Miért nem látják be a Tudósok, hogy léteznek Földönkívüliek?
Ha a földi élet a véletlenek eredménye, akkor a végtelen világegyetemben végtelen a valószínűsége annak, hogy ez máshol is megtörtént. (tehát biztos)
Persze, ha van Isten, akkor más a helyzet, hiszen az embert saját képmására teremtette. Ezek szerint még Isten is kételkedik? Talán nem emlékszik minden teremtésére?
Nos. Ha feltételezzük hogy létezik Isten, és azt is feltételezzük, hogy mindenható, akkor emlékeznie kell minden teremtményére.
A földi lét véletlenek milliárdjainak összessége. Ha bármi is akár egy milliomod százalékban másként alakult volna nem lenne a földön élet. Persze ez nem zárja ki, hogy máshol ne mehetett volna végbe.
És most térnék rá a fő kérdésedre. A tudósok nem zárják ki azt, hogy nincsenek földönkívüliek, ám mivel egyenlőre nincsen rá egyértelmű bizonyíték, ezért nem is lehetnek benne biztosak.
A tudósok általában szkeptikusok. Nem hisznek el semmit "csak úgy". Csak akkor, ha hiteles, megismételhető méréssel alátámasztható, vagy nagyon sok egyértelmű bizonyíték utal valamire. (Arra hogy mi hiteles és mi nem arra szigorúm szabályok vonatkoznak és ezeket a tudományos kutatás során be kell tartani.)
Isten és a földönkívüliek tipikusan nem ilyenek :D
Az én véleményem, hogy isten nincs, földönkívüli életformák vannak (sőt valószínűleg milliószámra), csak tőlünk mind időben, mind térben borzasztó nagy távolságokra.
Normális tudós nem tagadja azt, hogy van esély a földönkívüli életre. Belátni nem lehet, lévén a bizonyítékok egyenlőek a nullával rá.
Azt viszont egyetlen normális tudós (és ember...) sem látja be, hogy a földönkívüliek több 10-100-1000-10.000... fényév távolságról iderepültek azért, hogy öreg néniket ijesztgessenek, feltűnési viszketegségben lévőket raboljanak el, és mindig olyan ember előtt bukkanjanak fel, aki sosem tud normális éles fényképet készíteni róluk.
Egyébként talán rémlik egy SETI nevű szervezet, akik pont azon dolgoznak (elismert tudósok) hogy találjanak jelet a földönkívüliek létezésére.
A vallásos rész meg nem a tudományba való :)
"Ha a földi élet a véletlenek eredménye, akkor a végtelen világegyetemben végtelen a valószínűsége annak, hogy ez máshol is megtörtént. (tehát biztos) "
Kedves Kérdező!
tegyük fel (talán, ha, netalán) X , akkor Y
tehát biztos az Y?
Igen, amennyiben az X biztos (és nem egy tetszőlegesen felvett axióma)
A nagy számok törvénye alapján szint kizárt, hogy nincs élet a Földön kívül.
Ennek ellenére azért nem látják be, mert a nagy valószínűség ellenére még nincs bizonyítva a létezésük.
"Ha a földi élet a véletlenek eredménye..."
Talán igen, talán nem.
"... akkor a végtelen világegyetemben..."
Ki mondta hogy végtelen, bizonyítható hogy nem az.
"...végtelen a valószínűsége ...(tehát biztos)..."
Biztos esemény valószínűsége nem végtelen, hanem egy.
Ezen a pár apró hibán kívül, súlyos gondjaid lehetnek az ok-okozati összefüggések felismerésével. Ha lehet ne a detektív hivatást válaszd életcélodul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!