Miért van az, hogy akik "a tudomány emberének" vallják magukat, és emiatt nem hisznek a vallásban, azok többnyire egyetlen tudományterületet sem művelnek, nincs fokozatuk stb?
Az ő "tudományosságuk" megreked az interneten itt-ott összeolvasott "brit tudósok"-cikkek meg esetleg a tv színvonalán.
Ugyanakkor akik tényleg tudósok, pl. egyetemi tanáraim, akik nagy részben akadémikusok is egyúttal, meg doktoriiskola-vezetők, meg kutatócsoport-vezetők és hasonlók, tehát igazi tudós elmék, akiket csak ismerek, mind hívő emberek. Egyszer pár éve olvastam a Gentleman magazinban egy interjút egy nemzetközi hírű agysebész professzorral, aki elmesélte, hogy épp a hivatása miatt lett hívő: ti. szerinte az emberi agy olyan hihetetlenül komplex, csodálatos felépítésű, hogy nem alakulhatott ki véletlenül, igenis kellett egy felsőbb hatalom, amely megalkotta.
Szerintetek miért lehet ez?
Tök hülyeség szembeállítani a vallást a tudományokkal, nem egymás ellentétei.
A tudomány a kritikus gondolkodáson, az objektivitáson, ellenőrizhetőségen, reprodukálhatóságon... stb. alapszik. Ehhez nem kell profi tudósnak lenni. A vallás a hiten alapszik. Ez a különbség. A te analógiád szerint akkor csak a teológusok lehetnének vallásosak :P
"az emberi agy olyan hihetetlenül komplex, csodálatos felépítésű, hogy nem alakulhatott ki véletlenül"
Ez pl. jól példázza, az objektivitás teljes hiányát és a (szándékosan vagy sem) rosszul használt logikai érvelést: "valami túl bonyolult, ezért biztos van isten"
Lehet, hogy sok tudós vallásos, az ateistáknak viszont átlagosan hosszabb a péniszük. Érted, körülbelül ennyi a véleményem erről a seregszemlézős ostobaságról. A legostobább emberek, akikkel életemben találkoztam, szinte mind vallásosak voltak, és volt köztük olyan is, aki ateista volt. Nem mentette meg őket a lesújtó véleményemtől, hogy amúgy mit ötlegelgettek össze az élet nagy kérdéseiről a kis kobakjukban.
Amúgy ki kellene nőni a tekintélyelvűségből. Attól nem lesz kevésbé hazug egyik hazugság sem, hogy okos embereket is sikerül becsapni vele. A rossz érvelés sem lesz jobb attól, hogy dr. prof. phd. Jenőtől halljuk vissza, mintha holmi akárkitől.
Az milyen tudós aki egyben vallásos is?
Mindig elborzadok amikor reáltudományokat ötvözni akarnak például vallással vagy ezotériával.
Hogy reménykedjünk a betegségek gyógyításában ha olyanokat hallunk hogy netán a tudósok közt is sok a vallásos?
Például ha valakinek bőrrákja van a Naptól, azt nem a szenteltvíz gyógyítja meg, hanem az orvostudomány. Már amelyiket meg lehet gyógyítani. Vagyis ha valaki bemegy például melanoma gyanújával egy klinikára és az "Úr akarata" vagy "Isten kezében vagy" mondatok hallatszanának, akkor hogy érezné magát a beteg? Egy még józan beteget rosszullét kerülgetne, mert ha már egy klinikán is mise van akkor miben reménykedjen? Esetleg abban hogy önmaga veszi kézbe a dolgokat és ő szedi össze az oda szükséges színjózan tudományt. Ha már a tudósok is meghibbantak. De remélem nem így van, vagy csak nagyon ritka esetben.
"...nem a szentelt víz gyógyít meg hanem az orvostudomány írja az egyik kedves hozzászóló..."
Hát én még igazán nem láttam, hogy az orvosok szenteltvízzel gyógyítanának.
Egyik barátnöm Jehova Tanúja és fogorvos, a kezébe veszi becsületesen a fogorvosi szerszámokat és nem önti nyakon a pácienseit szentelt vízzel.
Még az evangélium író Lukács is orvos volt, és nem babonás csodadoktor.
Nem értem, miért gondolkodik így valaki. Lehet hogy nyakonöntötték egy vedér szentelt vízzel és megfázott?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!