Emberidomítás-e a vallás?
Napjainkban és Európában alapvetően már nem. A tv reklám ezerszer inkább az. Legalábbis ma ez van a fejlettnek mondott világban. Persze vannak helyek a földön ahol mondhatjuk, hogy az. Európában is vannak erőszakos szekták, akik elől nehéz kitérni, épp'úgy mint a reklámok elől.
A kiforgatott, elferdített keresztény tanokat a középkorban szintén erre használták. Napjainkban mindenki tájékozódhat különböző dolgokban, kereszténynek lenni pedig nem is divat.
Manapság igazából a globalizmus csinál birkákat az emberből a már említett reklámok és általában a média által.
A történelem tele van olyan eseményekkel, amelyek az emberek által jöttek létre, a vallás miatt, tehát igen.
Nyilván a vallásnak nem csak ez a szerepe, de többnyire erre használják és az emberi naivitást kihasználva elhitetik a hívőkkel, hogy valójában az ő lelki békéjüket akarják kézben tartani ( ehelyett azonban az agyukat tartják a kezükben ).
A lelki békére nem vallásra van szükség, hanem spiritualitásra, a spiritualitást pedig minden ember felfedezheti magában, de nyilván ebből nem adódna profit azoknak, akik az egész vallásrendszer élén állnak.
Minden emberidomítás, ami korlátokat szab és dogmákat diktál.
Tehát a vallás is. Meg még nagyon sok minden.
Ha a vallás emberidomítás, akkor az oktatás, nevelés méginkább az. Már önmagában a beszélni, járni tanítás is idomítás. Miért nem hagyjuk meg a gyereknek a szabadságot, hogy majd felnőttként eldöntse, járni akar-e, vagy feküdni? Vagy hogy majd húszévesen választ magának anyanyelvet?
(Én azért nem bánom, hogy engem a szüleim és tanáraim beidomítottak erre-arra.)
#7:
Rendben, akkor gondolj a nem alapvető dolgokra. Mesék, kötelező olvasmányok, ünnepek, az egész kerettanterv (matematika, történelem sem kell az élethez, nemigaz?). Miért ünnepeltetik veled a karácsonyt? Mi jogon döntik el mások helyetted, hogy tanulj heti négy óra matematikát, de csak egy óra zenét, és semennyi palacsintasütést? És egyik sem a túléléshez szükséges alapvető dolog...
#8 - Ebben egyetértek, pont ez a lényeg. Az olyan dolgokat, amelyek nem szükségesek a túléléshez és mindenkinek egyéni döntése kell legyen, azt feleslegesen kötelezik rá az emberre.
Persze a társadalmunk nehezen képzelne el egy másik helyzetet, mert már mind bele születtünk ebbe a rendszerbe, amely azt az érzetet kelti, hogy ez a normális és ezek nélkül nem lehetne élni/fejlődni, de mindez egy illúzió. Valójában az embernek jóval kevesebb szokásra, vallásra és dogmára volna szüksége, mint amennyit manapság kap, és inkább tanulna meg a saját eszével gondolkozni, dolgozni, megélni, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!