Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szövik bele az imába,...

Miért szövik bele az imába, hogy " ne vígy minket a kísértésbe", amikor Isten nem kísérti meg az embert?

Figyelt kérdés
2015. aug. 19. 06:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én azt kaptam, hogy ez még a korai héber tanítók imáiból maradt meg, akik hittek abban, hogy minden történés mögött Isten áll, Ő tette őket próbára, ő bünteti őket, vagy ő erősíti meg őket.

De az embert nem Isten kísérti, hanem a saját önzőségük kényszere, és az állati természetük késztetései. Szerintetek?

2015. aug. 19. 15:43
 12/15 anonim ***** válasza:

Olvasd el az általam belinkelt cikket teljesen! Az erre a kérdésedre is részletes és kimerítő választ ad!

[link]

Az alábbiakban összefoglalom e kísértésről szóló tanítás vázlatát, de olvasd el az egész szöveget is, hogy lásd a bibliai utalásokat és az összefüggéseket is:


Kísérteni annyi, mint próbára tenni és megvizsgálni.

Az ember erénye mérlegre kerül aszerint, hogy helyesen cselekszik-e és aszerint is, hogy tartózkodik-e a bűntől. Akkor nagy az ember erénye a helyes cselekvés tekintetében, amikor készséges a jóra, a rosszra való csábítás tekintetében pedig akkor nagy az ember erénye, ha jól ellenáll és nem egyezik bele. „Isten nem kísérthető a rosszra, maga pedig senkit sem kísért.” (Jak 1,13) Az embert 3 dolog kísérheti: a saját teste, az ördög és a világ.


A test kétféleképpen kísért: a rosszra ösztökél vagy a jótól visszatart.


Legerősebben az ördög kísért, miután legyőztük a testet. Azokra a bűnökre csábít, amelyekre az emberek, miután a testet legyőzték, leginkább hajlanak, mint amilyen a harag, a gőg és más lelki bűnök. Az ördög két dolgot tesz, amikor kísért: elámít és az elámítottat megkötözi a bűnben.


A világ kétféleképpen kísért: a földi dolgok mértéktelen és rendezetlen kívánsága által, valamint az üldözők és a zsarnokok által történő megfélemlítéssel.

2015. aug. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

(MN 2013) ....A Miatyánk szövegével kapcsolatban probléma merült fel: az ima hatodik kérése, vagyis a „ne vígy minket kísértésbe” (Ne nous soumets pas a la tentation). Az új változat így szólna: „ne engedd, hogy kísértésbe essünk” (ne nous laisse pas entrer en tentation). ..

A teljes cikk itt: [link]

2015. aug. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Fulár válasza:
Mert a Vatikán az ördög szócsöve.A biblia fércmű.Kényükre kedvükre torzítják.
2015. aug. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#13-hoz kiegészítésül.

A jelenlegi szöveg formátum, ugyan nagyon tömör és jelentőségteljes, de mégsem az eredeti.

"ne vígy minket kísértésbe" korábbi latinból "Ne nous soumets pas a la tentation." Amely a szavak őseredetű jelentéséből a következő képen hangzik: "Ne muszály szümtek által tántorodni." Azaz: "Ne kelljen szemetek által eltántorodni."

Vagyis, (Például!), az adott kor körülményeinek megfelelően, (amikor a szöveg keletkezett), nem gond ha neked három feleséged van, ha te el tudod őket tartani, de a más feleségét azért ne kívánd, még ha oly szemrevaló is... Se állatát, se vagyonát, stb. ne kívánd, hiába oly sok, csillogó vagy szemet gyönyörködtető...

2015. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!