Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, a veletek...

Jehova tanúi, a veletek kapcsolatos kérdéseket és válaszokat megmutatjátok a véneknek, vagy ezt is tiltják valamilyen mondvacsinált ürüggyel?

Figyelt kérdés
2015. aug. 24. 08:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Már nem írnak ide egy ideje, még vankót se látom.
2015. aug. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
Nem is baj, mert eléggé gyepesek!
2015. aug. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

GONDOLOD, HOGY PL A Vankó megmutatja a válaszokat a véneknek? Szerintem ki is közösítenék, meglátva azokat a válaszokat...

max a fehér galamb mutatta meg egy vénnek, a férjének, aki viszont jó tanácsot adott neki, hogy vegye le a nevét..

2015. aug. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Nem mutatjuk meg én megtaláltam a kérdést és válaszolok.

Miért is kéne megmutatni nekik?

Az ő feladatuk a Gyülekezetén belül más és más. ez meg az internet NEM?

2015. aug. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Nos, az ő feladatuk többek között az is, hogy kidrítsék,kik látogatnak hitehagyottnak minősített oldalakat, és kommentelnek oda, többek között pl a gyakorikérdésekre...
2015. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

"Mit jelent az, hogy kerüljük a hamis tanítókat? Nem fogadjuk őket az otthonunkban és nem is üdvözöljük őket. NEM FOGJUK elolvasni a kiadványaikat, megnézni azokat a tévéműsorokat, amelyekben szerepelnek, MEGLÁTOGATNI A WEBLAPJAIKAT, VAGY KOMMENTÁLNI AZ INTERNETES BLOGJAIKAT. Miért ragaszkodunk annyira ehhez? A szeretet késztet erre minket." - Őrtorony, 2011. június 15."


Érdekes,hogy ennek ellenére sok tanú írogat itt,és olvassa a szervezet hitelessége ellen szóló kommenteket.Hogyan lehet ez,ha ti azt állítjátok,hűek vagytok a szervezethez?

Ha már a vének eme tiltását megszegitek,akkor mi a problémátok azzal,hogy meg is mutassátok nekik ezeket az írásokat? Féltek a haragjuktól,mivel idegesek lesznek,hogy át fogtok látni a szitán?

A szeretet senkit nem késztet arra,hogy hagyja,hogy hülyének nézzék,ezt csak a vének szeretnék.

2015. aug. 28. 09:27
 7/34 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Én magam ,és gondolom, és ahogy látom, sok más keresztény Tanú-társam őszintén és hitéből válaszol az itt feltett "Jehova Tanúi"- nak feltett krdésekre. Ezt azért tesszük, hogy egyenes, őszinte, és első kézből származó válaszokat kaphassatok (és minddenki más is, aki olvassa), a velünk kapcsolatos kérdésekre. Senkit sem akarunk félrevezetni, nyugodtan kérdezzetek.


"vagy ezt is tiltják valamilyen mondvacsinált ürüggyel?"


Nem akarlak megbántani, tényleg, de bekorlátolt elme kérdez ilyet, amrt te írsz, nem látod? :)


Hiszen épp most írok Neked!

2015. aug. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

őszinte? első kézből?


teokratikus hadviselést folytatsz, folytattok: kiemelitek, felnagyítjátok a jót abban,amiben van, de elhalgatjátok, amit nem a nyílvánosságnak szánt a társulat.


teokratikus hadviselés = képmutatás, gyakran az "igazság elkendőzése".

2015. aug. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Szia Tantételbeli.


Te "vén" vagy a tanúk között?

Nos,akármilyen szép képet festesz magatokról,én(és sokan mások)nem mindig tapasztalok őszinteséget veletek kapcsolatban,nem egyszer van,hogy tereltek,szándékosan nem válaszoltok,vagy nem az adott kérdésre válaszoltok.A Bibliával sem mindig egyezik az,amit mondotok.Tisztelet a kivételnek,biztos van.


"Nem akarlak megbántani, tényleg, de bekorlátolt elme kérdez ilyet, amrt te írsz, nem látod? :)"


Nem bántasz meg,csak nem értem miben bekorlátolt az elmém.Az idézett Őrtorony cikk szerint nektek nem szabadna itt olvasgatni a titeket kritizáló kommenteket.Akkor miért teszitek? adnál erre egy egyenes választ?


Egyébként meg nem válaszoltál a fő kérdésre.Megtennéd,hogy válaszolsz rá?

2015. aug. 28. 21:15
 10/34 Tantételbeli ***** válasza:
52%

Kedves kérdező!


"Te "vén" vagy a tanúk között?"


Nem. Korábban sok éven át voltam kisegítőszolga és majd egy évtizedig általános úttörő.


"Nem bántasz meg,csak nem értem miben bekorlátolt az elmém."


Nem személy szerint Neked írtam, hiszen nem is ismerlek ( Akinek nem inge...)


A "korlátoltságot" viszont arra értem, ha valaki értelmetlen kérdést tesz fel. "a veletek kapcsolatos kérdéseket és válaszokat megmutatjátok a véneknek" Ez egy értelmetlen (és nem minősítem tovább) kérdés.


"Az idézett Őrtorony cikk szerint nektek nem szabadna itt olvasgatni a titeket kritizáló kommenteket."


A saját tanításainkat alighanem sokkal jobban ismerem, mint te, ne oktass ki, légyszives. Az ilyen érvelés rám nem hat, mert hamis. A Gyik nem hitehagyott oldal , hanem egy internetes, nyilvános fórum, ahol bármiről lehet kérdezni. Jehova Tanúitól is kérdeznek, tehát jogos/logikus/helyénvaló/indokolt , sőt a krisztusi parancs értelmében jogos és helyénvaló is válaszolni.


"Egyébként meg nem válaszoltál a fő kérdésre.Megtennéd,hogy válaszolsz rá?"


Dehogynem válaszoltam, csak picit logikusan és értelmileg tudni kéne olvasni a szavak között. No mégegszer, hogy te is megértsed.


A Gyik nyilvános fórum, ide bárki írhat, ehhez nem kell engedély. Nem kell engedély ahhoz sem, hogy Jt-.ként válaszokat írjunk ide (erre utaltam, hogy beteges elme van igy bekorlátolva, de mi nem!)


"vagy ezt is tiltják valamilyen mondvacsinált ürüggyel?"


Semmi sincs tiltva, tudatlan barátom, csak neked vannak helytelen feltételezéseid.


Minden jót!

2015. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!