Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok a Medjugorjében...

Mit gondoltok a Medjugorjében történtekről? És mi a véleményetek a stigmákról, stigmatizáltakról?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 22:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
nem foglalkoztat túlzottan
2010. febr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%

MEDUGORJE!! A kedvenc helyem! 2008-ban voltam ott az ifjúsági világtalálkozón, július 31-től augusztus 8-ig, egy katarktikus élmény volt!

Nagyon hosszú lenne felsorolni azt a sok csodát, ami akkor és ott velünk és velem megtörtént.

A Szűzanya az első napi körmeneten személyesen üdvözölte a Érte elzarándokolókat. Nem látta mindenki, csak az olaszok, a magyarok közül meg csak én.

Ott volt a vérző Jézus-szobor, ott kaptam meg a kegyelmet, hogy hallhatom a szentelt szobornál (ami a medugorjei templom előtti téren lévő nagy Szűzanya-szobor pontos mása) a Szűzanya hangját, illetve kaptam egy háromszorosan szentelt gyertyát, amelyet minden szombaton meg kell gyújtanom a Szűzanya kérésére, pontosan annyi időre, amíg elmondok előtte egy Üdvözlégy Máriát.

A szentmisék, tanúságtételek, szentségimádások fantasztikusak voltak, különleges események történtek a szentmisén is, mindent fordítottak, ezt minden náció a saját hullámhosszán hallgatta a rádióban... stb, ehhez a 10 naphoz egy könyvet kellene írni, annyi csoda történt.

Utolsó nap a horvát tengerparton töltöttünk 1 napot, az is nagy élmény volt.

Tavaly sajnos nem jutottam el, de idén megint szeretnék menni az ifjúsági világtalálkozóra.

Higgy Medugorjének, fény ebben a világban!!


24/L rk. t.

2010. febr. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

jó esetben egzaltált képzelgés

de inkább megtévesztés


"gyümölcseiről ismerszik meg a fa"

nos, a Medjugorjával kapcsolatba került papok-szerzetesek közül nem egyet felfüggesztettek már engedetlenségért

az állítólagos látnokok sem élnek épp keresztényi egyszerűségben

a Szűzanya is teljesen jelentéktelen kérdésekről, általánosságokban nyilatkozik meg, nem egy esetben pedig a katolikus tanítással nehezen összeegyeztethető (ha nem egyenesen összeegyeztethetetlen) dolgokat mond- tehát vsz. nem ő az

2010. febr. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Salx Narval ***** válasza:
95%
Én még sohasem láttam természetfeletti dolgokat,jelenségeket de nem hinném, hogy egy Isten így kívánna megnyilvánulni, sok itt a kétség és az emberi közrejátszás sem kizárt. Nem mondom,hogy feltétlenül rossz szándékból eredően, inkább csak a túlzott látni vágyás és a jó értelemben értett elvakult hit láttat dolgokat.Én cáfolni és megmagyarázni sem akarom, hiszen nem voltam ott és nem láttam, de számomra inkább tűnik emberinek mint Isteninek.Én nem vagyok hívő ember, ebből eredően csak a tényekre tudok alapozni.Ha Isten létezik és akarja, akkor majd egyértelművé teszi, én nem kívánok találgatni, hinni pedig képtelen vagyok bármiben ami természetfeletti és csak egyes emberek számára jelenti a valóságot.Én így, hogy nem jártam még ott,egyenlőre egy jó üzleti fogásnak vélem, mintsem Isteni megnyilvánulásnak.Ahol más Isteneket tisztelnek ott a csodák is mások, azért ez furcsa, mármint, ha egy Isten van.Indiában pl, még sohasem vélték felfedezni Jézust a felhők között, ők Dharma-kereket látnak.Vajon miért? Azért, mert azt akarják látni.
2010. febr. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Én hívő vagyok,(nem bigott vallásos)de amit az utolsó válaszoló írt,azon sokszor elgondolkodtam.Ha egy igaz Isten van,és ez valamilyen módon kiderül,tehát szemmel láthatóan is bebizonyosodik,mi lesz a többi vallással?!

Örülök a különböző véleményeknek,várok még válaszokat.A stigmatizáltakról,stigmákról milyen véleménnyel vagytok?

2010. febr. 5. 10:21
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

"tehát szemmel láthatóan is bebizonyosodik,mi lesz a többi vallással?! "

Hát vallás háború lesz! Ezért kell óvakodni a bigott vallásosoktól.


Én azt csodálom, hogy a szobor sosem akar vérezni egyetlen biológus előtt sem, meg azt h akinek "stigmája" ha elmegy egy orvoshoz és rendesen kivizsgáltatja magát kiderül h pl. valami ritka bőrbetegsége van.

Ha csodákat keresel találsz, csodák pedig azok amit racionális módon te nem tudsz megmagyarázni, ezért van az h a tudósok nem hisznek az ilyesfajta "csodákban".


a legtöbb kamu, a többi őrült ha engem kérdezel, mint a szerbiai "jézus". aki pedig állítja h pl látta és beszélt Jézussal személyesen (mint a legtöbb megtért drogos) az szerintem hallucinál, valahol sajnálatra méltó emberek.


Ha isten létezne/létezik egzaktabb módot választana ahhoz bebizonyítsa azt. Ha pl a Bibliában benne lenne hogyan kell gyógyszer gyártani, vagy meg lett volna jósolva benne pl a Haiti földrengés én sem kételkednék benne.

2010. febr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is voltak ilyen élményeim, mint a második válaszolónak, de aztán leálltam a drogozással.
2010. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Salx Narval ***** válasza:
Hiszem, hogy minden élő és hol anyagra, köztük az emberre is ugyanaz a sors vár.A folytonos változás és bizonyos értelemben és formában az öröklét.Nem létezhet olyan erő ami csupán szellemi és főleg nem olyan, ami öncélú.Ahogy az evolúciónak sincs célja, ugyanúgy a világegyetem is céltalan. Célja csak a létrejött létformáknak van, mégpedig az élni akarás.Ha valaki,egy kicsit is belegondolt abba, hogy mi egy ember, mi a föld, sőt az egész galakszisunk, csak a jelenleg ismert világegyetem nagyságához mérten, annak vagy a felismerés marad, vagy keres egy Istent magának aki betölti űrt, amit a számtalan megválaszolatlan kérdés felvet.Én a tiszta szívű vallásos embereket, csak irigyelni és tisztelni tudom, mert ők választ kaptak mindenre, ha mást nem akkor azt, hogy ne keressék a magyarázatokat, mert maga az Isten a magyarázat mindenre. De mi többiek, nyughatatlanok, válaszra várók, megyünk és amíg élünk keressük az életünk és a mindenség titkát. Ahol galakszisok születnek és tűnnek el, mit számítanak egy bolygót ideiglenesen benépesítő faj Istenei és csodái. És, hogy a kérdésre is válaszoljak, nem tartom kizártnak, hogy az emberi elme képes lehet, eddig még ismeretlen és megmagyarázhatatlan dolgokra.
2010. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Medjugorjé-ról olvassátok el ezeket a rövid kis cikkeket:


[link]

[link]


[link]

2010. febr. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
27%

Én 3 éve jártam Medjugorjében. Barátaimmal mentünk, a Szűzanya kedélyesen fogadott bennünket, még borral is megkínált minket. Órákig beszélgettünk vele a világ dolgairól. Elmondta, hogy aggódik az emberiségért, és megkért minket, hogy terjesszük Isten igéjét. Egyik barátomnak volt néhány tyúkszeme, azt meggyógyította valamilyen borogatással. Búcsúzóul kaptunk tőle 1-1 megszentelt ajándék naptárt, valamint vettünk tőle szentképeket és képeslapokat a városról.

Jövőre újra szeretnénk menni, ilyen élményben ritkán lehet része az embernek.

2010. febr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!