Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, a veletek...

Jehova tanúi, a veletek kapcsolatos kérdéseket és válaszokat megmutatjátok a véneknek, vagy ezt is tiltják valamilyen mondvacsinált ürüggyel?

Figyelt kérdés
2015. aug. 24. 08:43
1 2 3 4
 31/34 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 29-es hozzászóló!


Amit írtál, arra megintcsak azt tudom reagálni, amit fentebb már írtam is, hogy "Isten mindent lát és tud, azt is, hogyan hozták meg a döntést..." Mindenki meg lesz ítélve azon a bizonyos napon az Isten által rendelt bíró, Jézus Krisztus előtt. (Csel 17:31) A keresztény "vezetőkről" írják, hogy ők is "számot fognak adni" (Héberek 13:17) Jézus meg azt mondta, hogy "aki megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, akik hisznek bennem", annak jobb, ha a tengerbe dobják egy malomkővel (Máté 18:6) Emiatt minden döntést egészséges istenfélelemben kell meghozni.


Egyébként aki a bírói bizottság döntését méltánytalannak érzi, és nem ért egyet vele, mert szerinte komoly hiba történt az ítéletben (a részrehajlás nyilván ezek közé tartozik), akkor fellebezhet a döntés ellen. Ezt írásban kell megtennie, világosan leírva, mivel és miért nem ért egyet. Erre egy hét áll a rendelkezésére, addig nem történik bejelentés a gyülekezetben. A véneknek ekkor értesíteniük kell a körzetfelvigyázót, aki kijelöli a fellebviteli bizottságban szolgáló véneket (akik értelemszerűen mások lesznek), valószínűleg a közeli gyülekezetekből. Ha a fellebezés indokai helytállóak, a fellebviteli bizottság megsemmisítheti a bírói bizottság döntését.

2015. szept. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

"Mint írtam korábban mi nem keresszük az ő társaságukat (sem személyesen nem, sem az interneten) De ezt nem gyűlöletből tesszük, hanem a bibliai utasítások miatt. Ha egy nyilvános fórumon, mint ez is, megjelennek (teljes joggal tehetik), akkor sem feltétlenül válaszolunk nekik. Szóval erre bibliai parancs van, lásd 2János."


Ha "nem feltétlenül" válaszoltok nekik,akkor most milyen parancsot tartotok be?

Az ex-Jehova blog nem nyilvános? ott mégsem válaszolhattok ex-tanúknak,de itt igen,vagyis nem feltétlenül...vagy talán mégis...vagy...


"Hát az fura is lenne, mivel Jézus adott parancsot az evangélum hírdetésére és a tanítványképzésre. Talán Jézus nem a bűnösökhöz szólt? A világi bűnös emberek más kategóriát képeznek, hiszen Isten a "tudatlanságnak idejét elnézi" (Csel 17:30) A bűnösöknek van szükségük a megbánásra és megtérésre, ezért kell nekik hírdtni a jó hírt.


Az a tanú,aki önként elment tőletek,azt nem tartjátok tudatlannak,bűnösnek,akinek szüksége van megbánásra? Őt mégsem hívjátok vissza,nem próbáljátok meg felhívni a figyelmét a tévedésére.Mert miért is? Mert Jehova nem küldené utána a megmentőket? Nem fontos neki az eltévelyedett bárány? Vagy inkább a vezetőségnek nem? Önként visszamehet(persze,mivel ez azt jelenti,hogy az agykontroll mégis erősebb volt,így nem fog problémát okozni)de ti egyszer sem próbálhatjátok visszahívni,jobb belátásra hívni.

2015. szept. 5. 10:38
 33/34 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


"Az ex-Jehova blog nem nyilvános? ott mégsem válaszolhattok ex-tanúknak,de itt igen"


Nem egészen ezt mondtam. Az ex-tanú oldalak is nyilvánosak, persze, és mivel tudjuk, hogy ott ők vannak, és azt is, hogy milyen céllal, kerüljük. A Gyik azonban nem ex-tanú oldal, itt bárki kérdezhet Jehova Tanúitól, nyilván nem kell feltételezni senkiről, hogy hitehagyott. A feltett kérdésekre tehát lehet válaszolni. Persze a hozzászólók között lehetnek ex-Tanúk, akik nem feltétlenül árulják el magukról, hogy azok (másoknak is lehetnek információik rólunk sok forrásból), vagy esetleg csak később a párbeszédből derül ki. Azért még nem kell nekünk innen elmenekülni miattuk, mások is olvasnak/írnak itt, mi is írhatunk a hitnézeteinkről, ha egyszer kérdéseket tesznek fel.


"Jehova nem küldené utána a megmentőket? Nem fontos neki az eltévelyedett bárány?"


Dehogynem. Jehova Istennek nagyon fontosak a juhai, mert mind azok vagyunk, akik hiszünk benne (Zsoltárok 95:6,7)Ezt ígéri: "Mert így szól a legfőbb Úr, Jehova: ,Itt vagyok én, és megkeresem juhaimat, és gondjukat viselem. 1Ahogy a legeltető ember gondot visel nyájára, amely napon eljön, hogy mindenfelé elszéledt juhai között legyen, úgy fogok gondot viselni juhaimra...Az elveszettet megkeresem, az eltévedtet visszahozom, a sérültet bekötözöm, a gyengélkedőt megerősítem" (Ezékiel 34:11,12,16) Ez teljesen egybevág azzal, amiről Jézus szemléltetése szól az elveszett bárányról (Máté 18:12-14, Lukács 15:4-7) Az tehát biztos, hogy Istennek ma is nagyon fontosak a juhai, és nem mond le róluk.


"Az a tanú,aki önként elment tőletek,azt nem tartjátok tudatlannak,bűnösnek,akinek szüksége van megbánásra?"


De igen. De ezt a kérdésedet már világosan megválaszoltam fentebb a Szentírás szerint, hogy Isten szemében különbség van a keresztény gyülekezetet szándékosan elhagyók (hitehagyott) és a világi bűnös emberek között.


"Őt mégsem hívjátok vissza,nem próbáljátok meg felhívni a figyelmét a tévedésére.Mert miért is?"


Már erre is válaszoltam a 2János 9,10-ről írottakkal, meg még olvasd hozzá Pál szavait az 1Kor 5:9-11, Róma 16:17, 2Tesszalonika 3:6 és Titusz 3:10-et, mert ezek az utasítások vonatkoznak ránk, a keresztény gyülekezet tagjaira. A segítségnyújtás pedig a szellemi pásztorokra tartozik (Jézus szemléltetésében a pásztor megy az elveszett után, nem a többi juh. Azok együtt maradnak, amíg pásztoruk vissza nem tér hozzájuk az elveszett báránnyal) Jehova Tanúi gyülekezeteiben a vének feladata az is, hogy évente egyszer meglátogassák azokat, akik elkülönültek vagy kiközösítésre kerültek. Nekik kell segítséget adniuk a visszatéréshez, mert ők vannak megbízva szentírásilag a juhok "gondviselésére" és "legeltetésére", és hogy "vigyázzanak lelkünkre" (Cselekedetek 20:28, 1Péter 5:2, Héberek 13:17) A többi juh akkor tud segíteni, amikor a bűnbánó visszatér a keresztény gyülekezethez, hogy tiszta szeretettel és vígasztalóan fogadják őt, ahogy Pál írja (2Korintusz 2:7,8)

2015. szept. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

tantételbeli


nem látják el a feladatukat.


tisztelet a kivételnek.

2015. szept. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!