Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A bibliai sátán és Isten egy...

A bibliai sátán és Isten egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 20:09
1 2 3 4
 21/39 Zenon ***** válasza:
28%

Utolsónak!

Örülök,hogy felismered,én kulturáltabb vagyok,mint Te,mert veled ellentétben belátom,hogy mi igaz és mi nem. :)Téged félre lehet vezetni,engem nem olyan könnyű.Dörzsölt világban élünk,minden információt mérlegelni kell,mielőtt befogadnánk.Nem szidtam istent.Csak kimondtam egy kollektív,de sokak által be nem látott igazságot.Mi ebben a rossz,kulturált barátom?

2010. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
attól, hogy valaki hisz valamiben, ami nem megfogható, még nem azt jelenti, hogy félrevezethető, bocs!(utsó előtti voltam)
2010. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
43%

"Nyugodjatok le hívők. A bibliát jobban ismerem mint hinnétek.... ugyanis mielőtt ateista lettem, hívő voltam. a véleményem, h a bibliai isten viselkedése bosszú harag az nem istenhez méltó viselkedés hanem, emberhez méltó. és azért gondolom, h isten és sátán ugyanaz a személy, mert a biblia istenének is vannak durva húzásai az ószöv-ben, gyilkolások de nem is akárhogyan. Szal a biblia istene a gonosz és jó tulajdonságok összesége. és ezért vagy ő a sátán és isten egyben vagy mivel ő gonosz is meg jó is így egyértelmü, h a sátánt nem véletlen hozta össze. lehet , h kicsit zavaros, leírni nem igazán tudom, ahogy én ezt látom...

Kedves utolsó,félreértetted a kérdésemet. kicsit becsapós azért támadnak ennyire. de. a bibliát jól ismerem amiket beillesztettél verseket azokat is. minden keresztény felekezet tanítását is ismerem amiket lehet, h ti nem, azokat is."


Hát igen. Ha valaki ilyen okos, az minek tesz fel itt kérdéseket? Csak nem kioktatni szeretnél mindenkit? Ha így van gondolkodj el azon, hogy mennyire szánalmas módszerekhez folyamodsz ezért!


Köszönettel: Péter

2010. jan. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 Srapnel ***** válasza:
44%
Úgy érted, hogy a saját abszolút és megingathatatlan tudásod szándékos átadása, vagyis - nevezzük nevén - a hittérítés szánalmas módszer? Nocsak...
2010. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Kedves Péter!!! Nem egy topik szól rólad, h idegesíted az embereket. Azért mert te hivő vagy, és vágod a bibliát attól még nem kellene a kérdésemet kifigurázni. Meg az álláspontomat gúnyolni. A kérdésem lényegére ugyem fogsz rájönni. Majd ha elérkezik hozzád a világosság akkor megfogod. Üdv: Hajni
2010. jan. 21. 10:23
 26/39 anonim ***** válasza:
Szerintem a Sátán és Isten egy és ugyanaz, vagyis egy testben van a két személyiség, ezért nem pusztíthatja el Isten a Sátáni énjét, mert akkor magát is megölné.
2010. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%

Ha a kérdés úgy szól: hogy a bibliában szereplő sátán, és e világ istenecskéi egy és ugyan az-e, akkor igen a válasz. Minden bálvány mögött a sátán áll. Bármiben hiszel működik, mert a sátán működteti: agykontroll, számmisztika, ufók, horoszkóp, különféle mágiák, természetgyógyászat, szellemidézés, jóslás, stb. Ezekhez mindig hit kell, és akkor működnek. Minden vallás mögött is ő van. Egyedül a Keresztyének, /nem a névlegesek hanem/ akik személyes döntést hoztak Jézus mellett nem a sátán területén játszanak, ők Isten katonái. Mindenki más a sátáné. Én tudom, hogy végtelenül irritálja azt az ateistát ez az állítás, aki ina szakadtáig állítja nincs sátán, én meg azt mondom akaratán kívül őt szolgálja, de hát ez van.



A Jézusba vetet hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

mennyi buta ember :D

de nem ez a baj, hanem hogy alacsony a kerítés XD

2010. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Hajni!


Isten őrizzen attól, hogy a kérdésedet gúny tárgyává tegyem, ahogyan láttad korrektül válaszoltam rá, viszont a kommentjeid - azért kérlek ezt lásd be - hajmeresztőek. Életem során nagyon sok rendkívül okos, művelt és tapasztalt teológiaprofesszorral volt szerencsém beszélgetni - remélem még sok ilyen alkalom lesz - de egyik sem mert soha olyat állítani, hogy "minden keresztény felekezet tanítását is ismerem amiket lehet, h ti nem, azokat is."


Tudod nem árt néha egy kis szerénység, és alázat, mennyivel igazabb lenne, és másképp hangozna, ha ezt írnád: sok keresztény felekezet tanításáról vannak tapasztalataim, talán még olyanokról is amit esteleg ti nem ismertek.


Bevallom kiváncsivá tettél, kérlek oszd meg velünk azt, hogy mire jutottál ebben a kérdésben, hátha tanulunk belőle valamit. És fogadj el egy jó tanácsot: soha ne azért kérdezz, hogy utána taníthass, mert az nagyon visszás. Ha ebben az esetben nem így volt, akkor bocsánatot kérek tőled.


Üdv. Péter

2010. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 Zenon ***** válasza:
67%

,,A Jézusba vetet hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit."


Dehogynem ad!Az evolúció többet ad,mint bármi más ezen a világon.Megválaszolja,hogy hogyan fejlődtünk emberré fizikai értelemben véve,valamint a földi élet fejlődésének menetébe is bepillantást nyerünk általa.Ez sokkal kézzelfoghatóbb,emberibb,mint bármilyen vallási hókuszpókusz,amivel ez eddig találkoztam.Nekem reményt ad az evolúcióba vetett hitem,szerintem csodálatos,mert ez a valóság,ellentétben a vallások hazugságaival.A fejlődés felismerése az egyetlen reményünk arra,hogy eredményesen törekedjünk az újabb,lehetséges és egyetemes felismerésekre.Ámen :)

2010. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!