci kód óta, azt is úgy, hogy az a 400-as évekből származó írás (a bibliai beszámolók 0060 és 0065 közöttiek illetve az egyik 71-ben keletkezett)úgy írja, hogy Jézus csókall illette a magdalai máriának a... (és itt nem folytatódik, az a rész elveszett) ebből írt egy regény Dan Brown, sok idióta meg komolyan veszi

2015. szept. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 szp72 ***** válasza:
30%

"Ismerem cselekedeteidet, hogy sem hideg nem vagy, sem meleg; bár hideg volnál vagy meleg!" (Jel 3,15)


Nyilván a hideg a heteroszexualisakat a meleg pedig a homoszexuálisokat jelenti. Látható, hogy Jézus mindenkit szeret aki valamilyen szexuális tevékenységet folytat. Egyedül a langyosakat veti meg, akik nem merik felvállalni nemi identitásukat.

2015. szept. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!