Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A bibliai sátán és Isten egy...

A bibliai sátán és Isten egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 20:09
1 2 3 4
 11/39 Srapnel ***** válasza:
61%
De az a két millió mind gonosz volt ám! A 10 meg jó...
2010. jan. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Nyugodjatok le hívők. A bibliát jobban ismerem mint hinnétek.... ugyanis mielőtt ateista lettem, hívő voltam. a véleményem, h a bibliai isten viselkedése bosszú harag az nem istenhez méltó viselkedés hanem, emberhez méltó. és azért gondolom, h isten és sátán ugyanaz a személy, mert a biblia istenének is vannak durva húzásai az ószöv-ben, gyilkolások de nem is akárhogyan. Szal a biblia istene a gonosz és jó tulajdonságok összesége. és ezért vagy ő a sátán és isten egyben vagy mivel ő gonosz is meg jó is így egyértelmü, h a sátánt nem véletlen hozta össze. lehet , h kicsit zavaros, leírni nem igazán tudom, ahogy én ezt látom.
2010. jan. 19. 08:31
 13/39 anonim ***** válasza:
84%
Keresztyén vagyok, engem nem sértettél meg. Sosem értettem meg azokat a testvéreimet, akik valamiért úgy gondolják, nekik meg kell védeni az Istent. De milyen Isten az kedves testvérem, aki a te védelmedre szorul? Az az Isten akiben én hiszek meg tudja védeni magát. Elküldött két angyalt, és Szodomának annyi volt. Egyetlen angyal végig ment egyetlen éjszaka a Jeruzsálemet ostromló seregen, és reggel 800.000 emberrel kevesebb kelt fel. Ha Isten akar valamit a kérdésfeltevőtől, azt a moderátorok nélkül is el tudja intézni. Nagy igazság van abban, hogy sokszor mi keresztyének járatjuk le legjobban az Istenünket, és a hitetlenek tőlünk nem látják Őt. Mert ott tolongunk az első sorban, és mi akarunk nagynak látszani, ahelyett, hogy magunk elé engednénk az ilyen kérdésfeltevőket, hogy ne minket lássanak, hanem Istent. Én se tértem volna meg soha, ha csak a hozzám hasonló hívőket láttam volna. A megtéréshez egyedül a személyes találkozás Istennel vezet. A válaszainkban ezt kellene elősegíteni, nem Isten nevében büntetést ígérni azoknak, akik még nem hisznek. Nekem nem erre van felhatalmazásom Istentől.
2010. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


A kérdésedre a válasz: nem, a bibliai sátán nem Isten.

Bár az tény, hogy szeretné bebizonyítani, hogy az.

Az is tény, hogy nem ismered a Bibliát, mert lehet, hogy hívő voltál, de hogy nem olvastad el egyszer sem tisztességesen az is biztos. Sátán nagyon ügyes. Ő e világnak istene (II.Kor. 4:4), és elhiteti mindenkivel, hogy őt imádják. Azonban van néhány hiányossága ahhoz, hogy Isten legyen: nem örökkévaló, nincs élete önmagában, élete a Teremtőjétől függ, és a Biblia bizonyságot tesz arról, hogy Isten el is veszi tőle az életet (Jel. 20:10).


Üdv. Péter

2010. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,félreértetted a kérdésemet. kicsit becsapós azért támadnak ennyire. de. a bibliát jól ismerem amiket beillesztettél verseket azokat is. minden keresztény felekezet tanítását is ismerem amiket lehet, h ti nem, azokat is.
2010. jan. 19. 13:02
 16/39 anonim ***** válasza:
38%

A magyar nyelvtant is ismered?

Vagy már ott sem kell nagy I-vel írni a nevét?

2010. jan. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 Srapnel ***** válasza:
33%

"Azonban van néhány hiányossága ahhoz, hogy Isten legyen: nem örökkévaló, nincs élete önmagában, élete a Teremtőjétől függ"


Hogy MICSODA?! Nem örökkévaló? A teremtőtől függ? Akkor mi a fészkes fenének van még itt a világon? Csettintésre eltűnhetne... Ah! Erre nem számítottam, hogy pont Tőled jön egy olyan érv, ami a legjobb "bizonyíték" az ateizmusra! Vagy legalább is arra, hogy Isten nem jóságos.

2010. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 Srapnel ***** válasza:
57%
Ha valaki tudja, mondja már meg nekem, hogy ki mondta azt, ami kb. így hangzik: "A Biblia a legjobb érv az ateizmusra."
2010. jan. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 Zenon ***** válasza:
53%

Nem ugyanaz,mind a kettő két végletet megtestesítő eszménykép,egyik a jó,másik a rossz.Hányszor kell leírnom,hogy felfogjátok végre:Ezek a karakterek emberi fantázia szüleményei!Kérlek!Ha az igazi jóságot akarjátok szolgálni,higgyetek magatokban,de ne valami megfoghatatlan lázálomban!Ez döbbenetes valótlanság,blődség!Nézzetek már a naptárra,2010-et írunk!Komolyan,néha kételkedem benne,hogy

elmúlt a sötét középkor!Sokak fejében nem,sajnos. :(

2010. jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
70%

a túlklultúrált válaszolónak: minek szidod Istent? Ha nem értesz egyet a kereszténységgel, tartsd meg magadnak, nem kell így beszélni. Én keresztény vagyok,(legalábbis leginkább ide sorolom magam), nem sértettél meg. Gondolatai mindenkinek lehetnek, többek között ezért van ez az oldal. Viszont, ha a Bibliát nézem, mert hát ez a keresztények szent könyve, ez elég nagy hülyeség, biztos te is belátod:)

Amúgy én nem tekintem készpénznek a Biblia(itt leginkább az Ószövetségre gondolok)minden részét, mert egy több, mint 2000 éves könyvet milliószor átírhattak.

Én egy olyan Istenben hiszek, aki végtelenül jó és könyörületes, és nem csinálna olyan dolgokat, amik az Ószövetségben vannak, de az erről alkotott véleményemet nagyon hosszú lenne itt leírni, úgyhogy nem is fogom...:)

2010. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!