Ha Isten szeret minket, akkor miért van ennyi szenvedés a világon?
Ha én vagyok Isten és szeretem az embereket, akkor ugye megpróbálom a tőlem telhető legjobb életet biztosítani nekik.
Így van az ember a gyerekeivel is, csak hát mi nem vagyunk mindenhatóak, hogy egy varázsütésre mindent széppé és jóvá tegyünk nekik.
Isten viszont ilyen. Akkor hol a nagy szeretet?
Hívők válasza:
Ádám + Éva elb*szta, Isten pedig teljes joggal büntet mindenkit miattuk azóta is az ő végtelen szeretetében, bölcsességében és felfoghatatlanságában. :P
A magam részéről inkább Epikurosz gondolatmenetét idézném:
"A jóságos és mindenható isten nemlétezése a következőképpen vezethető le:
Ha létezik Isten, akkor Isten mindenható, mindentudó és erkölcsileg tökéletes.
Ha Isten mindenható, akkor Istennek hatalmában áll, hogy eltöröljön minden gonoszságot.
Ha Isten mindentudó, akkor Isten tudja, hogy a gonoszság létezik.
Ha Isten erkölcsileg tökéletes, akkor Isten vágyik rá, hogy eltöröljön minden gonoszságot.
Létezik gonoszság.
Ha gonoszság létezik és Isten is létezik, akkor:
Istennek nincs kellő hatalma a gonoszság eltörléséhez; vagy:
Isten nem tudja, hol és hogyan nyilvánul meg a gonoszság; vagy:
Isten nem vágyik rá, hogy eltörölje a gonoszságot.
Következésképpen Isten nem létezik.
Rövidebben összefoglalva ugyanezt:
Isten eltörölné a gonoszt, de képtelen rá? Akkor Isten nem mindenható. Képes volna rá, de nem óhajtja? Akkor Isten rosszakaratú. Képes is rá és óhajtja is? Akkor hogyan létezhet gonoszság? Nem képes rá és nem is óhajtja? Akkor miért neveznénk Istennek?"
«Így van az ember a gyerekeivel is, csak hát mi nem vagyunk mindenhatóak, hogy egy varázsütésre mindent széppé és jóvá tegyünk nekik.
Isten viszont ilyen. Akkor hol a nagy szeretet?»
Honnan veszed azt, hogy Isten ilyen ?
Isten nem ilyen. Isten nem egy valaki, nem egy személy. Isten egy valakinél, egy személynél minden tekintetben több, nagyobb hatalmasabb, stb. de nem egy valaki aki varázsütéssel azt teremtené meg amit mi kívánunk.
Isten mindenhatósága azt jelenti, hogy mindenre kihat mert mindenben jelen van mint a vezérlő Alapelv – nem egy valaki. Jelen van az élettelen dolgokban, a növényekben, az állatokban, az emberben mint a rend mely szerint azok felépültek, mint az élet, mint a vezérlő alapelv, mint a Krisztus minden emberben.
Az 1-es válaszát abszolút nem értem, a 2-esen jót mosolyogtam és egyet tudok vele érteni. :)
"Nyugodt tenger nem nevel jó hajóst."
Isten mindenható a keresztény vallás szerint, vagyis ő dönti el, hogy a hajós mennyire legyen jó hajós. Ha azt akarja, akkor egy másodperc alatt meg tudja oldani, hogy egy laikus is profi tengerésszé váljon.
Amúgy meg, ha mindig nyugodt lenne a tenger, akkor nem lenne szükség ilyenekre, csak kényelmesen ringatóznánk a hullámokon. :)
Valahogy így nézhet ki a Mennyország is, amennyiben létezik. Ott miért nincs szükség rossz körülményekre ahhoz, hogy valaki belevaló legyen?
"Honnan veszed azt, hogy Isten ilyen ?"
Biblia és számos kereszténnyel való beszélgetés.
Gondolom, ezeknél jobban senki nem tudja, hogy mi is pontosan a kereszténység.
Az 1. vagyok. Azt azért szeretném hozzátenni, hogy a mai kereszténység nem úgy kezeli a Bibliát, mint ahogyan az ókorban kezelték. Különösen igaz ez a szélsőséges irányzatokra. Az ókorban a Biblia az egyház hagyományának a része, és nem pedig hivatkozási alap. Ráadásul az alapszöveg az LXX volt, ami viszont egy bővített kánon volt, tehát ők nem 66 könyvben gondolkodtak, hanem egy kérdésnél egyéb könyvekre is hivatkoztak.
Egyébként - ha gondolod - próbáld meg lassabban végigolvasni azt, amit írtam az első válaszban. Érthetően van megfogalmazva.
szia
ennek Istent vádló okai vannak és jogilag másként nem lehet rendezni még ha "varázs" ütésre is képes.
s nem csak Ádám és Éva de Sátán az első számú okozója ennek
az tény hogy ha Ádámék nem figyeltek volna a hazugágra, akkor megúszták volna velünk együtt
de sajnos nem igy történt.
ám jó hir hogy ez a vitakérdés hamarosan lezárul.csak ki kell tartani.
Vannak olyan lények, akiknek hatalmukban áll rosszat cselekedni rossz szándékból. De Isten is tesz olyat, amit az ember rossznak érez, de nem magyarázza meg, hogy ez miért kell, hogy például miért kellett neked megvakulnod, amikor koraszülöttként inkubátorban voltál, vagy miért lettél cukorbeteg egy olyan fertőzéstől, ami az emberi tudomány szerint nem okoz cukorbetegséget. Csak.
Persze van, amikor végül is az a jobb, ha bent felejted a jegyzetedet, és egy másik nap vissza kell menned, így bemehetsz egy konzultációra, ami kulcsfontosságú ahhoz, hogy sikerüljön a zh. Isten útjai kifürkészhetetlenek, és a szenvedést nem tartja rossznak.
Mert ember embernek farkasa. Szabad akaratunk van (függetlenül, hogy honnan származik), és mit csinálunk? Tönkretesszük a bolygót, háborúkat vívunk egymás ellen, kizsákmányoljuk embertársainkat, hazudunk, csalunk pillanatnyi javakért. És az egészért Istent hibáztatjuk... Szerintem ez kicsit ellentmondásos.
Az ilyen megközelítés szerintem több szempontból is aggályos. Nyilván nem vagyok pap, csak a véleményemet írom le, nem a "hivatalos" egyházi álláspontot. :)
1. Mi, egyszerű földi halandók kitalálunk egy istenképet vagy egy törvényszerűséget. Ha ezt a szubjektív kitalációt nem látjuk megvalósulni a tőlünk független világban, akkor egyből kiabálunk, hogy "márpedig nincs Isten, mert ha lenne Isten, akkor a világ nem így nézne ki"
2. Elfelejtjük, hogy nem ez a földi 60-70 év a mi "jutalmunk". Nem, halála után mindenki megítéltetik, és aszerint kerül a mennybe, a tisztítótűzbe vagy a pokolba. Aztán majd jön a feltámadás, de az egy másik történet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!