Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a sátán csak egy bukott...

Ha a sátán csak egy bukott angyal, akkor isten miért nem tudja elpusztítani?

Figyelt kérdés
Elvileg a sátánt is ő teremtette, "csak" egy angyal volt,semmi több vagy hatalmasabb...annyi különbséggel,hogy "gonosz" lett... akkor isten miért nem pustítja el egyszerűen, ha megteremteni sikerült neki?
2009. szept. 22. 05:38
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
39%
ja. és az egész sátán sztorit onnan tudjuk, hogy isten - mielőtt kizavarta ádámot és évát a paradicsomból - felszerelte őket papírral és ceruzával, hogy ezt írják le. és ők szépen elkezdték írni a bibliát. persze csak miután kain megdugta évát.
2009. szept. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
51%

El tudná, ha akarná, de nem akarja. Mi azt honnan tudhatnánk, hogy miért?


Egyébként érdekes volt a kommented arról, hogy te szeplőtelen meg tiszta meg bűntelen vagy. Olyan nincs, mindenki bűnös. Soha nem hazudtál még életedben? Soha nem feleseltél? Soha nem gúnyoltál ki másokat? Tiszteled a szüleidet és a többi embertársadat? Olyan nincs, hogy valaki abszolút semmilyen bűnt nem követ el egész életében. Úgyhogy csak nyugodtan érezd magad bűnösnek, nem kell ahhoz se fa, se alma, se kígyó!


A magukat olyan poénosnak tartó válaszolóknak meg annyit, hogy higgyenek nyugodtan abban, amiben akarnak, de nem kéne fikázni sem a Bibliát, sem más embereket azért, mert keresztények!

2009. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
utolsó: de mégiscsak van különbség bűn és bűn között, úgy gondolom...mert lehet, hogy gyerekkoromban hazudtam(azóta sosem), és lehet, hogy feleselek (ez így van), és lehet, hogy kicsit egoista is vagyok(de legalább elismerem), viszont ezek nem olyan égbekiáltó bűnök, főleg amellett, hogy sokkal több jó tulajdonságom van és sokkal több jót teszek, mint rosszat, nincs olyan nap pl hogy ne segítenék valakin, aki rászorul...legyen az most egy kutya vagy egy hajléktalan, esetleg csak egy barátom... de akkor elvileg én is pokolra jutok egy-két gyerekkori hazugságért? ugyanoda, ahová a tömeggyilkosok? ez azért abszurd... mert én bűnösnek ezeket az embereket tekintem...és mindenkit, aki fizikailag vagy lelkileg bánt másokat. De leszögezném, én még mindig nem hiszek ebben az egészben, egyszerűen érdekel más emberek gondolkodása, és szívesen hallgatom meg az elméleteket. De nem fogok hinni semmiben, ez nekem egyszerű eszmefuttatás marad, és ugyanannyi esélyt tulajdonítok a keresztény tanítások igazának, mint a földönkívülis mesének vagy a buddhista nirvanának,vagy az ősrobbanásnak, vagy bármilyen más vallásnak vagy elméletnek...
2009. szept. 26. 10:53
 24/43 anonim ***** válasza:
80%
Mondta valaki, hogy a pokolra jutsz? Látom, jó sokat tudsz a keresztény vallásról... Ha MEGBÁNOD a bűneidet, máris van helyed a mennyben. Ha minden bűnös válogatás nélkül a pokolra jutna, eleve semmi értelme nem lenne annak, amit Jézus mondott, hogy előkészíti NEKÜNK a mennyek országát, mert úgyis édeskettesben lennének ott a Jóistennel :)
2009. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
akkor másképp kérdezem...milyen jogon jut a gyilkos velem a mennybe? csak azért, mert megbánta? akkor is elvett egy emberi életet és már nem lehet visszacsinálni...nem utólag kell megbánni valamit, hanem előre gondolkodni...
2009. szept. 26. 12:24
 26/43 Salx Narval ***** válasza:
44%
Ugyan már kedves kérdező,mit számít istennek az-az egy két megölt ember.Ő az egész világot elpusztította,gyerekeket,csecsemőket,terhes anyákat.Saját fiát sem kímélte. Te viszont mész a pokolba, mert nem szereted őt és nyilván én is.A gyilkos viszont megbánta és megy istenhez.Mit nem értesz ezen?
2009. szept. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 General ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 09-22 09:41

A teremtő teremtetett. Kicsit sántít, nem?

2009. szept. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
53%

Sátán azt állította, hogy Isten nem jó uralkodó, és természetesen magáról pedig azt feltételezte, hogy ő sokkal jobb lenne. Ebbe belekeverte Ádámot és Évát, sőt később egy másik vitakérdés kapcsán Jóbot is. Isten megengedte Sátánnak, hogy mutassa meg, hogyan uralkodna ő az emberiség fölött. Azt is hagyta, hogy az emberek önmagukat kormányozzák Sátán irányításával.

Most ez alatt a sátáni kormányzás alatt vagyunk. Hát, látjuk az eredményét.

2009. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 Salx Narval ***** válasza:
20%
Megengedte Isten, hogy a Sátán irányítson? Na ne már.A kiűzetés után, elég sok mindenbe beleszólt az Úr, nem gondolod.A Sátán csak lehetőséget kapott, az emberek eltérítésére.De az Isten irányít mindent.
2009. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim válasza:
42%
én voltam, aki azt írta, h valami, akármi nem létezik, ha nincs ellentéte. ez 38%-ban bizonyult hasznosnak.. légyszi valaki bizonyítsa már be az ellenkezőjét, ha annyira nagy hülyeségnek gondoljátok.
2009. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!