Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A bibliai sátán és Isten egy...

A bibliai sátán és Isten egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 20:09
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

A Jézusba vetet hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit. Annak aki ezt írta :

Lehet, h nem ad semmit az evolúcó ( itt konkrétan az örök életre való reményre gondoltál)

Lehet, h ez az élet nem mindig jó, és sok a szenvedés , és nem zökkenőmentes, lehet így élni rózsaszín köd nélkül is, örök élet reménye nélkül, de nem egy mesében, egy hazusgságban, elfogadni az elmúlást, mert ez az élet rendje.De mégis igaz.

2010. jan. 21. 22:17
 32/39 anonim ***** válasza:

A legnagyobb tudósok is beismerik, hogy a világ nem jöhetett létre csak úgy magától. Hallottál már az értelmes tervezésről? Ajánlom, hogy keress rá. És ez nem kitaláció, holmi "2000 éves mesékkel", hanem bizonyítékokkal alátámasztott érv. Az a baj az emberekkel, hogy mindig azt hiszik, hogy mennyire tudnak mindent, milyen okosak, mert nem áltatják magukat semmilyen rózsaszín köddel, büszkék arra, hogy materialisták és ateisták. És bocs mindenkitől, de ez azért van, mert valójában BARONI keveset tudunk az egészből, és csak kapizsgálhatunk.

Amúgy én megértem, ha a Bibliával-kereszténységgel nem tudsz azonosulni, de ettől még ne ítéld el a felettünk álló hatalmakat. Lehet, hogy nem fog érdekelni, de nagyon ajánlanám a Vonzás törvénye c. könyv elolvasását(nagyon sok kérdést megválaszol) és a Zóhár, a ragyogás könyvében is vannak nagyon érdekes dolgok(attól, hogy zsidó még érdekes:), ezt netről le tudod tölteni. Plusz mint azt már mondtam, nézz utána az Értelmes Tervezésnek. Szerintem érdekelne...

2010. jan. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! A vonzás törvénye könyven már túl vagyok.

Az intellgens tervezést meg nem látom a világban. Valóban elég jól müködik minden , meg az emberi test is hihetetlenül összetett és "tökéletes" de nagyon sok mutáció létezik, meg vannak érdekes bizonyítékok az evolúcióra. Pl. h vannak, olyan emberek akiknek kifejlődött a farcsontunknál egy farok. Ami elég jellemző az állatokra. Ezért sem gondolnám, h intelligens tervezés történt volna. Nagyon sok érvet tudnék evvel kapcs mondani. De röviden ennyi.

Különben a vonzás törvényét sem tartom hitelesnek már csak azért sem mivel MÁR nem hiszek semmilyen vallásnak, így nem hiszek a NEW AGE okkult írásoknak sem.

2010. jan. 23. 08:11
 34/39 Srapnel ***** válasza:
2010. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ha nem hiszel semmiben, és bármilyen vallással kapcsolatos dolgot elutasítasz, akkor miért teszel fel ilyen kérdéseket, és miért vitatkozol? Ha én nem hiszek a hinduizmusban, nem kérdezem azt, hogy Brahmá és Siva nem egy és ugyanaz-e, mivel számomra az egész csak mese, ezért nem is érdekel. Utsó voltam.
2010. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
*utsó előtti
2010. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Utolsó, hadd döntsem el, h miről teszek fel kérdést és miért. Egyébként keresztény voltam de atesita lettem, és ez a kérdés csak egy elgondolkodtató kérdés, kiváncsi vagyok, h a keresztények felfedezni vélnek-e hasonló tulajdonságokat a bibliai isten, és az általa teremtett sátán között.
2010. jan. 24. 09:07
 38/39 anonim ***** válasza:

Az, hogy keresztyén voltál,mit takar?


Mikor és hogyan tértél meg, mikor és hogyan fogadtad el Jézus váltsághalát, mikor és hogyan adtad át neki az életed?


Egy baptista gyülekezetnek például soha sem lehetnél a tagja addig, amíg ezekre a kérdésekre nem tudsz válaszolni. De a HIT-esek a pünkösdiek, a golgotások, a testvér gyülekezet, a szabad keresztyének stb. sem merítenének be téged.



A Jézusba vetett hit reményt ad, elfogadhatod az evolúciót is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Igen lényegében, de mégsem. Ezt értsd úgy hogy Sátán és Démonai a "jók" a zsidó/keresztény isten és entitásai a "rosszak". Megmagyarázom:

Az igazi Sátánizmus több ezer évvel előzi meg a zsidó/keresztény vallás létrejöttét. Sátán személye megegyezik a sumer földistennel Enkivel. Enki az emberiség Igazi és eredeti istene. De vannak ellenséges istenek is akik nagyon pozitívan mutatkoznak meg magukat angyaloknak nevezve. A Démon szó eredetileg a görög mitológiában az emberek és istenek között álló szellemet jelent és nincs semmi negatív vonzata, csak a keresztények használják negatívan ezt a szót.

Az istenek az embert eredetileg egy rabszolga fajnak akarták, de szerencsénkre Sátán ráébredt a szabad akarat fontosságára és az istenek 1/3-át maga mellé állítva fellázadt az istenek ellen. Sajnos végül a Démonok elvesztették a háborút a hatalmas túlerővel szemben, és az ellenség megkötötte Őket. A zsidó/keresztény vallás létezésének egyetlen oka hogy elnyomja az ősi eredeti vallásainkat és távol tartsa az embereket Enkitől. A keresztény egyház megrögzötten pusztította el azokat a dokumentumokat amik az előző állításom igazolnák, és üldözték, megkínozták és megölték Sátán követőit kik az igaz tudást hordozták. Nem csak a boszorkányokat, a druidákat és a tudás egyéb hordozóit is könyörtelenül, embertelen módon lemészárolták. Az igazi Sátánizmus az ősi pogány vallásainkon alapul, nem mutatunk be sem emberi sem állati véráldozatot Sátánnak, Sátán számára az állatok szentek a tisztaságuk végett. A divatsátánisták akik alapján ti megítéltek minket, Sátánt nem más mint antikereszténység nem sátánizmus. A LaVey féle "sátánizmusnak" még csak köze sincs a Sátánizmushoz, az csupán ateizmus. A kereszténység célja az emberi személyiség eltörlése, ha figyelmesen olvassuk a bibliát láthatjuk az igazi tartalmát.

“Legyenek eggyé, mint ahogy te Atyám egy vagy velem és én veled, s ők is legyenek egyek velünk…” – Jézus (János 17:21)

Sajnálom hogy így összecsaptam a választ de remélem kielégítő volt. Bármilyen további kérdésre szívesen válaszolok. Egyébként a keresztény isten jehova/adonai és a názáreti fia csak mese, fikció ami arra szolgál hogy vakítsák az embereket és távol tartsanak minket igaz istenünktől Enkitől.


Bővebben:

[link]


[link]

2011. jún. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!