Ha Isten végtelen ideje létezik (örökkévaló), de az univerzumot és a Földet véges idővel ezelőtt teremtette meg, akkor mit csinált a teremtés előtti, végtelen hosszúságú időben? Csak ücsörgött a semmi közepén és bámult maga elé a sötétbe?
Szerintem annyi az egész, hogy a látható világ egyfajta visszaszámlálásnak van alávetve, amit Isten indított (pl. legyen az ember életének ideje 120 év).
A keresztény hit szerint viszont a láthatatlanban folytatódik tovább az ember élete, csak akkor már végleges a sorsa, hogy hová került. Ilyen értelmezésben a földi élet egy korlátot szab annak, hogy tessék dönteni ki hová tart, így az "időben" kell dönteni az időn kívüli sorsról. Isten mint "rendszergazda" az időn kívül van, tehát ő nincs benne a mátrixban.
Az idő nemcsak a Földön idő, hanem egyetemesen, csak az idő nem hat őrá vissza, mert ő nem vetette magát alá az időnek.
" ő nem vetette magát alá az időnek" - illetve egyetlen egyszer, amikor a Logosz inkarnálódott.
" tér és idő keresztjére
vagyunk mi verve emberek." (Pilinszky/S.Weil)
"Nem ruháztam fel semmivel szerintem, de azt tudjuk, hogy ha az Istenről beszélünk, akkor arról beszélünk, aki teremtett mindent. Látható és láthatatlan dolgokat egyaránt. Mindent. "
Akkor önmagát is?
"Ugyanis az ilyen kérdéseket feltevők valahogy mindig átsiklanak a lényegen, miszerint Isten a fizikai világot az IDŐVEL EGYÜTT(!!) teremtette, tehát az idő csak egy SZUBJEKTÍV DOLOG, nem pedig örökérvényü..."
De ha Istenre nem vonatkozik az idő, akkor hogyan tudott teremteni egyáltalán? Hiszen az idő az, ami egyik eseményt elválasztja a másiktól. Ha viszont nem volt idő a teremtés előtt, akkor teremtés sem lehetett, és ha Istenre nem "hat" az idő, akkor teremteni sem tudott volna.
" ő nem vetette magát alá az időnek" - illetve egyetlen egyszer, amikor a Logosz inkarnálódott. "
Mi az a Logosz?
Na, látom, hogy kezdik felfogni az idő fogalmát az emberek... nagyon helyes.
Válasz a kérdésre: unatkozott. Borzalmasan unatkozott!
És még ma is eléggé unatkozik, mert ez a picike világ semmi neki. Még úgy is, ha minden fűszállal és minden atommal személyesen foglalkozik.
"mivel a kör körívén BÁRMELY PONT LEHETETT A KEZDŐPONT,és BÁRMELY PONT A VÉGPONT"
" Mert közös a kezdet és a vég a kör kerületén." Herakleitosz.
Ez esetünkben nagyon is fontos.
Valamint az, hogy bár a kör végtelen (vonal) egy véges területet határol le.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!