Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, keresztények!...

Ateisták, keresztények! Szerintem Isten csak egy menekülési út. Vélemény?

Figyelt kérdés
Nem hiszek Istenben. Szerintem a hívők nagy része (azokról beszélek, akikbe nen lett belenevelve) azért lett hívő, mert valamiféle rossz dolog érte (pl. rák, lelki trauma, stb..), és elfogyott az ereje, nem bírt már (vegyünk példának egy rákos embert) küzdeni. Ekkor egy felsőbb hatalomhoz, "Istenhez" fordult, erőért. Kapott, és legyőzte a betegséget, felépült, és hívő lett, mert Isten erőt adott neki. De az erőt valójában nem Istentől kapta, hanem saját magától. Az tudat alatt elhitte, hogy "Isten márpedig létezik, különben meghalok". Így saját magától nyerte az erőt. Tudjátok, pszichológia. Utána már (amit a legtöbb hívőtől hallok, érzi, hogy Isten vele van), mivel elhitte, hogy Istentől kapta az erőt, úgy érzi, mintha Isten vele lenne. Ha imádkozik, erőt kap érzi a szívében, hogy vele van, stb... De ez az egész megintcsak pszichológia: egyszer megsegített Isten, legközelebb is meg fog. Elhiteti magával, hogy Isten van. És onnantól kezdve valóságosnak éli meg Istent. Vagy akár ugyanezen okból látomásai is lehetnek: az angyalok, Isten, stb... Remélem érthetően írtam le, nehéz szavakba önteni ezt a nézetet. Vélemények?

2014. dec. 27. 02:55
1 2 3 4
 1/37 Ozmium42 ***** válasza:
74%

A kérdésedben a "csak" szó az, amivel nem értek egyet.


Sok más funkciót is betölt az isten képzet.


Vegyük például az önigazolást: uralkodó osztályok alapozták a hatalmukat isten(ek) akaratára. Uralkodó osztályokat megdöntöttek isten(ek) akaratára hivatkozva. Kisebb horderejű események mögött is ott áll isten(ek) vélt akarata, mint mozgató ok.


Más példa: a rések istene. Az emberek rácsodálkoznak a világra. Magyarázatot keresnek, de mindenre nem találnak, lehetetlen. Ugyanez van, nem csak kifelé, de befelé is. Az ember nem mindig érti saját magát. A világ tervezettségének, és az elménk kiszámíthatatlanságának látszata mindenkit elbizonytalanít, és a felsőbb, láthatatlan mozgatók feltételezése szinte tálcán kínálkozik a laikus emberi logika számára. Azt hiszem, mindenki életében van egy vagy több pont, amikor az ilyen nézetekkel magában számot kell vetnie. Valaki kiábrándul belőlük egy idő után, mások pozitív visszajelzés miatt megerősödnek benne.

2014. dec. 27. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Ozmium42 ***** válasza:
72%
Még egy fontos dolog: a méltó igazságszolgáltatás utáni vágy, és a gyász is kedvező táptalaj az isteni gondviselés feltételezésének.
2014. dec. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Igy van. A "csak" szó olyan értelemben áll ott, hogy a "csupán" szóval, nem pedig a "csak, és kizárólag" szókapcsolattal lehet helyettesíteni. Tehát ez csak az általam leggyakoribbnak vélt kialakulása, ill. A kialakulásának oka az istenképzetnek, de nem az egyetlen. És azt még hozzá kell tennem ehhez a témához, hogy sokkal könnyebb egy felsőbb hatalomra rábíznia magát az embernek, és attól várni segítséget, mint saját magától boldogulnia az életben. Tehát Isten egyenlő (többek között) a könnyebbik úttal is.
2014. dec. 27. 03:52
 4/37 anonim ***** válasza:
13%

Minden laikus ezt mondja mint te kérdező !


Az igazság az, hogy minden nagy természettudós életük végére hívő lett, mert összeért a bölcsesség. Látták, hogy Isten vanminden mögött


Egyébként az ember valóban gyarló, gyenge és esendő

2014. dec. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Ozmium42 ***** válasza:
69%
A hívők pedig nem tudják, hogy a látszat néha csal.
2014. dec. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
95%

Én 100% Ateista vagyok.

De azt be kell látnom,hogy jobb úgy élni az élet végén,hogy nem rettegsz a semmitől/elmúlástól. Az hogy mi történik utána,..már más dolog,ezt nem tudjuk.

Ez egy lelki támasz,betegeknek,haldoklóknak reménykedőknek,és ezt NEM szabad elvenni tőlük !


Ahogy a bölcsek mondják ,AZ ÚT A FONTOS,NEM A CÉL

2014. dec. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Akár van isten, akár nincs, a te leírásod szerint is a hit erőt ad, akkor végülis nem jobb vallásosnak lenni?


De olvass egy kis vallástörténetet és összehasonlító vallástudományt, érdekes :)

2014. dec. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
30%

Se rákos nem voltam, se lelki trauma nem ért, "csupán" Isten szólt hozzám.

Van még egy lehetőség kérdező: nem ismered azt, amit mi már igen és ezért találsz ki elméleteket, hogy önmagadat próbáld igazolni és nyugtatni. A te dolgod, bár ha a keresésbe fektetnél ennyi energiát, mint amit a tagadásba fektetsz, előrébb jutnál. Fogadd el, hogy létezik olyan is a világon, amire neked nincs rálátásod, de attól mert te nem ismered, még nincs igazad ha tagadod.

2014. dec. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
88%

"Se rákos nem voltam, se lelki trauma nem ért, "csupán" Isten szólt hozzám."


A kiabálásodra pedig belépett a nővérke a kórterembe és újfent megkérdezte:


- Mi a baj Janikám, csak nem megint a hangok?

2014. dec. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

szia


Nem vagyok olyan beteg, vagy nincs olyan "gondom" ami miatt Istenhez kellene menekülnöm.


Teljesen más miatt hiszek benne söt határozottan tudom hogy létezik, mert az élet nem hagyta bizonyság nélkül.

Ha valaki cak azért hisz benne mert valamilyen problémával küszködik, akkor "rossz úton jár"

2014. dec. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!