Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha netán kitörne a 3. világháb...

Ha netán kitörne a 3. világháború, lehet hogy a keresztény-iszlám valláskülönbségek miatt fog?

Figyelt kérdés
Én nagyon tartok attól, hogy a vallások miatt egyszer világméretű konfliktus fog kialakulni és ez fogja jelenteni a véget... én már eleve azt nem értem, hogy ebben a mocskos világban hogy létezhetnek még vallások egyáltalán? Vagy lehet hogy rövid időn belül meg fognak szűnni és lehet hogy úgy lesz jobb végre?
2015. szept. 20. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
A valláskülönbség soha nem volt a háborúk kiindulópontja, mindig csak ürügy volt, elfedni a valós gazdasági érdekeket.
2015. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Roland G. ***** válasza:
78%
Szerintem is a gazdasági érdekek a fő okozói minden háborúnak,de például a Közel-keleten a konfliktusok fő oka emellett vallási jellegű,és emiatt nem értelmezik helyesen véleményem szerint az ott zajló eseményeket az európai emberek döntő része.A mostani emigráns helyzettel is ez a fő gond.Meg kéne érteni,hogy az iszlám mit tanít.Az iszlám szerint nincs szabad akarat,Allah eleve elrendelt mindent,emellett az állam-és egyház szétválasztásának elvét sem fogadják el.Világnézeti és vallási különbségek nagy feszültségeket fognak még hozni nemcsak Európára,hanem az egész világra!(Ez a véleményem )
2015. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Mivel csak a vallás miatt háború még eddig soha nem tört ki, ezért kétlem, hogy most ez lenne. Az igazi okok mindig a politikai, nagyhatalmi érdekek és a pénz, a vallás csak egy hivatkozási alap, hogy a vezetőknek ne azt kelljen mondani, hogy azért támadunk, mert még több pénzt akarok. :))
2015. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Roland G. ***** válasza:
67%

Jogos és szerintem a mostani helyzet mögött is erről van szó,csak kár,hogy a legtöbb ember csak azt veszi figyelembe amit a média mond.A háttérben a pénzemberek irányítanak ebben az esetben is.Nekem van erről egy elképzelésem,de nem írom ki,mert egyből nekem támadnának sokan.

ahogy a Biblia mondja:minden rossznak gyökere a pénz szeretete!Erről van szó.. :(

2015. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

nem, az iszlám-minden más konfliktus miatt, a szabados a kőkonzervatív kultúrák különbsége miatt... vagy tök más okokból pk kína és az usa gazdasági érdekei, stb


ha nem lenne a világon egy keresztény sem, ugyan ilyen bajok lennének az iszlámmal


ha semmiféle vallás nem lenne akkor csak politikai, etnikai, kultúrális különbségek miatt lenne háború, ahogy az ilyenek gyakran történnek is, sőt a materializmust kierőszakolni igyekvő rendszerek sokkal brutálisabbak


már a 19. században lejárt lemezt raktad fel újra, ami a 20. században is leforgott párszor pár helyen


nem véletlen, hogy manapság a politikusok sem mondanak soha olyat pozitív értelemben ,hogy "ateizmus/ateista/materialista" mert ezekhez 100-150 év alatt több vér tapadt mint bármelyik valláshoz (igen ez számszerűen bizonyítható, egyszerű matematikai tény) ezért inkáb kicsit hibásan a "szekuláris" kifejezést használják

2015. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mojjo ***** válasza:
31%

nem véletlen, hogy manapság a politikusok sem mondanak soha olyat pozitív értelemben ,hogy "ateizmus/ateista/materialista" mert ezekhez 100-150 év alatt több vér tapadt mint bármelyik valláshoz


Aranyos kis ferdítés :) Azt ugye tudod, hogy az általad impliciten hivatkozott rendszerekben nem az ateizmusért folyt a vér? Ha összeszámoljuk, hogy hány embert öltek meg, konkrétan azért, mert más volt a vallása, mint a gyilkosaiknak, és összeszámoljuk azt, hogy hány embert öltek meg azért, mert nem volt ateista, akkor aligha ez fog kijönni. Ez nem egy egyszerű matematikai tény, amit előadtál, hanem ez egy egyszerű uszító jellegű, gusztustalan csúsztatás. Szégyen...

2015. szept. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

"ebben a mocskos világban hogy létezhetnek még vallások egyáltalán?"


Ha nem lennének vallások ezerszer mocsoksabb lenne.


Mojjo javaslom költözz ki Észak-Korába és nézd meg milyen jo egy atista országban élni. Biztosan tetszeni fog. A Szovjetunióban is milyen jó volt élni, azok a régi ateista szépidők :)

2015. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én úgy gondoltam ,hogy bárki aki az adott paradigmarendszertől eltér


tehát pl a spanyol inkvizíció elhurcolta a protestánsokat, a nácik és a szovjetek elhurcoltak mindenkit aki nem vagy nem elég hangosan tapsolt nekik, vagy bármiben nem értett egyet, bármilyen alapon dekadensnek nyilvánították és még sorolhatnám


és sok esetben még elméleti szinten is felmondták a kereszténység gondolatvilágát, mussolíni még szociként pl megjegyezte, hogy ha meg akarunk szabadulni a vallás árnyékától akkor nem hihetünk egy "isten nélküli kereszténységben" ezért végleg el kell vetni a szükségtlen humanitárius és szolidáris gondolkodást


(félreértés ne essék, itt példát hoztam, nem a szociáldemokrata beállítottságú embereket akarom ezzel bántani, ha nagyon kötelező besorolni magam én is szoc-demnek mondanám magamat)

2015. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért a vallás és a többi koncepció között jelentős eltérések vannak. Mégpedig az,hogy a vallásosak eleve egy racionálisan bizonyíthatatlan dolog miatt cselekednek úgy,ahogy. Mivel ilyen formán mindent egy felsőbb rend akaratának gondolják, a felelősségtől teljesen mentesek tudnak lenni.

A többi ideológia alapja földi eredetű,ezért könnyen megbuktatható a bizonyíték hiányában..

2015. szept. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Világháború a kereszténység és az iszlám között?

Noooormális?

2015. szept. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!