Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, szerintetek van-e a...

Ateisták, szerintetek van-e a vallásnak valami jó oldala?

Figyelt kérdés
2015. febr. 11. 02:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nincs, talán a sötét középkorban volt, volt visszatartó ereje a félelem, mára már ez is jelentéktelenné vált.
2015. febr. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
A vallásos ember tud mibe kapaszkodni, mikor a logika világában már nincs remény.
2015. febr. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Állítólag a hívők tovább élnek.
2015. febr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
nem sok, nemi osszetartas meg megnyugvast biztosit, viszont sokszor tobb konfliktust,
2015. febr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem, mert a hívek általában csak azokat a parancsolatokat és szabályokat tartják be, amik nem okoznak kényelmetlenséget nekik. Így semmi értelmük nincs.
2015. febr. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Mojjo ***** válasza:
96%

Identitástudatot adhat, egy csoporthoz tartozás élményét - illetve annak az igényét kielégítheti. Megnyugvást, sok tekintetben - az ember kozmikus magányának enyhítése, aztán annak az illúziója, hogy valaki vigyáz ránk, fogja a kezünket, nem egyedül bolyongunk egy ijesztő világban. A túlvilági lét ígérete.

Ezek az egyes emberek, hívők által tapasztalhatő előnyök, megnyugtató, kellemes. Sokaknak segíthet (persze a cherry picking már-már elképesztően mesteri szintű használatával) utat mutatni.

Reménykedek abban - bár biztosan nem tudom -, hogy a papok/pásztorok/akárkik egy jó része tényleg törődik az emberekkel, támogatja őket, segít nekik.

(Igen, egyébként ateista vagyok.)

2015. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Támogatja?? Úgy kezdödik az egész hogy te támogatod őket. Ha a hívőknek lenne fogalmuk arról mennyibe kerül ezeknek a fenntartása jópáran meginognának a hitükben.

A vallás a világ rákfenéje.

2015. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Mojjo ***** válasza:
A támogatást lelki értelemben írtam, és mint említettem, leginkább a reményeimet fejezni ki.
2015. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
Megbocsájtás és a közösség ereje, amit kap,aki vallásos. A szertartások segítenek összehozni az embereket. Mintát kapnak az élethez stb..
2015. febr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:ezek a vallásos ember szempontjából jók igazán.
2015. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!