Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a sátán csak egy bukott...

Ha a sátán csak egy bukott angyal, akkor isten miért nem tudja elpusztítani?

Figyelt kérdés
Elvileg a sátánt is ő teremtette, "csak" egy angyal volt,semmi több vagy hatalmasabb...annyi különbséggel,hogy "gonosz" lett... akkor isten miért nem pustítja el egyszerűen, ha megteremteni sikerült neki?
2009. szept. 22. 05:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
63%

Szándékosan nem pusztítja el.A bűne az első emberpárnak az volt,hogy evett a tiltott gyümölcsből,de a hangsúly azon van,hogy miért evett,sátán azt mondta Évának,ha esztek abból,olyanok lesztek mint Isten,jónak és rossznak tudói.Vagyis az ember úgy gondolta,hogy meg lesz ő Isten nélkül is,mert képes lesz rá,hogy önállóan irányítsa sorsát.Hát,amint látod napjainkban elég jól látható,hogy emberi irányítással hol tartunk.Isten azért hagyja az ítéletnapig sátánt uralkodni a földön,hogy az embereknek tanulságul legyen ez az időszak az utána következő időkre.

Egy jó szülő is hagyja a gyermekét,hogy ha az hibát követ el,úgymond egye meg amit főzött,szóval ez most az az időszak,ami alatt rájöhetünk az ember képes e egyáltalán irányítani az életét úgy,hogy az ne más emberek szenvedjék meg.a válasz nem.

2009. szept. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
44%
Az előzőre, meg a kérdésre is csak annyit tudok mondani: OH MY GOD.
2009. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
50%
07:54-es, te nem szereted a meséket? Bár igaz, ami igaz, a görög mitológia sokkal érdekesebb...
2009. szept. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
45%
Fordulj az "illetékeshez"!
2009. szept. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
45%
A Sátán csak bizonyos emberek fejében van. Például a tiédben. Érdekes módon van olyan embercsoport a Földön, akik még soha nem is hallottak róla. Valyon miért? A Sátánt a körülötted lévő emberek nyomták bele a fejedbe. Van egybiztos mód arra, hogy legyőzd a fejedben lévő dámonokat. Legyél ateista és máris nincs Sátán. Ilyen egyszerű, nem kell hozzás semmilyen istenség, csak józan parszti ész.
2009. szept. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
24%
08:04, de a meséket szeretem nagyon, csak azokat nem, akik elhiszik őket! És még frappánsabb is vagyok nálad.
2009. szept. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

az anyai szeretetet ne hasonlítsd ehhez, amit állítólag a ti szeretett istenetek művel! én sosem hagynám veszni a gyermekem vagy sokáig szenvedni egy olyan hiba miatt, amit nem is ő követett el...én speciel nem érzem magam bűnösnek és nem ettem semmiféle fáról (mindig jól megmosom a gyümölcsöket és otthon fogyasztom el)... és életemben sem tettem rossz dolgokat, ateista létemre is segítőkész és jóindulatú voltam az embertársaimmal, sosem tiportam el senkit, sosem bántottam senkit....akkor nekem miért kell szenvedni? istennek nincs hatalma hozzá, hogy eldöntse, ki bűnös és csak azt büntesse??? pedig tudtommal mindenható...


az ateistáknak: lehet, az tévesztett meg benneketek, hogy a valláskritika topicba kellett volna tennem a kérdést, csak elnéztem eggyel... de abból is rájöhettetek volna, hogy egy hívő nem kérdőjelezi meg istent, akármilyen baromságot csinál vagy nem csinál...

2009. szept. 22. 09:38
 8/43 anonim ***** válasza:
65%

Ha az istenről elfogadjuk, hogy ő a végtelen és örök szeretet, hogyan várhatnánk tőle pusztítást? Hogyan tudna bármit, bárkit elpusztítani aki teremtésre teremtetett?

Akkor mivel lenne különb egy öntörvényű sátánnál?


Na mindezt nem vallási, hanem logikai alapon levezetve.

2009. szept. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
40%

Mindig is elcsodalkoztam azon, hogy egyes ateistak: Nincs isten, es amugy is egy szemet szadista! Modon reagalnak a keresztenyek Istenevel kapcsolatos dologra - Lasd, a mar kialakult velemennyel rendelkezo kerdezot, aki buntelen ( A keresztenyseg nezetebol persze nem, de most vagy izgatja ez, vagy nem, ha nem, miert ir/kerdez ebben?).

Amugy, Isten azert nem pusztitja el a satant, mert az "az almas trukkel" elvette az embertol a teremtett vilag feleti jogat - es igy, mivel Isten az emberi nezetek szerint kegyetlen is, igy csak teljes munkat vegez - teljesen elpusztitja a satannal egyutt a teljes teremtett vilagot (lasd, Noenal mar "letesztelte" hogy mukodik-e a nem teljes elpusztitas - nem mukodik.) es nem vagyok abban biztos, hogy az emberek szeretnek ezt a teljesen igazsagos, es jogos teljes pusztitast. Es most nekem ne jojjon azzal, hogy az elso emberpar mar reg volt, esatobbi - a polgari torvenyek is negtiv/pozitiv modon is tovabbviszik az oroklest.

Ugyhogy kevesebb mint egy gondolat alatt el tudna pusztitani az ordogot, csak az nekunk, embereknek/emberisegnek nem lenne jo.

Az atesita, hinduista, es muzulman valaszt varjatok mastol. (Es tenyleg, legkozelebb definialjatok mar, hogy melyik vallas istenet cimzitek a vadakkal...)

2009. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
51%
09:00-nak: hűha! Hová keveredtem! Te lököttebb vagy, mint ezek a vallási fanatikusok, ha azt hiszed, hogy ez egy válaszolóverseny, és a "legfrappánsabb" nyer... Mit is? Egy belépőjegyet a vasárnapi misére?
2009. szept. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!