"A vallás a legkártékonyabb dolog ami az emberiséggel történhetett" igaznak találjátok?
Csak pár példát mondok:
-gyilkoltak vallás miatt
-sok milliárd ember meghalt az idők folyamán vallási háborúkban
-a legtöbb vallás kegyetlenül butít
stb.. Nagyon sok minden van, indokoljátok meg miért jó a vallás, miért volt jó sok milliárd ember halála akit pusztán a más hite miatt öltek meg, ha a legtöbb vallás "szeretet" hirdet ? Nos ? Most légy okos domokos, tényleg érdekel.
"én nem gondolom hogy a tudomány és a vallás egymást kizáró tényezők lennének"
Pedig az!
Gondold csak el: ha MINDENT tudnánk - miféle vallás létezhetne?
Ugyanígy, ha MINDENT a vallás mondana meg - akkor meg miféle tudomány létezhetne?
"Az állítólagos vallásalapú társadalmakban is létezett tudomány és fordítva"
Ez csak azt mutatja, hogy egyik sem volt abszolút.
Ettől még kölcsönösen kizárják egymást.
"Én egyrészt nem értem hogy mi az a vallásalapú meg tudományalapú társadalom. "
Én nem ezt írtam, ellenkezőleg, azt bizonygattam, ami köztudott, hogy például az egyiptomi társadalomban minden, még az írás tanítása is a papok kezében volt. Komolyabb tevékenységet, olyanokat, amik ma egyszerű szakmák, nem is lehetett folytatni, hogy legalább alsó fokon pappá ne szentelték volna, mondjuk egy orvost és ezzel a vallás uralkodott az élet felett minden téren. A tudományok kifejezetten csak lassan tudtak előrehaladni, mert mindenhol keveredtek a vallási elemekkel és ez igaz valamennyire a középkori keresztény világra is annyiban, hogy minden területen megpróbálta az egyház ellenőrizni a társadalmat.
Nem hiába esett hátra a tudomány és a kultúra fejlődése ebben az időben, az Iszlám megelőzte a keresztény világot, mert az ebben a szakaszában még nem volt megmerevedve, így a tudományok, sőt a művészetek is ott fejlődtek és csak nagy kerülővel jutott el hozzánk valami.
Ebben az időben például nem engedtek matematikát tanítani a Sorbonne - on, mert abban mindent bizonyítani kell és ez nem tetszett az egyházatyáknak, de meg is lett az eredménye, mert katonailag is hátrányba került a keresztény világ, hiszen a matematika alkalmazásával az oszmán birodalom olyan tüzérség kifejlesztésére lett képes, amellyel szétlőhették a várak falait. Röppályát is tudtak számolni és egyenleteket hoztak létre, változókkal, így a tudomány által megnövelhették a befolyási övezetüket annyira, amennyire lehetséges volt. Ennek gátat csak a korabeli közlekedési viszonyok szabtak, hiszen a hadműveleteket csak tavasszal indíthatták, de őszre vissza kellett masírozniuk a melegebb éghajlatra, amihez a harcosaik szoktak, továbbá az ellátás nehézségei, a logisztika adta a lehetőséget a terjeszkedésükre.
Magyarországra hadműveletet indítani nagyon költséges volt és Bécst is csak azért nem tudták elfoglalni, mert az ostromágyúk elszállítása nem sikerült.
Az egyház befolyásolási kísérletei Galilei korától egyértelműen és láthatóan kimutathatóak. A pápai indexeken számos tudományos mű is szerepelt és az inkvizíció kétségbeesetten próbált mindent továbbra is az ellenőrzése alatt tartani. Nem véletlen, hogy a reformáció országaiban mindent ki lehetett nyomtatni. Hollandiában, Angliában a tudomány világa kikerült az egyház ellenőrzése alól és ott meglódult a fejlődés, amely töretlenül tart a mai napig, úgy, hogy az egyház ellenőrzése a tudományban és jórészt a politikában is megszűnt.
A politikai hatalomvesztés sem ment könnyen, számos uralkodó ellen kíséreltek meg merényleteket. Orániai Vilmos, vagy a francia III. és IV Henrik a jezsuiták által felbujtott, fanatikus merénylő által vesztették életüket, de más uralkodókat is mondhatnék, egyébként ezért a jezsuita rend ki is volt tiltva Franciaországból egy ideig.
A tudomány területén mostanra teljes egészében eltűnt az egyházak befolyása és ennek köszönhetőek a hatalmas fejlődési sikerek, amíg az Iszlám esetében, amelynél a Korán értelmezése mára megmerevedett ez nincs teljesen így és ezen a példán jól látható, hogy az egyház, a vallás befolyása a tudományos és a politikai életre károsan hat.
A politikában ugyanis szintén nagyrészt ez a helyzet és a vallási alapú törvények is az Iszlám országokban megdöbbentő elmaradottsághoz vezetnek. Az embernek az az érzése, hogy az ókorban, vagy a középkorban élnek, szerencsére a kereszténynek mondott világ már levetette magáról a fojtogató papi nyűgöt, ami egy időben fullasztóan nehezedett az emberekre.
szia
nagyon tetszett a 3-as válaszoló irása, egyetértek.
az emberekkel van a Baj, nem a Teremtő utmutatásával.
egyebek mellett sokszor irtam, hogy a vallást nem a Teremtő hanem Sátán segitségével, az emberek találták ki, a saját kéynelmükre, vagy személyükre szabva
ebből is látszik egyébként, hogy az embernek alapvető szükséglete, az életforrásához tartozni,
Az hogy az ember nem akar erkölcsösen élni az nem a Teremtő hibája, hanem az emberé.
az hogy a krisztus előtti korban voltak Istentől jövő óvintézkedések más nemzetek ellen annak voltak okai, de erre most nem térnék ki
Jézus halálával, már nincs szükség Isten népének harcolnia, nem kell a messiás születésének körülményeit vigyázni, és Békére hiv a Teremtő
az Isten által kért óvintézkedések, nem csak a messiás megszületésének vonalát védték, hanem a Teremtő tiszta imádatához való ragaszkodást is kifejezték vele azok az emberek
Isten nem nacionalista, ennél fogva amikor a magukat keresztényeknek vallók önkényesen Istenre hivatkozva olyat tesznek amit a Teremtő maga is elitél, az már nem tőle jön, hanem az embertől s csak aljas kibúvó a Tetteire, és jó ráfogni másra a saját tetteink miértjét.
Ennél fogva aki a megváltás megtörténte után Istenre hivatkozva undormányos dolgokat elkövet, az várhatja milyen itéletet fog kapni a Teremtőtől.
Különös képen a kereszténység egyházai, akik hatamas büntetésre számithatnak,,.,
De a Többiek sem lesznek a szórásból kimaradva.
A Teremtő pedig nem tanit buta dolgokat,
erkölcsöt szelidséget és békét harmóniát vár el, és tanit....
Ez nem, hogy igaz, hanem kifejezetten baromság.
A vallásokat emberek hozták létre, és használják fel jó és gonosz célok elérésére. Ilyen alapon az atomenergia vagy akár az orvosi szike is kártékony -nagyon jól írták ezt itt néhányan. A kérdés arról tanúskodik, hogy nem látsz a dolgok mögé. Foci hasonlattal, Hofi után : "Az a hülye akác a hibás, mert nem befelé pattant róla a labda"
Amúgy is sokféle vallás van. Az általános kijelentést tenni róluk értelmetlen.
A nyugati "fejlett" világ manapság a demokrácia nevében gyilkol. Ezek szerint pl. az egyenlőség eszméje lenne ártalmas és elvetendő?
Az ember a bűnös és nem a kapufa vagy az orvosi szike. Na de nem részletezem, mert a vakond sem fog jobban látni attól, hogy én magyarázok.
"A nyugati "fejlett" világ manapság a demokrácia nevében gyilkol. Ezek szerint pl. az egyenlőség eszméje lenne ártalmas és elvetendő?"
Rossz a példa. A demokrácia egy jól átgondolt kiforrott ideológia, a vallásról meg igazából senki nem tud semmit. Megkérdezel akárhány keresztényt mindegyik mást mond miben kell hinni és mit kell csinálni. Tehát határt se tudsz húzni a vallás szerint és a vallás nevében történt dolgok közé.
"Rossz a példa. A demokrácia egy jól átgondolt kiforrott ideológia"
Aha, mégis gyilkolnak érte. Mellesleg sehol sem működik. Talán a nyugati un demokráciákban, akik erőszakkal akarják lenyomni más népek torkán? Gyilkolnak érte -vagy legalábbis a nevében !
Vagy ugyanezen demokráciákban a gazdagnak annyi a joga mint a szegénynek? Ja papíron. Bécsben csak azért nem vettem cukrászdát, mert nem akartam. :)
Üres soha be nem tartott eszmék, elvek.
Azt tegyétek mással, amit szeretnétek, hogy veletek tegyenek.
Elvi szinten ennél nagyobb demokrácia nincs. A párhuzam abban van, hogy mindenhol csak elvi szinten érvényesülnek a dolgok és nem a valóságban. A valóságban ezek nevében háborúznak, gyilkoltak, és gyilkolnak pont az ellenkezőjére kiforgatva az eszméket, önigazulásul használva azokat a birka tömegek felé.
"Vagy ugyanezen demokráciákban a gazdagnak annyi a joga mint a szegénynek? Ja papíron."
Pontosan erről beszélek. A demokráciának van papírformája, így könnyen megállapítható, hogy valami a demokráciának megfelelően történ vagy csak a demokrácia nevében. Egy vallásnak pedig nincs papírformája, így azt hazudnak a vallásosak, amit akarnak. A Biblia nem lehet a papírformája a kereszténységnek, mivel inkonzisztens. Az se lehet a papírformája a vallásnak, hogy azt tedd másokkal, amit szeretnéd, hogy veled tegyenek, mert ettől még nem vallás egy vallás. Nem is beszélve arról, hogy nem sülne túl jól el az sem, ha mindenki azt csinálna a másikkal, amit szeretne, ha vele tennének.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!