Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mondhatni, hogy ma Magyarorszá...

Mondhatni, hogy ma Magyarországon a katolikus egyház "haveri alapon" működik?

Figyelt kérdés
Anno én is megkeresztelkedtem, de a nagyszülői nyomás ellenére sosem igényeltem komolyabban az egyházi és vallási légkört, mert taszított. Aztán ahogy egyre-másra jöttek az új pápák, szimpatikus volt a hozzállásuk a hívőkhöz: először II. János-Pálé és most Ferenc pápáé is - egy sokkal közvetlenebb emberi kapcsolat lehetőségét mutatják. Magyarországon viszont épp ellenkező irányba halad az egyház - egyre több törekvő és pénzéhes fiatal - akiknél az egyházi szerepkör gyakran fonódik össze a politikai karrierrel, illetve amolyan kapcsolatépítő rendszerré vállik, negatív értelemben. De az idősebb papok sem mind különbek, a szerzetesrendek és humanitárius szolgáltatások pedig nagyon távol vannak az átlagember hétközapjaitól.
2014. aug. 7. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon minden haveri alapon működik. Most meg, hogy a fidesz csókosai kerülnek mindenhová csak rosszabb lesz. Az egyházak meg boldogan támogatják orbán diktátori terveit.
2014. aug. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy "haveri alapon" működne. Nyilván valamilyen szinten ezt látni, mert egy zárt közösségről beszélünk, belső szabályokkal, ahol a vezetők kivétel nélkül személyes ismerősök, és - vallásukból adódóan - nyíltak egymással szemben. Szerintem nem másabb, mint bármely hasonló zárt kör.
2014. aug. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 intrepid ***** válasza:
Mutyizás volt ez is mindig, a pórnép éhezett, a papok meg jó kövérek voltak. A kommunista rendszerben is jól megéltek.
2014. aug. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"akiknél az egyházi szerepkör gyakran fonódik össze a politikai karrierrel"


mondanál példát?

2014. aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nálunk például van egy ~40 körüli önkormányzati képviselő, aki hitoktatóként kezdte a karriejrét (de talán más egyházi posztokat is betöltött, ezt nem tudom pontosan), majd miután egy középiskola egyházi kézbe került, hirtelen ő lett az igazgató (az önkormányzati pozíció mellett), pedig számos kollégája van, aki nagyobb tapasztalattal rendelkezik és szakmailag is alkalmasabb lett volna a posztra. Mondjuk mit ad Isten, a korábbi igazgató meg polgármester lett (ezért mondott le az iskolaigazgatói posztról), de ő nem egyházi körökből érkezett.
2014. aug. 7. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Minden országban minden haveri alapon működik nem csak Magyarországon. Gondolkozz az ő szemszögükből. Nem azt ülteted magad mellé akiben bízol?(ez költői kérdés volt és nem komolyan gondoltam). Az egyház nem haveri alapon működik még úgyis, hogy a sátánisták folyamatosan torzítják. Akárkiből lehet politikus csak mondjuk a baloldaliak nem mennek nagyon az egyház közelébe(mindegyik pártot és politikust bábnak tartok és az összeset utálom) és amúgy sem minden egyházi emberből lett politikus pénzéhes vagy rossz csak később jönnek rá, hogy mekkora szopás.
2014. aug. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit itt leírtál, az nem csak Magyarországra, és nem csak az katolikus egyházra igaz.

Ha én valahol vezető pozícióban lennék, én is hamarabb adnék munkát olyan embernek, akit ismerek, megbízhatónak és az adott feladatra alkalmasnak tartok, mint egy idegennek, akiről semmit vagy csak nagyon keveset tudok.

2014. aug. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!